Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po přepnutí na compiz zůstane jen pozadí plochy (Hardy)  (Přečteno 1764 krát)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Dobrý... noc. Někdy (ale fakt jen někdy, o to je to horší...) mi po přepnutí pomocí fusion-icon na compiz (z metacity) zůstane jen pozadí plochy. Pokud se to stane, počítač nereaguje na žádné klávesové zkratky, shodit grafika nejde...  Jediné co jde, je hýbat kurzorem myši a třeba hudba přehrává... pomůže až takový ten "klasický" postup, za který se smějeme windowsákům. Netuším, co za tím může být, za každou radu budu vděčný. Stává se mi to většinou po hraní nějaké hry (řekněme openarena nebo wormux), ale to bude tím, že jindy to tímto směrem nepřepínám... (compiz na hraní vypínám).
Aplikace které mívám spuštěné jsou gajim, transmission, thunderbird, banshee (a conky). Mám Ubuntu 8.04.
Xubuntu 12.04

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Po přepnutí na compiz zůstane jen pozadí plochy (Hardy)
« Odpověď #1 kdy: 21 Května 2009, 11:15:17 »
skusal si si prezriet log files? takto... ked sa ti to stane najblizsie a pc ti zatuhne... nedaj tvrdy restart alebo vypnutie ale pouzi alt+sys req(prt sr)+"u" potom stlac "s" a nakoniec b.. malo by to vypnut pc bezpecnou cestou a zapisat problem do log files ktore najdes v administration > log file viewer
nieviem v ktorom z tych logov by si nieco mal najst... no skus si zapametat cas ked ti pc ztuhlo a potom to skus najst v niektorom z logov... ak uvidis daco podozrive
vloz to sem
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Po přepnutí na compiz zůstane jen pozadí plochy (Hardy)
« Odpověď #2 kdy: 21 Května 2009, 15:26:52 »
Díky, bohužel (ale vlastně naštěstí, že..) se mi to již delší dobu nestalo (asi málo hraju hry). Určitě to zkusím, vůbec jsem o takové magické kombinaci pro vypnutí počítače nevěděl...

mmch. jde to i bez transmutačního kruhu?   ::)
Xubuntu 12.04

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Po přepnutí na compiz zůstane jen pozadí plochy (Hardy)
« Odpověď #3 kdy: 21 Května 2009, 15:52:11 »
trans...coo?!:D:D:D nechapem c oto slovo znamena
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Po přepnutí na compiz zůstane jen pozadí plochy (Hardy)
« Odpověď #4 kdy: 21 Května 2009, 15:58:11 »
trans...coo?!:D:D:D nechapem c oto slovo znamena
Promiň to byl jen takový vtip. Je to taková věc, co je potřeba k nějakým alchymistickým kouskům z anime "Fullmetal Alchemist" a mně se zdálo, že ta klávesová zkratka to asi bude taky vyžadovat;)
Xubuntu 12.04

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Po přepnutí na compiz zůstane jen pozadí plochy (Hardy)
« Odpověď #5 kdy: 21 Května 2009, 16:01:41 »
mala oprava... teraz mna napadlo ze kombinacia tych pismen bude asi  s  u  b... uz dlho som to nepouzil lebo nebol dovod...skus potom jedno alebo druhe...jedno isto pojde... ale myslim ze to je sub
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Po přepnutí na compiz zůstane jen pozadí plochy (Hardy)
« Odpověď #6 kdy: 21 Května 2009, 16:02:12 »
jaj:)
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Po přepnutí na compiz zůstane jen pozadí plochy (Hardy)
« Odpověď #7 kdy: 21 Května 2009, 16:48:50 »
Tady jsou další možnosti
http://wiki.ubuntu.cz/SysRq

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.