Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Compiz [vyřešeno]  (Přečteno 3221 krát)

josef_m

  • Host
Compiz [vyřešeno]
« kdy: 17 Května 2009, 20:04:49 »
Nainstaloval jsem si Compiz, docela mě ruší to, že horní okraj okna je průhledný, takže se mi hůř čte zobrazený text (název zobrazeného souboru / spuštěného programu)
-> jak tuto průhlednost nastavit (aby tam byla zase neprůhledá barva) či zrušit?

předem dík
« Poslední změna: 18 Května 2009, 17:05:02 od kiklhorn »

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: Compiz
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2009, 20:34:03 »
doinštaluj emerald a cez emerald si môžeš tak meniť témy ako ich aj upravovať
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

josef_m

  • Host
Re: Compiz
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2009, 09:22:42 »
Emerald nainstalovaný mám, ale nepodařilo se změnit téma. Nevím kde mám co nastavit, připadá mi to příliš složité na to, že chci jen neprůhledné okraje oken ..

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: Compiz
« Odpověď #3 kdy: 18 Května 2009, 10:24:57 »
jasné, to som mal na mysli :) V emerald-theme-manager by malo stačiť pri zvolenej téme v karte Upraviť tému si vybrať najvhodnejší "systém" (line, pixmas, oxygen, truglass...) a potom na karte Farby zmeniť Opacitky na 100, najlepšie pri všetkých položkách, sám uvidíš, aký má tá ktorá položka vplyv na výsledný vzhlad rámu
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

josef_m

  • Host
Re: Compiz
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2009, 14:50:49 »
díky, už je to tak jak potřebuju, zdárně jsem se tím vším nastavením a barvami proklikal :-)

josef_m

  • Host
Re: Compiz [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 20 Května 2009, 09:45:04 »
Zdravím,

ještě jednou ke Compizu. Nastavování barev okraje okna sice klaplo, ale když jsem vypl rozšířené grafické efekty a znovu zapl, tak si compiz nepamatoval nastavení a např. kostku bych musel znovu zapínat a tak. Rozhodl jsem se, že se bez toho všeho obejdu a že odinstaluju Compiz i Emerald.
Jenže ouvej, okna teď nemají žádné okraje, poradí někdo prosím co nastavit a mít tak zase okna s okraji? (bez instalací dalších  balíků, v základním Ubuntu) díík

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Compiz [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 20 Května 2009, 09:58:54 »
Skus:
1. Alt+F2
2. napis: metacity --replace
3. Enter
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

josef_m

  • Host
Re: Compiz [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 20 Května 2009, 10:32:49 »
super, díííík, okna mají okraje :-)
(teď jsem s počítačem dělal asi tak půl hodiny bez těch okrajů a byla to hrůza)

josef_m

  • Host
Re: Compiz [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 20 Května 2009, 18:42:04 »
Skus:
1. Alt+F2
2. napis: metacity --replace
3. Enter


Zdravím, vypadalo to slibně, nicméně po restartu systému je vše zpátky, resp. okna nemají okraje, a funguje přepínání plochy prostřednictvím kostky.
Compiz a Emerald jsem odinstalovával přes aptitude:
sudo aptitude remove compiz
a
aptitude remove aptitude
V jedné knížce jsem četl, že aptitude (oproti apt-get) odinstaluje i ostatní závislé balíčky
V náhledu přes Synaptic jsem viděl, že je tam toho ke compizu ještě dost (!), tak jsem si nechal najít vše ke klíčovému slovu "compiz" a "emerald" a odinstaloval ... po restartu systému okna nemají okraje :-(
... a je to horší,  chtěl jsem teď zkusit ten tvůj návod ještě jednou, ale Alt+F2 nic nespustí, v dolní liště nemám ani indikátor spuštěného programu a pracovní plochu mám teď jen jednu , co s tím?
prosím ...

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: Compiz [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 20 Května 2009, 18:55:30 »
spusti terminál a to "metacity --replace" zadaj v ňom. To okno terminálu potom nezatváraj, lebo si zrušíš i aktuálne bežiace matacity.

v Systém - Predvoľby - Vzhlad - Vizuálne efekty máš nastavenú možnosť "Žiadne"?
v gconf-editor máš v Desktop - Gnome - Applications - Window_manager ako curent a default nastavené /usr/bin/metacity ?
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

josef_m

  • Host
Re: Compiz [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 20 Května 2009, 19:08:02 »
mezitím jsem si zkusil nainstalovat compiz zpátky ... ale už jsem se rozhodl, že to chci zlikvidovat, nemám čas na žádné další klikání navíc při každé jeho de/aktivaci :-/

takže k věci s okraji oken

Systém - Predvoľby - Vzhlad - Vizuálne efekty -> teď mám "Žádné"

gconf-editor máš v Desktop - Gnome - Applications - Window_manager ... mám teď current i default /usr/bin/compiz .. mám to (obojí) přepsat na "/usr/bin/metacity" ?

pim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
  • I zde mohla být umístěna Vaše reklama.
Re: Compiz [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 20 Května 2009, 19:46:14 »
Nejsnazsi reseni by bylo nainstalovat Ubuntu Tweak a tam pod polozkou Plocha-okna nastavit Uroven pruhlednosti aktivniho/neaktivniho okna. To uz jsi ale poresil jinak.

Snadne zapinani a vypinani Compizu umi applet Compiz-Switch. Pamatuje si presne seznam efektu, ktere pouzivas. Takze zapinani a vypinani probiha jednim kliknutim mysi.
Ubuntu 10.04 64bit (LTS) & Arch Linux 64bit;
HP6720s; CPU: C2D T7250; Chipset: Intel GM965; Graphics: Intel GMA X3100; Wifi: Intel 3945ABG;

josef_m

  • Host
Re: Compiz [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 20 Května 2009, 19:55:53 »
ne, nejedná se o to, že okraj oken by byl průhledný - je pryč. Někde jsem to (přes compiz?) nastavoval (ale teď nevím, která to je funkce) sice to na displayi (mám 14") ušetří ten horní proužek, ale o to je komplikovanější manipulace s oknem, protože pak jsou i tlačítka pro minimalizaci, maximalizaci a zavření pryč, a okno ani nejde jednoduše uchopit a přesounout. (Vše se tak dělá přes kliknutím pravého tlačítka na inkonu na panelu, kde je výčet spuštěných programů) - proto jsem po vyzkoušení této funkce okraje oken zase zapl. vše fungovalo, dokud jsem se nepokusil compiz odinstalovat ...

O nastavení průhlednosti toho okraje přes Ubuntu Tweak jsem nevěděl ;-)

Jestli bude Compiz-Switch fungovat, možná pouvažuju o tom, compiz si nechat, ale kromě "pár" vizuálních efektů nespatřuju žádnou další výhodu v tom mít to nainstalované ...

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: Compiz [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 20 Května 2009, 21:55:03 »
ten gconf-editor je slepá ulička. Zmena v ňom nemá žiadny vplyv na správanie systému (z akého dôvodu neviem).
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

pim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
  • I zde mohla být umístěna Vaše reklama.
Re: Compiz [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 21 Května 2009, 08:53:06 »
josef_m: Vypinani a zapinani okraju se prepina v Manazer nastaveni Compizu - Efekty - Dekorace oken.

S jeho zbytecnosti bych s tebou nesouhlasil. Efektu pouzivam jen par a to vybranych tak, aby pomahaly pri praci.
Napriklad:
-Ring Switcher - Pri prepinani mezi okny klavesovou zkratkou vidis nahled vsech oken na plose a muzes si mezi nimi vybrat i kliknutim mysi. Zvysuje prehlednost. Mam nastavenu aktivaci na alt-tab nebo pri najeti kurzorem do rohu obrazovky a zarolovani mysim koleckem se prepne do jineho okna (kdyz nemam v dosahu klavesnici a otevrenych jen par oken, je to rychlejsi nez lovit je v panelu.
-Enhanced zoom desktop pri rolovani kolecka mysi u praveho okraje obrazovky - neocenielne pri ovladani pocitace bezdratovou mysi na dalku peti metru,kdyz potrebujes zvetsit nejaky detail:-).
-Pri najeti do spodniho rohu se minimalizuji/obnovi vsechna okna.
-nastavene klavesove zkratky ke spousteni nekterych castych prikazu (i kdyz to uz prestavam pouzivat a presel jsem ke Gnome-do)

Nejake horici efekty, kosta apod. me taky vazne neberou:-). Jen jsem ti chtel ilustrovat, ze je Compiz mozno vyuzit i praktickym zpusobem.
Ubuntu 10.04 64bit (LTS) & Arch Linux 64bit;
HP6720s; CPU: C2D T7250; Chipset: Intel GM965; Graphics: Intel GMA X3100; Wifi: Intel 3945ABG;

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.