Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mnohonasobne oznamenie o vypinani  (Přečteno 694 krát)

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Mnohonasobne oznamenie o vypinani
« kdy: 07 Května 2009, 20:35:42 »
Po prechode na 9.04 som ako na 32bit, tak aj na 64bit zaznamenal jeden otravny problem. Ak dam system vypnut, tak by mal (aspon 8.04 to tak robila) raz pipnut cez speaker a poslat na konzolu varovanie, ze sa system vypina. Namiesto toho posle niekolko takychto hlaseni, co pri vypinani v neskorsich nocnych hodinach urobi celkom slusny ramus.

Ak som pripojeny na vzdialenu konzolu (ssh), tak jasne vidim, ze toto varovanie bolo poslane velmi vela krat za sebou a az neskor dostanem hlasenie o tom, ze bola odpojena.

Mam niekde ja nejake nedopatrenie, ktore som si neuvedomil? Ako som pisal vyssie, tak to robi ako 32bit tak aj 64bit na dvoch rozdielnych strojoch. Nepredpokladam, ze by som mal tolko stastia, ze by sa mi podarilo "zmrsit" dva systemy hned po instalacii, ale som len clovek, takze to vylucit neviem.

Mate niekto prosim podobne skusenosti, resp. stretli ste sa s tym niekto?

Dakujem.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Mnohonasobne oznamenie o vypinani
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2009, 23:19:30 »
Potvzuji taky výskyt tohoto jevu. Je zajímavé že je to závislé na vytížení systému. Někdy je to jedno delší pípnutí, když se všechny slejou do jednoho, jindy je krásně slyšet 3-4 oddělená pípnutí.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.