Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: přečíst napůl smazané soubory [Vyřešeno]  (Přečteno 849 krát)

MartinMim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
přečíst napůl smazané soubory [Vyřešeno]
« kdy: 27 Července 2013, 00:26:32 »
Zdravím, překlikl jsem se a nevím jak to vrátit zpět. Chtěl jsem nainstalovat ubuntu na rozdělený disk a omylem jsem odklikl instalaci na celý disk, hned jsem to zrušil ale už ten disk nenačtu normálně, jak se prosím dostanu k souborům na tom disku.. Dal jsem instalaci ukončit asi v prvních 5 vteřinách, to by se nemělo nic smazat, mám tam duležitý data, fotky apod... díky za rady předem..
« Poslední změna: 28 Července 2013, 10:05:56 od RRadek Neužil »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:přečíst napůl smazané soubory
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2013, 10:17:53 »
No zas tak snadné to není... Pokud jsi z Prahy tak ti mohu pomoci osobně nebo se můžeš obrátit na specializovanou firmu v tvém okolí.


Jeden z nástrojů co umí obnovit data je photorec ale možná by šel obnovit celý oddíl pomocí testdisk, více informací zde.
http://wiki.ubuntu.cz/syst%C3%A9m/datov%C3%A1%20%C3%BAlo%C5%BEi%C5%A1t%C4%9B/testdisk
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

MartinMim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Re:přečíst napůl smazané soubory
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2013, 17:39:08 »
Super vyřešeno.. vše mám zpět dostupné.. opravdu je Testdisk výbornej nástroj, díky!!!

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:přečíst napůl smazané soubory [Vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 28 Července 2013, 10:07:34 »
Příště opatrněji... Kdyby jsi si to uvědomil o pár minut později už by ti testdisk nepomohl a bylo by to mnohem složitější. ;-)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:přečíst napůl smazané soubory [Vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 28 Července 2013, 10:35:19 »
Este by som upozornil tych co chcu pouzit photorec tak nech sa pripravia na obrovske mnozstvo obnovenych suborov ktore budu rucne triedit.
Ked som si to skusal tak som nainstaloval ubuntu a zmazal obsah celej particie. Po obnove to naslo a extrahovalo 170 000 suborov. Ja som nedaval vyber ake subory hladat podla pripony tak si davajte pozor pri nastavovani a cast s vyberom suborov nepreskakujte. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:přečíst napůl smazané soubory [Vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 28 Července 2013, 11:17:03 »
Na to máme na konci návodu na wiki skriptík ;-)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.