Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem se SQUIDem a DNS  (Přečteno 3122 krát)

polo23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Problem se SQUIDem a DNS
« kdy: 05 Července 2009, 11:06:03 »
Ahoj potreboval bych pomoct pri reseni meho problemu...
1) Mam server Linux server s DNS,DHCP a SQUID a IPTABLES s maskaradou aby se XP mohla pripojit do netu. Tento server ma adresu 172.16.240.129(vnitrni). Pomoci DHCP dava klientovi(XP) IP adresu 172.16.240.39.Dale mu dava adresu GW 172.16.240.129, adresu DNS 172.16.240.129. V souboru /etc/resolv.conv na serveru mam uvedeno "nameserver 172.16.240.129".

V konfiguraku SQUIDu nam uvedeno dns_nameservers 172.16.240.129. (Tzn at se SQUID ridi tim co ma v konfiguraku nebo v resolv.conv tak je to stejne-je to vzdy adresa meho DNS serveru). Dale mam v DNS zone file pro priklad uveden zaznam  www  A 77.75.72.3(coz je IP seznam.cz).

Tak a ted XP stanice dostane od DHCP udaje... je schopna se pripojit k netu(DNS,GW jsou pripominam adresa CENTOSu).

Mam tam 2 prohlizece . 1) FIREFOX ktery je nakonfigurovan na proxy port 3128. Kdyz v nem napisu www tak by mel zobrazit seznam.cz. Bohuzel SQUID mu vygeneruje stranku ze ...server nenalezen. Cemuz nerozumim... SQUID by mel pouzivat DNS ze sveho konfiguraku(a tam je uvedeno to moje DNS CENTOSu) a nebo z resolv.conf kde je uvedeno to same.

2) Prohlizec Iexplorer neni nastaven nan proxy ale pozadavky jdou pres proxy pac na CENTOSu mam nastaveno REDIRECT(vse co jde na port 80 predavej portu 3128 coz je proxy). Situace je stejna jako u FF ....stranka www se neprelozi.

Tak a ted jak jsem to provizorne zprovoznil... V IPTABLES na CENTOSu jsem umazal ten REDIRECT tzn Iexplorer uz nejede pres proxy a ajhle napisu www a zobrazi se mi stranka seznam.cz. Z toho usuzuji ze chyba musi byt nutne v tom ze proxy nejak nechce spolupracovat s mym DNS ale pouziva pro me nezname DNS.

Mate tedy nekdo napad jak donutit proxy spolupracovat s mym dns tak ze napisu www a objevi se seznam.cz?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.