Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pripojenie k internetu pomocou usb a mobilu E51 [vyřešeno]  (Přečteno 952 krát)

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Dobrý deň. Viem že už sa tu riešilo pripojenie cez bluetooth, to sa mi ale nepodarilo rozchodiť. Pripojiť sa mi podarilo pomocou wiki a http://wiki.ubuntu.cz/Nokia%20N70%2C%20Qtek%209100.

Moje problémy - cez inet v mobilu sa pripojím na všetky stránky, ked sa pripájam cez ntb a mobil stane sa, ze sa na niektoré stránky neviem dostať. Tuší niekto, kde by mohol byť problém? Ja si myslím, že v DNS servrech, ale neviem, ako upraviť pripojovací script tak, aby vždy akceptoval iba moje odskúšané DNS.

Druhý problém - ked pripojím mobil k ntb, spustí sa mi spievodca novým širokopásmovým pripojením. Ked všetko nastavím, pripojím, napíše mi že vraj pripojené, ale na inet sa nedostanem. Opať si myslím, že je problém v DNS serveru, ale neviem, kde je uložený konfiguračný súbor tohto pripojenia a preto ho neviem
upraviť.

A tretí problém - ked sa vyššie uvedeným spôsobom pripojím, network manager toto pripojenie nevidí a stále sa tvári ako keby ani pripojenie nebolo. Rovnako Conky mi hlásia sieť nedostupná.

Poradí mi niekto?
« Poslední změna: 05 Května 2009, 06:00:03 od kiklhorn »
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Pripojenie k internetu pomocou usb a mobilu E51
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2009, 20:30:15 »
Odpovím si sám.
Všetky problémy vyriešilo prečítanie starších príspevkov fora.
Sprava uzivatelov, vlastnosti, "povolit pripojenie k internetu pomocou modemu" a BINGO. Network manager ma bez problemov pripoji, funguje všetko ako má.

Conky - rozmyslal som, pripísal rozhranie ppp0 a znovu BINGO. Vsšetko funguje.

Takže som si znovu uvedomil, že to chce čítať fórum, hľadať a rozmýšlať. Považujem za vyriešené.
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.