Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Uložení nastavení live Ubuntu  (Přečteno 3308 krát)

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Uložení nastavení live Ubuntu
« kdy: 21 Srpna 2006, 15:58:27 »
Nazdárek, nemohu na to nějak přijít a ani najít návod. Existuje prosím nějaká možnost uložení nastavení konfigurace Live Ubuntu 6.06? Myslím něco, jako má Knoppix možnost uložit nastavení na USB flashdisk nebo disketu. Občas se mi podaří  dostat se ke komplu, spustím Live Ubuntu, ale musím si kačera znovu přizpůsobovat k obrazu svému a to zabere čas.
Dík za jakýkoliv podnět
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2006, 16:00:43 »
Zadna takova funkce v DD neni.

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2006, 16:01:55 »
a nějaká finta asi tím pádem taky ne? Už nemám pátrat?
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2006, 16:03:04 »
Finta na to mozna nejaka bude, patrejte a kdyztak napiste co jste vypatral. Urcite to bude zajimat i dalsi.

Vojtin

  • Host
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2006, 16:42:01 »
Zcela jednoduche. Ted jsem v livecd.
Muj postup: nabotovani livecd, po bootu vlozeni flashdisku do usb-naformatovani flashdisku na ext3-pripojeni jako /media/usbdisk, pote celej /home nakopirovat do usb disku, pripojit jako /home.
Udelal jsem restart a znovu nacteni livecd. Live najelo standardne do sveho vychoziho vzhledu, ale jakmile jsem odpojil usbdisk a pripojil jako /home a provedl restart Xek objevila se mi plocha se vsemi graf zmenami, ikonami na plose, ktery jsem zkusebne vytvoril-zda se, ze /home to vzalo a zmeny se ukladaji.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2006, 17:09:50 »
Citace: Vojtin
Zcela jednoduche. Ted jsem v livecd.
Muj postup: nabotovani livecd, po bootu vlozeni flashdisku do usb-naformatovani flashdisku na ext3-pripojeni jako /media/usbdisk, pote celej /home nakopirovat do usb disku, pripojit jako /home.
Udelal jsem restart a znovu nacteni livecd. Live najelo standardne do sveho vychoziho vzhledu, ale jakmile jsem odpojil usbdisk a pripojil jako /home a provedl restart Xek objevila se mi plocha se vsemi graf zmenami, ikonami na plose, ktery jsem zkusebne vytvoril-zda se, ze /home to vzalo a zmeny se ukladaji.
Mohl bys to trosku upravit, rozvest a hodit na Wiki. Co ty na to? Byla by to zasluzna cinnost! :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtin

  • Host
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 21 Srpna 2006, 17:11:18 »
Čemu nerozumim, je to, že jsem si stáhnul Operu a nainstaloval... Ještě jsem nedělal reboot, ale nejspíš všechny změny i v opeře zůstanou v /home/.Opera

Vojtin

  • Host
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 21 Srpna 2006, 17:16:10 »
Vůbec nevim jak se do wiki vkládá atd. Myslim, že tenhle návod je plně dostačující :), nic víc jsem fakt nedělal, prostě mě to napadlo s tim /home a vyzkoušel jsem to. A všechno přes klikátka  ;) pomocí nástrojů v Gnome ;)

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 22 Srpna 2006, 16:21:03 »
Jak prosté Vojtine :-))  díky, hned to prubnu w.p
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 13 Září 2006, 13:02:09 »
Nasel jsem jiny zpusob (Ubuntu Hacks, hack #3)

http://www.oreilly.com/catalog/ubuntuhks/chapter/hack03.pdf

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 19 Září 2006, 16:58:52 »
Nazdárek, vyzkoušel jsem to pravda jen na jednom komplu, opakovaně, asi tak pětkrát. Nějak mi to nejede. Vám se to povedlo?
Po resetu mi to opakovaně zavisí po připojení USB flashdisku. Zahlásí to:  Atached usb storage disk. A dost. Pořád v tom samém okamžiku a pokaždé po 5-8 minutách čekání na zázrak, to shodím. Ještě to prubnu doma, na komplu se šéfovýma vidlema to sice má kouzlo práce tajného agenta, ale kdyby... Ty přepínače v příkazu pro vytvoření fs třeba nebudou to pravé.
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Uložení nastavení live Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 26 Září 2006, 18:18:24 »
Nazdárek, pokud to ještě někoho zajímá a zkouší to, tak vytvoření fs příkazem:
sudo mkfs.ext3 -b 4096 -L casper-cow /dev/sda1 nefunguje. Teda mě to neběželo, respektive se proces zastavil při namountování usbdisku. Na netu jsem pak našel poznámku, že je potřeba místo ...casper-cow... zadat casper-rw. Nabootoval jsem do toho a běželo to. Udělal jsem si změny v prostředí a chtěl nainstalovat některé aplikace (epiphany, xmms...), ale některé závislosti evidentně nejsou oním postupem dořešeny, protože místo na disk casper-rw to chtělo zapisovat do profilu ubuntu. Tak nevím. Po resetu se celý init zastavil na pokynu "Enter runlevel" a tím jsem jsem skončil. Tak snad zase někdy příště. Jestli se to někomu podařilo zprovoznit, dejte prosím vědět.
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.