Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDevelop problém  (Přečteno 2276 krát)

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
KDevelop problém
« kdy: 11 Května 2009, 16:42:04 »
Ahoj, mám problém zkompilovat projekt v programu KDevelop. V Linuxu jsem začátečník, takže nevím co a jak s tím programem dělat a kompilovat v terminálu neumím. Kompilovat C++ ve windows je mnohem jednodušší a tam mi kompilování C++ jde, ale na Linuxu mi to nejde. Kdevelop mi hází:

cd '/home/jarda/Dokumenty/Tvorba/KDevelop/ahojsvete/debug' && WANT_AUTOCONF_2_5="1" WANT_AUTOMAKE_1_6="1" LC_MESSAGES="C" LC_CTYPE="C" make -k
make all-recursive
Making all in src
linking ahojsvete (g++)
../libtool: line 835: X--tag=CXX: command not found
../libtool: line 868: libtool: ignoring unknown tag : command not found
../libtool: line 835: X--mode=link: command not found
../libtool: line 1002: *** Warning: inferring the mode of operation is deprecated.: command not found
../libtool: line 1003: *** Future versions of Libtool will require --mode=MODE be specified.: command not found
gcc: no input files
gcc: no input files
gcc: no input files
gcc: no input files
../libtool: line 2240: X-O0: command not found
../libtool: line 2240: X-g3: command not found
../libtool: line 2409: Xahojsvete: command not found
X: user not authorized to run the X server, aborting.
../libtool: line 2421: Xahojsvete: command not found
linking @OUTPUT@ (g++)
linking @OUTPUT@ (g++)
X: user not authorized to run the X server, aborting.
../libtool: line 5191: : command not found
make[2]: Nothing to be done for `all-am'.
*** Success ***

Zkusil jsem pak dát Execute program v KDevelop a tam to hodilo:

/bin/sh: /home/jarda/Dokumenty/Tvorba/KDevelop/ahojsvete/debug/./src/ahojsvete: not found
Press Enter to continue!

Co dělám špatně, nebo co mi v systému chybí za balíčky?
Mám Xubuntu 9.04 Jaunty, takže mám prostředí Xfce a KDevelop je pro KDE, nemůže to být tím že to Xubuntu nepodporuje?

yxcvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: KDevelop problém
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2009, 17:02:07 »
Zdravim. Ja mam podobny problem. Kdyz v KDevelop zalozim projekt (predpripraveny Hello wordl) a spustim kompilaci tak se mi vypise tato chyba:
Kód: [Vybrat]
cd '/root/asas' && WANT_AUTOCONF_2_5="1" WANT_AUTOMAKE_1_6="1" LC_MESSAGES="C" LC_CTYPE="C" gmake -f Makefile.cvs && cd '/root/asas' && CC="i586-mingw32msvc-c" CXX="i586-mingw32msvc-c++" LD="i586-mingw32msvc-ld" "/root/asas/configure" && cd '/root/asas/./src' && WANT_AUTOCONF_2_5="1" WANT_AUTOMAKE_1_6="1" LC_MESSAGES="C" LC_CTYPE="C" gmake asas
aclocal
gmake: aclocal: Command not found
gmake: *** [all] Error 127
*** Exited with status: 2 ***

Jeste pred timto vypisem na me vyskoci okenko s:
There is no makefile directory and no configure script for this project. Run automake & friends and configure first.

Prosim o radu.
« Poslední změna: 23 Května 2009, 17:08:25 od yxcvb »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: KDevelop problém
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2009, 18:21:46 »
sudo apt-get install build-essential ?
« Poslední změna: 23 Května 2009, 20:41:16 od Martin - ViPEr*CZ* »
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

premet

  • Host
Re: KDevelop problém
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2009, 20:29:16 »
sudo apt-get build-essential ?
Chybí ti install ne ? :D

Martin - ViPEr*CZ*

Re: KDevelop problém
« Odpověď #4 kdy: 23 Května 2009, 20:41:03 »
 :o omg kam se to vypařilo  :P
opraveno editem  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

yxcvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: KDevelop problém
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2009, 09:51:26 »
sudo apt-get install build-essential ?
Tak sem to zkusil a porad to nejde, vypise to:
Kód: [Vybrat]
cd '/home/michi/aaa/debug/./src' && WANT_AUTOCONF_2_5="1" WANT_AUTOMAKE_1_6="1" LC_MESSAGES="C" LC_CTYPE="C" make -k aaa
linking aaa (g++)
../libtool: line 835: X--tag=CXX: command not found
../libtool: line 868: libtool: ignoring unknown tag : command not found
../libtool: line 835: X--mode=link: command not found
../libtool: line 1002: *** Warning: inferring the mode of operation is deprecated.: command not found
../libtool: line 1003: *** Future versions of Libtool will require --mode=MODE be specified.: command not found
gcc: no input files
gcc: no input files
gcc: no input files
gcc: no input files
../libtool: line 2240: X-O0: command not found
../libtool: line 2240: X-g3: command not found
../libtool: line 2409: Xaaa: command not found
X: user not authorized to run the X server, aborting.
../libtool: line 2421: Xaaa: command not found
../libtool: line 2429: mkdir /.libs: No such file or directory
mkdir: cannot create directory `/.libs': Permission denied
make: *** [aaa] Error 1
*** Exited with status: 2 ***
V programovani na linuxu a celkove v pouzivani linuxu sem zacatecnik, tak dekuju za vase rady.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: KDevelop problém
« Odpověď #6 kdy: 24 Května 2009, 11:47:09 »
Ještě se zeptám co to kompilujete?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

yxcvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: KDevelop problém
« Odpověď #7 kdy: 24 Května 2009, 12:11:13 »
Kompiluju program Hello world, kterej tam byl predpripravenej, takze pocitam s tim ze asi bude bez chyb.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: KDevelop problém
« Odpověď #8 kdy: 24 Května 2009, 12:27:36 »
Tak jsem Vám trochu zahledal a výsledek je: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/kdevelop/+bug/253286

Měl by to být nejspíše bug, kterej by měl být doufám nahlášený. Nejspíš používáte 9.04 verzi ubuntu. Já mám Debian a na stolním 8.04HH (ještě jsem se stále nedostal k instalaci Debianu  :( )
Nicméně používám spíše Qt4 a tam by Vám to tudle chybu nevyhazovalo. Nevím jak jste moc zběhlý v C/C++.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

yxcvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: KDevelop problém
« Odpověď #9 kdy: 24 Května 2009, 12:48:48 »
Ano , mam 9.04. No v C/C++ sem uz neco delal, mam to jako predmet na VS. Jenom tam delame v Microsoft Visual Studiu. A ja chtel zkusit programovat taky na linuxu. Qt4 sem zkousel, ale tam jsem narazil na problem ze nevim jak mam zalozit konzolovou aplikaci. Nekde jsem cetl, ze Qt4 ma umet kompilovat jak pro linux, tak i pro windows a Mac, coz by se mi celkem zamlouvalo, jenom bych potreboval nejaky rychlokurz abych vedel jak zakladat projekty a nejaky zakladni ovladani, ale koukal ze tusim na abclinuxu je nejakej tutorial, tak na nej asi kouknu az bude vic casu. Jinak dik

yxcvb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: KDevelop problém
« Odpověď #10 kdy: 24 Května 2009, 13:29:17 »
tak uz sem to tam nasel:) sem to tam predtim nejak prehlidl

Martin - ViPEr*CZ*

Re: KDevelop problém
« Odpověď #11 kdy: 24 Května 2009, 13:32:50 »
Já taky dělám ve Visualu. A jsem tak nějak jako Vy.
Qt4 na abclinuxu opravdu je a je tam dobrej tutoriál.

Doporučím si stáhnout nejnovější Qt4 SDK a nainstalovat. Je u toho vývojové prostředí Creator 1.1.0 a tam je přímo možnost založit New->Project->Qt4 console app...
Každopádně Vy v tom projectu Hallo World využíváte libtool. Kdyby jste využil Qt knihovnu (přímo v repozitářích) a používal klasicky make (qmake -project, qmake -makefile, make), obejdete se bez libtool a tak jednoduchej konzolovej příklad si klidně napíšete v gedit a půjde Vám přeložit bez jakýchkoliv znalostí g++ (nevýhoda je že se přilinkovávají Qt library). Jde to obejít editem souboru Makefile a vyhozením knihoven na řádku LIBS (přilinkovává se např -lsqlite3). Pak by se již neměli linkovat a bude se to klasicky překládat pomocí g++. Takto vytvořený project lze i importovat do KDevelop (máte vytvořený soubor *.pro) ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.