Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak zrychlit  (Přečteno 5210 krát)

ubuntuman

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #25 kdy: 07 Června 2009, 00:47:37 »
http://martenuv.blog.cz/rubrika/udrzba-optimalizace

NEPOUŽÍVEJTE SCRIPTY Z TOHOTO BLOGU, JSOU TAM NESMYSLY A JÁ JSEM MĚL VELKÝ STAROSTI SYSTÉM VŮBEC UDRŽET!! JAK TAM NĚKDO MŮŽE NAPSAT SMAZÁNÍ /ETC/GDM!!!!!! JAKO DOČASNÉ SLOŽKY. PAK MI TO ANI NENABĚHLO A TRVALO 2 HODINY NEŽ JSEM PŘIŠEL NA TO ČÍM TO BYLO A ROZCHODIL TO, DOTEĎ TO JEŠTĚ NEJEDE JAK MÁ... UBM
« Poslední změna: 07 Června 2009, 00:52:01 od ubuntuman »

fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #26 kdy: 07 Června 2009, 09:15:10 »
Ano,

těší mě , že se bavíte na můj úkor, ale s řešením mého problému to nepomohlo. Promiňte, že Vás obtěžuji hloupými dotazy, už to neudělám.

Máte Ubuntu, nebo Kubuntu?
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

MartenP

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #27 kdy: 07 Června 2009, 15:44:19 »
ubuntuman: Ten blog je můj. Všechny skripty na blogu jsou ušity na míru jen a jen mně. Pokud jsi ho spustil, aniž by sis ověřil, co dělá, mohu k tomu jen říci, že sis to podělal sám. Pokud to uznáš za vhodné, pískej. Já to pochopím...

A pro příště - nikdy nespouštěj skripty, když nevíš přesně, co dělají.

(Mimochodem - proč mažu složku gdm - já žádný login manažer nepoužívám a některé aktualizace balíků tuto složku v mém systému zbytečně vytvoří.)

nettezzaumana

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #28 kdy: 07 Června 2009, 18:28:58 »
Mám kubuntu 9.04 na Athtlon XP 2000, 768 MB RAM, GeForce FX 5200, systém je chvílemi dosti pomalý.
Poraďte mi jak otpimalizovat, aby byl svižnější.



|| get stuff this way..
« Poslední změna: 07 Června 2009, 18:30:53 od nettezzaumana »

ubuntuman

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #29 kdy: 07 Června 2009, 19:18:48 »
ubuntuman: Ten blog je můj. Všechny skripty na blogu jsou ušity na míru jen a jen mně. Pokud jsi ho spustil, aniž by sis ověřil, co dělá, mohu k tomu jen říci, že sis to podělal sám. Pokud to uznáš za vhodné, pískej. Já to pochopím...

A pro příště - nikdy nespouštěj skripty, když nevíš přesně, co dělají.

(Mimochodem - proč mažu složku gdm - já žádný login manažer nepoužívám a některé aktualizace balíků tuto složku v mém systému zbytečně vytvoří.)

Tak proč s ním tady operuješ? Je to od tebe krajně nezodpovědné a pokud jsou to jen tvoje věci, nenabízej je v diskusích, kde se lidi chtějí něco dozvědět. To sem rozhodně nepatři. Myslím si, že jsem nebyl sám, kdo s tím má špatnou zkušenost,neměl by jsi uvažovat tak sobecky a minimálně na to upozornit. Už jsem to dal dohromady a na podobný machýrky si dám pozor.... jen škoda času..!

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #30 kdy: 07 Června 2009, 21:52:48 »
ubuntuman: Ten blog je můj. Všechny skripty na blogu jsou ušity na míru jen a jen mně. Pokud jsi ho spustil, aniž by sis ověřil, co dělá, mohu k tomu jen říci, že sis to podělal sám. Pokud to uznáš za vhodné, pískej. Já to pochopím...

A pro příště - nikdy nespouštěj skripty, když nevíš přesně, co dělají.

(Mimochodem - proč mažu složku gdm - já žádný login manažer nepoužívám a některé aktualizace balíků tuto složku v mém systému zbytečně vytvoří.)

Tak proč s ním tady operuješ? Je to od tebe krajně nezodpovědné a pokud jsou to jen tvoje věci, nenabízej je v diskusích, kde se lidi chtějí něco dozvědět. To sem rozhodně nepatři. Myslím si, že jsem nebyl sám, kdo s tím má špatnou zkušenost,neměl by jsi uvažovat tak sobecky a minimálně na to upozornit. Už jsem to dal dohromady a na podobný machýrky si dám pozor.... jen škoda času..!
marten tam upozorneni ma + je to v sekci "Moje skripty", u ktere jsem nevidel, ze by ji nekomu doporucoval
jestli jsi s tim mel spatnou zkusenost, mels to napsat do komentaru na te strance - kdyz jsi to tam nenapsal, je tvuj pristup nesrovnatelne horsi nez jeho

a jeste pridam citaci jednoho cloveka, ktereho si velm vazim:
Citace: MacHala
Je lepší být machýrek, než pitomеc...
« Poslední změna: 07 Června 2009, 21:57:21 od MacHala »
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

ubuntuman

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #31 kdy: 08 Června 2009, 09:35:47 »
to MachHala.... jsi klasickej typ primitva, který tady všechno komentuje, ale umí vlastně velký ho.... těch je tady plný fórum, stejně jako hlupáků uspokojujících se v rámci vlastního ega. Kdyby jsi se aspoň obtěžoval, zjistil by jsi, že ten hloupý MARTEN BLOG tady autor propaguje na jak by mu vydělával peníze. Když jsem ty scripty ukazoval pár lidem, kteří LINUXU opravdu rozumí, ptali se jaký pitomec to dal dohromady, že to ještě nikdy neviděli. A co se týče scriptu, který jsem pustil - tenhle příkaz jsem přehlédl, ale buď v klidu už mi to zas chodí jak hodinky... smyslem téhle diskuse nebylo někoho napadat, ale upozornit ostatní, hlavně ty kteří s Linuxem začínají, aby si zbytečně nenaběhli....! Ať tak nebo tak MARTENUV BLOG tu teď má pěknou reklamu...!
« Poslední změna: 08 Června 2009, 09:37:26 od ubuntuman »

MartenP

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #32 kdy: 08 Června 2009, 11:38:08 »
autor propaguje na jak by mu vydělával peníze

Blázne ;D

Jeden z účelů toho blogu je takový, aby má zapomnětlivá hlava nevypustila některé věci, na které jsem přišel postupem času, a abych si mohl zálohovat mé věci na internetu. A proč bych tyto věci nemohl zveřejnit? Někomu mohou pomoci jako inspirace pro jeho vlastní skriptové pomocníky. Všude máš napsáno varování, upozornění, poznámky,... To, že jsi jich nedbal, je pouze a jen tvá hloupost a osočování z pitomosti, nabubřelosti a primitivnosti si nech leda tak pro sebe ;) Chápu, že jsi rozčilený z potíží se systémem, ale uvědom si, kdo za ně může...

nettezzaumana

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #33 kdy: 08 Června 2009, 11:42:12 »
to MachHala.... jsi klasickej typ primitva, který tady všechno komentuje, ale umí vlastně velký ho.... těch je tady plný fórum, stejně jako hlupáků uspokojujících se v rámci vlastního ega..
.. au. obavam se, ze idiot jsi ty .. radil bych ti uklidnit se a minimalne si zjistit alespon vyklad fenomenu "internetove forum" ..

.. skripty martenaP sice mozna nejsou nejlepsi, nicmene je jeho svate pravo davat si je na blog i kdyby obsahovaly sebevetsi hlouposti .. a btw, souhlasim s mistem MacHalou ... jen zaostaly jedinec si stahne skript z neciho blogu, spusti ho a pak place ze mu to nejde ..

nettezzaumana

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #34 kdy: 08 Června 2009, 11:45:04 »
@martenp .. koukal jsem se na Tvou stranku a nejak tam sekci se skripty nemohu najit .. snad jsi je nestahl?

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #35 kdy: 08 Června 2009, 12:08:02 »
@martenp .. koukal jsem se na Tvou stranku a nejak tam sekci se skripty nemohu najit .. snad jsi je nestahl?
jsou tam furt, akorát že zahrabaný: http://martenuv.blog.cz/0903/me-konfiguracni-soubory
v rámci zachování duševního zdraví je radši nečti...
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

nettezzaumana

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #36 kdy: 08 Června 2009, 12:17:08 »
v rámci zachování duševního zdraví je radši nečti...
.. umh. kazdy nejak zacina .. neni to tak zle ..

MartenP

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #37 kdy: 08 Června 2009, 12:18:36 »
@martenp .. koukal jsem se na Tvou stranku a nejak tam sekci se skripty nemohu najit .. snad jsi je nestahl?

Nestáhl, jsou v sekci Ostatní.

ad hloupost mých skriptů: To, co se na první pohled může zdát jako hloupost (viz mazání gdm, cronu,...), je pouze mé osobní nastavení - cron, gdm nepoužívám, ale složky se při aktualizacích objevují znovu a znovu - zbytečně - čili mažu. Já ty skripty používám dnes a denně a jejich procedury vycházejí pouze z mých zkušeností.

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #38 kdy: 08 Června 2009, 14:39:39 »
@MartenP
k těm tvým skriptům:
1) Všude ti chybí interpret
2) pokud už musíš používat sudo uvnitř skriptu, tak to udělej tak, aby jsi pomocí jednoho sudo spustil co nejvíce příkazů
3) duplicitní příkazy a příkazy dělající stejnou věc(aptitude clean; aptitude autoclean; apt-get clean; apt-get autoclean)
4) apt-get clean nebere argumenty
5) nauč se používat cykly
6) proč tam máš tolikrát to lc? Nestačilo by to jednou na kořenový adresář?
7) nebylo by lepší si místo jednořádkového skriptu napsat alias?
« Poslední změna: 08 Června 2009, 22:49:42 od Yontalcar »
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

MartenP

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #39 kdy: 08 Června 2009, 15:04:20 »
Díky za připomínky! Postupně to snad zdokonalím.

ubuntuman

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #40 kdy: 08 Června 2009, 22:26:11 »
TO NETTEZZAUMANA

Ty speciálně kterého se to vůbec netýká mě můžeš leda tak políbit *censored* i když si hraješ na GURU! Každý z nás hledá pomoc na internetu a většinu zkušeností stejně získáš jen systémem pokus-omyl. Ne vždy víš přesně co děláš, to je chiméra. Doteď jsem se s tím nesetkal, většina připomínek a doporučení tady na fóru fungovala, každý má samozřejmě právo si na internet umístit co chce, ale měl by mít kousek inteligence a aspoň někde napsat, že některé věci jsou čistě specifické pro jeho systém a že jiný systém, například čerstvě po instalaci, můžou jeho scripty poškodit. Především, pokud na svůj blog upozorňuje právě tady. Nenaříkám na svojí chybu, tuhle řádku s GDM jsem prostě přehlídl, ale vím, že z netu si tenhle kód stáhne spousta lidí, kteří hledají optimalizaci a snaží se svůj systém zrychlit. Tím tvým kovbojským stylem tady moc klidu neuděláš, takže by jsi se měl uklidnit hlavně ty a nemachrovat. Nechci nikoho napadat a tímto za tím dělám tlustou částu, každý nějak začínáme a chyby a problémy dělal každý, byť to teď nepřizná. Čekal bych od Tebe slušnější jednnání než jen nadávky a osočování.... myslím, že Ty jsi zrovna jeden z těch zářných případů lidí uspokojujících se v rámci vlastního ega. Ale už dost, tímhle končím, ztrácí to úroveň. UBM
« Poslední změna: 08 Června 2009, 22:30:19 od ubuntuman »

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #41 kdy: 09 Června 2009, 08:52:15 »
4ubuntuman

Je mi sice líto že jste si rozházel systém, ale NTZ má ale naprostou pravdu (jako obvykle). Místo aby jste se zamyslel nad tím co napsal tak mu vyčítáte že si tu honí ego? Štvou vás lidi kteří nad tím co dělají přemýšlejí a to samé předpokládají od ostatních?  No promiňte.
MartenP tam má spoustu užitečných informací jak si skripty můžete napsat sám, a navíc ukázku jak si udělal skripty on sám na svůj vlastní systém. Pokud si i přes jasné upozornění neobjasníte co jeho konkrétní skript dělá a tupě ho zkopírujete tak si můžete nadávat maximálně sám sobě za to že jste si při nesprávné konfiguraci poškodil systém přesně tak jak MartenP slíbil hned v úvodu.
BTW nevím proč by neměl mazat pro něj zbytečné GDM když používá Xubuntu s XFCE.

citace z Martenova blogu
Citace
já, proto před spuštěním velice doporučuji objasnit si, co daný skript provede. Mohl by při nesprávné konfiguraci nenávratně poškodit systém!

Má aktuální konfigurace

    * Xubuntu 9.10 64-bit
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

ubuntuman

  • Host
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #42 kdy: 09 Června 2009, 09:09:59 »
V pohodě, beru to... je to za mnou a nemám chuť se dál hádat... nevím jestli tam to upozornění předtím bylo, ale myslím, že bych ho nepřehlédl. Ať tak či onak je to pro mě jedna velká zkušenost. UBM

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #43 kdy: 09 Června 2009, 09:55:26 »
... nevím jestli tam to upozornění předtím bylo...

Bylo tam už minimálně před měsícem, kdy jsem skripty študoval...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Jak zrychlit
« Odpověď #44 kdy: 10 Června 2009, 00:23:56 »
Možná by pro to upozornění neškodila třeba červená barva.  Ale musím pochválit moc hezký blog ;), těší mě, že uživatelé linuxu se zajímají o samotný systém, což je v případě uživatelů windows bohužel vzácná výjimka.
Jinak se nějak zazdil původní důvod k založení tématu(já asi neporadím - s KDE nejsme kamarádi).
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.