Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Integrace Okular atp. v konqueror  (Přečteno 778 krát)

Tommy_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Integrace Okular atp. v konqueror
« kdy: 06 Května 2009, 01:08:07 »
Zdravím, chtěl  bych se zeptat zdali někdo nevíte v čem může být problém. Mám pár týdnů nainstalované Kubuntu 9.04 s konquerorem a okularem (mj.) a když kliknu na soubor pdf na internetu, neotevře se mi v zabudouvaném okně okularu v konqueroru ale místo toho jakási směs podivných znaků a písmen. Přítelkyně s tímto zobrazováním nemá problém, uvnitř konq. se jí otevře okular a pdf. vpohodě prohlíží.
Díky moc za jakoukoli pomoc nebo radu

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Re: Integrace Okular atp. v konqueror
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2009, 02:27:44 »
Se ti pdf pravděpodobně neotvírá v okularu, ale v textovém editoru(prohlížeči). Se podívej v nastavení konqueroru do asociace souborů, co tam máš u pdf. Na kartě Vsazení mám "Zobrazit soubor v zabudovaném prohlížeči" a dole je přiřazen Okular (okularpoppler). A pdf se mi otevírá uvnitř Konqueroru. Dyžtak porovnej, co tam má přítelka.
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

Tommy_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Integrace Okular atp. v konqueror
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2009, 10:12:15 »
No právě, to tam mám taky, stejně jako ona a přesto to ignoruje a otevře se ta směska znaků. Dělá ti i powerpoint prezentací, které mám nastavené aby se otevíraly v impressu (samozřejmě samostatně) a to samé, klikyháky. Jinak když kliknu pravým na to pdf tak je tam možnost náhled v embeded advanced text editor, když dám tohle otevře se to uplně stejně na nové záložce ale zase klikyháky (čtvereček, kolečko atp.) akorát trošku smysluplnější a s ´upravou :-D je to pro mě opravdu záhada. Ale díky za nápad :)
« Poslední změna: 06 Května 2009, 10:14:24 od Tommy_CZ »

Tommy_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Integrace Okular atp. v konqueror
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2009, 23:31:41 »
Nikdo žádný nápad? Tak mi pls někdo aspon poradte v jaké složce je nainstalovaný konqueror at muzu zkusit smazat jeho nastaveni..... musi byt i mimo home slozku pze kdyz zmenim uzivatele tak problem zustava

Tommy_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Integrace Okular atp. v konqueror
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2009, 00:32:32 »
Tak je to vyřešeno, bylo to typem stránky, který neodkazoval přímo na blabla.pdf ale na podstránku kde byl ten pdf, když dal člověk uložit jako tak konq poznal že to je pdf ale když dal otevřít tak ne.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.