Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skype - přerušení hovoru [vyřešeno]  (Přečteno 3286 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Skype - přerušení hovoru [vyřešeno]
« kdy: 27 Dubna 2009, 10:14:30 »
Dobrý den,
při hovoru přes skype se v náhodném časovém horizontu přeruší rozhovor, ačkoliv vše vypadá že běží dál. V tomto případě při pokusu o ukončení hovoru se sice vypne takové to okénko, které se spustí při hovoru, ale např. zavřít celý skype nejde (je totálně zablokován). Resp. na pozadí skype valí o 106 dál. Takže jediná možnost o znovu navázání hovoru je zabít proces skype, znovu spustit skype. Mimo to, při jednom hovoru, kde byla spuštěná kamerka na obou stranách i při přerušení hovoru, druhou stranu bylo stále vidět.
Co jsem vyzkoušel?
Spustil jsem skype přes terminál, kde mi to ukázalo nějakou chybu ohledně bluetooth - už nevím, to jsem vyřešil nahráním nějaké knihovny z 32bit. balíčku bluez-utils - tuším :), ale objevila se další chyba, o které google moc informací nevyhodí, resp. vyhodí tak maximálně bug.
Kód: [Vybrat]
ALSA lib pcm_bluetooth.c:1569:(audioservice_expect) BT_GET_CAPABILITIES failed : Input/output error(5)Dále jsem vyzkoušel skype z medibuntu a skype-static. U obou stejný problém.
Dále jsem chtěl zkusit balíček skype přímo pro 64bit, ale ten mě nespustí kamerku - takže to jsem dále nezkoušel.
Samozřejmě jsem vždy odstranil skrytý adresář, aby skype jel načisto.
Pak jsem zkoušel změnit vstupní a výstupní zařízení v nastavení skypu - tam ale prakticky nemám možnosti moc měnit. U vstupu tam mám pouze možnost hda atd. s 0 a s 4 a u výstupu pouze pulseaudio - jinak to nefunguje.
Neměl byste někdo nějaký nápad co ještě zkusit, nebo kde by mohla být chyba. Už mě dochází nápady  ;D
« Poslední změna: 04 Května 2009, 21:04:32 od luisah »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Skype - přerušení hovoru
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2009, 21:04:04 »
Tak vyřešeno.
Instalací getlibs-all.deb :)
Kód: [Vybrat]
wget http://www.boundlesssupremacy.com/Cappy/getlibs/getlibs-all.deb

vendy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Skype - přerušení hovoru [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2009, 22:28:09 »
a to je i pro tu 64bit verzi.mimochodem kde je k stáhnutí?
zatím U 8.10 II 64b

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Skype - přerušení hovoru [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2009, 11:25:42 »
a to je i pro tu 64bit verzi.mimochodem kde je k stáhnutí?
Skype (standard) nainstalovaný z medibuntu repozitáře a k tomu doinstalované knihovny z getlibs-all -> toť vše.

Getlibs stáhneš viz. výše uvedený odkaz.
Celý příkaz dáš do terminálu a ten to stáhne, nebo si jen zkopíruješ url (bez wget).

Skype 64bit stáhneš zde (viz. AMD64)
https://help.ubuntu.com/community/Skype

EDIT: 64bit balíček skype jsem vyzkoušel, ale nešla kamerka - takže tu ne -> tam getlibs není třeba (zřejmě :) ).
EDIT2: Chyba v prvním postu zůstala i nadále, ale nedělá žádný bordel.
« Poslední změna: 05 Května 2009, 11:34:19 od luisah »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.