Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: asus F5GL  (Přečteno 2748 krát)

pedro115

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
asus F5GL
« kdy: 26 Června 2009, 22:00:14 »
uz vela krat spominany asus F5GL ale este stale neviem vyriest problem.
mam book ASUS F5GL .nefunguju mi tlacidla na ovladanie hlasu a jasu.jas sa neda vobec menit.ani v spravcovi napajania.zmenim ale nic sa nestane.az po restarte systemu a to je dost odveci aby som vzdy ked chcem zmenit jas restartoval book.neukazuje stav baterie,vypisuje ze ziadnu nemam a ked som napajany z baterie tak mi pise ze som napajany zo zdroja.
mal som greenie 4i R2 ,potom ubuntu 8.10 a aj 9.04 fedora, mandriva.tam to neslo.predtym som mal greenie OS 3.0.4h - DVD s upravenym ubuntu,bolo tam vela programov a tam mi to islo.ale kedze nebola dlho vydana nova verzia greenie OS a nefunguje mi tam wifi a grafika tak som toto riesenie zavrhol.
pomyslel som si ze mi pomoze vecsia a novsia distribucia ubuntu tak som si stiahol DVD verziu 9.04.nepomohlo.stiahol som si tam KDE a XFCE a ani to nepomohlo.pri starte mi na ciernej obrazovke vypisovalo nieco ako NO nForce chipset ale to som nemal este nainstalovanu graficku. teraz to uz nepise.
neviem co mam uz robit.nic nepomaha a teraz by som to dost potreboval.momentalne som koli tomu vecsinov na XP.
casto ked spustim Pridat/Odstranit mi zamrzne.niekedy aj pri inych veciach.obrazovka zblbne a nejde nic spravit.
pri hrani 3D hier sa po chvilke znicohonic vypne.npr pri hre Nexuiz.hram par minut a zrazu sa bez varovania vypne.


napisali mi navod co s tym spravit ale keze je to po anglicky a v Linuxe sa az tak nevyznam tak je to nad moje sili.navod je tu:
www.hojko.com/viewtopic.php?p=1137592#1137592



pedro115

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: asus F5GL
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2009, 01:42:06 »
skusal som dat ubuntu 8,04
vsetko slapalo.baterka,jas a podobne.nesiel ovladac na graficku a wifi.
povedal som si ze aktualizujem na novsiu verzi na 9,04.po aktualizacii a spusteni 9,04 boli problemy ako predtym.tak som tam dal zas 8,04 ,spustil som aktualizaciu,aktualizovalo sa jadro,nainstaloval som ovladac pre grafiku a restartoval.po nabotovani sa zobrazila len cierna obrazovka a nic.pomozte mi uz niekdo a povedzte mi co je v tej 8,04 take zazracne ze tam baterka aj zmena jasu funguje normalne

draakon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: asus F5GL
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2009, 11:52:12 »
chce to ubuntu 9.10 KK ...vse v nem funguje... funkcni tlacitka...sravce napajeni a i vypinani ;-) ..mam ten samej notas a s nejnovejsim ubuntu jede jako svycarske hodinky ;-)

pedro115

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: asus F5GL
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2009, 13:59:45 »
mám RC Ubuntu 9,10
funguje vsetko az na to ze ked zapnem hru nexuiz sa vypne a neviem preco

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: asus F5GL
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2009, 14:46:38 »
Pustiť hru cez terminál a dať sem výpis.

pedro115

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: asus F5GL
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2009, 15:31:19 »
skusim ale asi sa hned vypne

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.