Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak spravit funkci klavesnice a mysi? [vyřešeno]  (Přečteno 1136 krát)

Aredraj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Jak spravit funkci klavesnice a mysi? [vyřešeno]
« kdy: 11 Května 2009, 18:26:08 »
Nazdar vsichni, tak jsem si chtel podle návodu zprovoznit akimbo mód ve hře Smoukin Guns a povedlo se mi v inkriminovaném souboru to nejak poku.... a výsledek je ten, že po restartu mi nefunguje ani klávesnice ani myš :-( Nevíte někdo jak se do onoho souboru dostat nějak třeba jako ve widlích v nouzovém režimu a přepsat resp. smazat co tam nepatří ????
« Poslední změna: 11 Května 2009, 19:30:36 od kiklhorn »

Aredraj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Jak spravit funkci klavesnice a mysi?
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2009, 18:54:17 »
Jen tak pro přesnost jedná se o soubor v usr/share/hal/fdi/policy/10osvendor a když nabootuju z live CD 8.10, tak se sice na onen soubor dostanu ale kupodivu je jinej a není v něm to co jsem tam připsal a kůli čemu nefunguje klávesnice s myší při startu systému Ubuntu 9.04

Aredraj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Jak spravit funkci klavesnice a mysi?
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2009, 19:25:49 »
Tak už jsem to vyřešil a pro případ, že by se někomu povedl stejný kousek uvádím postup jak na to. Spustil jsem recovery mód, poté přes menu šel do root shellu a příkazem cd /usr/share/hal/fdi/policy/10osvensdor se přepnul do inkriminovaného adresáře no a protože jsem předtím soubor upravoval příkazem gedit, který automaticky udělal zálohu tak jsem jen příkazem cp 10-x11-input.fdi~ 10-x11-input.fdi zkopíroval zpět celý soubor se správným jménem a obsahem. No a je to. Asi by to šlo i inteligentněji, ale problém je vyřešen. Teď jdu řešit znovu jak v tom souboru vypnout emulaci třetího tlačítka myši. Jo ještě poznámka, pro amatéey jako jsem já = v dosu ~ se zadává přes ALT+126

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jak spravit funkci klavesnice a mysi?
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2009, 19:32:49 »
Este doplnim ze pri tom spusteni livecd si pravdepodobne pozeral do suboru ktori si vytvoril system pri spusteni livecd. Preto si nemal otvarat suborovy system(livecd) ale mal si ist do oddielu na disku kde mas nainstalovany system.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.