Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po přechodu na 9.04 nejde grafika [vyřešeno]  (Přečteno 1496 krát)

lame

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Po přechodu na 9.04 nejde grafika [vyřešeno]
« kdy: 06 Května 2009, 19:32:45 »
Ahoj, přešel jsem na novou verzi ubuntu a nejdou nainstalovat ovladače grafický karty nVidia. Když kliknu na povolit, jen to problikne a nic se neděje. Mám nainstalovaný všechny aktualizace, 64bit systém a přecházel jsem přes správce aktualizací z 8.10. Jo a ještě když spouštim pc musim se proklikat spoustou nesmyslů a poslední hláška je :
Kód: [Vybrat]
Zadané číslo displeje bylo již obsazeno, proto byl tento server spuštěn na displeji: 1.
« Poslední změna: 16 Května 2009, 03:29:24 od kiklhorn »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Po přechodu na 9.04 nejde grafika
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2009, 20:17:41 »
Predpokladam ze pred prechodom si neodstranoval neslobodny ovladac na grafiku. Zisti si na akom teraz ides a skus ho odobrat. Potom skus nainstalovat novy.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

lame

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Po přechodu na 9.04 nejde grafika
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2009, 20:24:44 »
Před ne, ale při instalaci.

lame

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Po přechodu na 9.04 nejde grafika
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2009, 21:00:37 »
Odstranil jsem ze synaptiku všechno z názvem nvidia , nainstaloval znova ten poslední a ve správci ovladačů neni už žádná volba  :-\. Že jsem nezůstal (né nadarmo se říká nes*r se do ničeho co funguje) a ty dubnový vydání jsou něaký divný, podobný problémy jsem měl po instalaci 8.04 a po upgradu na 8.10 se to nastavilo samo  8)

lame

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Po přechodu na 9.04 nejde grafika
« Odpověď #4 kdy: 10 Května 2009, 16:26:54 »
To jsem zase jedinej komu to dělá problémy? Nechci dělat reinstal když mám systém poměrně dobře nastavenej, budu vděčnej za jakoukoli radu.

lame

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Po přechodu na 9.04 nejde grafika
« Odpověď #5 kdy: 15 Května 2009, 15:24:32 »
Konečně jsem si udělal čas a problém vyřešil. Mám dualboot s vistou a mandrivou a systémy zavádim přes grub ubuntu kterej se po upgradu neaktualizoval na nový jádro. Jestli máte někdo podobnej problém stačí přepsat v souboru /boot/grub/menu.lst verzi jádra.

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: Po přechodu na 9.04 nejde grafika [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 16 Května 2009, 12:36:34 »
Neinstaloval jste nejprve Ubuntu a pak až následně Mandrivu? Pokud je to tak, tak používáte grub z Mandrivy. Při upgradu Ubuntu se Vám změnil grub v Ubuntu, pak Vám nezbývá nic jiného, než přidat po provedení upgradu Ubuntu řádky s novou verzí systému resp. jádra z /boot/grub/menu.lst na Ubuntu oddíle na oddíl Mandrivy na /boot/grub/menu.lst.
Dělám to podobně  u sebe s Ubuntu a Fluxbuntu  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.