Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Statistické programy  (Přečteno 5537 krát)

3.14.TR

Statistické programy
« kdy: 03 Května 2009, 16:31:19 »
zdravim, jsem nováček a mám prosbu:
neví někdo o nějakém slušném statistickém programu jako je např. MedCalc nebo Statistika, běžící na windows? Nepotřebuju nic složitého. Stačí bay měl všechny základní statistické fce a ovládání bylo co nejvíc grafické (na psaní kodu moc nejsem...)
předem dík
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

jmedik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Statistické programy
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2009, 19:27:07 »
zkus najít něco v repozitářích, dále by tu byl Matlab pro linux a pak možná i Octave, ale s tím si nejsem jistý, zda má nějaký toolboxy ke statistice. Obojí je ale spíš na psaní než na klikání myší.
Ubuntu 9.04, Lenovo R61, Intel C2D 2100MHz, 4GB RAM, FSB 800MHz, Intel GMA X3100

3.14.TR

Re: Statistické programy
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2009, 20:30:05 »
měl sem spíš na mysli prgram podobný tomuto http://www.medcalc.be/medcalc.php (dole jsou EXAMPLES), jednoduchý na ovládání, pouze tabulka a rovnou z ní graf pomocí nějaké statistické metody... každopádně díky, matlab tak jako tak instalovat plánuji
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Statistické programy
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2009, 08:25:23 »
měl sem spíš na mysli prgram podobný tomuto http://www.medcalc.be/medcalc.php (dole jsou EXAMPLES), jednoduchý na ovládání, pouze tabulka a rovnou z ní graf pomocí nějaké statistické metody... každopádně díky, matlab tak jako tak instalovat plánuji
Nevím o takovém programu pro linux, ale yzkoušel jsem medcalc spustit pod wine a vypadá to, že funguje OK. Jenom instalace nechtěla proběhnout pod verzí Win XP, tak jsem přepnul na Win 98 a vše OK.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Statistické programy
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2009, 08:54:41 »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote

3.14.TR

Re: Statistické programy
« Odpověď #6 kdy: 08 Května 2009, 08:39:28 »
vami nabidnute programy jsou zajimave, ale s medcalcem se nejak neshoduji... bohuzel... zkusil jsem ho podle
Citace
Nevím o takovém programu pro linux, ale yzkoušel jsem medcalc spustit pod wine a vypadá to, že funguje OK. Jenom instalace nechtěla proběhnout pod verzí Win XP, tak jsem přepnul na Win 98 a vše OK.
naistalovat, ale nezdařilo jak v XP, tak ani ve win 98 nebo vista... přitom Wine funguje výborně a ostatní prograwmy mi bez problémů fungují... neví někdo jak přesvědčit wine aby spolupracoval?
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Statistické programy
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2009, 11:09:20 »
vami nabidnute programy jsou zajimave, ale s medcalcem se nejak neshoduji... bohuzel... zkusil jsem ho podle
Citace
Nevím o takovém programu pro linux, ale yzkoušel jsem medcalc spustit pod wine a vypadá to, že funguje OK. Jenom instalace nechtěla proběhnout pod verzí Win XP, tak jsem přepnul na Win 98 a vše OK.
naistalovat, ale nezdařilo jak v XP, tak ani ve win 98 nebo vista... přitom Wine funguje výborně a ostatní prograwmy mi bez problémů fungují... neví někdo jak přesvědčit wine aby spolupracoval?
Napadají mě jen dvě možnosti, které jsem s wine provedl.
V zobrazení mám nastavenou emulaci virtuálního desktopu a pomocí wine nainstalované directX + některé další věci.
http://wiki.winehq.org/winetricks

3.14.TR

Re: Statistické programy
« Odpověď #8 kdy: 08 Května 2009, 13:23:51 »
zkusil jsem podle

Citace
Napadají mě jen dvě možnosti, které jsem s wine provedl.
V zobrazení mám nastavenou emulaci virtuálního desktopu a pomocí wine nainstalované directX + některé další věci.
http://wiki.winehq.org/winetricks

nainstalovat jak mi bylo řečeno, a pořád nefunguje, ani když přepnu do win 98.. virtalni plochu jsem zapnul a nainstaloval directx9...
opravdu si už nevim rady ???
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Statistické programy
« Odpověď #9 kdy: 08 Května 2009, 13:27:32 »
Ještě na jednu věc jsem si vzpoměl. Upravoval jsem si knihovny a přidal jsem Direct3D přes regedit viz. návod
http://www.abclinuxu.cz/clanky/multimedia/directx-ve-wine

To jsou myslím, všechny úpravy co jsem prováděl ve wine.

EDIT: přes winetrics, jak jsem již výše uvedl jsem toho nainstaloval více - už přesně, ale nevím co, tak pokud jsi zkusil jenom directX zkus doinstalovat i další blbosti
EDIT2: když stále nepůjde spusť program v terminálu a hledej nějakej error, podle toho to snad půjde dohledat, co se programu ve tvém wine nelíbí
« Poslední změna: 08 Května 2009, 13:29:52 od luisah »

3.14.TR

Re: Statistické programy
« Odpověď #10 kdy: 08 Května 2009, 16:25:08 »
Re:edit1: doinstaloval jsem toho spoustu a pořád nic, našel jsem i další návody na rozchození a ani ty nepomohly:-/
re:edit2: nevyhodí to žádnou chybovou hlášku, prostě se spuustí a zase ukončí... po cca 0.5 vteřině...
každopádně díky...
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.