Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wiki vás potřebuje  (Přečteno 9963 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Wiki vás potřebuje
« kdy: 18 Června 2009, 18:49:50 »
Jak jistě víte, naše Wiki patří k velmi kvalitním zdrojům návodů nejen pro Ubuntu (a jeho deriváty), ale i pro GNU/Linux celkově (dobrá, už konec vychvalování). Poslední dobou bohužel není mnoho aktivních autorů -- nové návody nepřibývají a ty stávající často potřebují vylepšení nebo aktualizaci.

Tímto bych tedy rád požádal ty z vás, kteří mají trochu toho volného času (pro studenty se blíží konec školy a dva měsíce prázdnin, takže...), trochu znalostí Ubuntu (není potřeba být expert -- návody jsou tu pro začátečníky a kdo ví lépe, co je pro začátečníka důležité než právě jiný začátečník?), schopnost napsat odstavec tak, aby v něm nebylo v každém druhém slově nebyly dvě gramatické chyby a ochotu naučit se něco nového (nebojte není to nic náročného).

Základní informace o tvoření návodů na Wiki a o tom, co je potřeba udělat najdete na odkazech níže. Pokud máte jakékoli dotazy, můžete se ptát buď zde, nebo přímo mě (kontakty zde nebo v profilu) -- rád pomohu s výběrem tématu pro nový návod, s problémy se značkovacím jazykem wiki, úpravou návodů, konvencemi atd. Nebojte se ozvat -- možná neodpovím hned, ale všechny dobrovolníky rád uvítám.

Základní informace


Kde pomáhat

  • Potřebné články - seznam některých témat, které by bylo dobré zpracovat
  • Články k úpravě - články potřebující různé úpravy (rozšíření, aktualizaci, úpravy vzhledu...)

"Práce" na wiki stejně jako jakákoli jiná činnost pro komunitu není nijak finančně ohodnocena -- jediné, co vám může přinést je dobrý pocit z pomoci nováčkům a trocha těch zkušeností.
« Poslední změna: 18 Června 2009, 18:54:53 od Vojtěch Trefný »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.