Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problémy s internetem a tiskem v Win XP v Sun Virtualboxu  (Přečteno 2023 krát)

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
problémy s internetem a tiskem v Win XP v Sun Virtualboxu
« kdy: 08 Července 2009, 10:30:33 »
Dobrý den,
mám problémy zřejmě s nastavením Virtualboxu, protože mi na mé tiskárně LExmark Optra S1255 nejde nic vytisknout (ovladače pro windows XP jsem již instaloval) a zároveň ihned po zapnutí Virtualboxu se mi odpojí internet a nejde ani v ubuntu... jak mám tyto potíže napravit? Respektive jak mám Sun Virtualbox nastavit?
Předem za případnou pomoc děkuji!
m@estorm

Zed70

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: problémy s internetem a tiskem v Win XP v Sun Virtualboxu
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2009, 12:02:44 »
Tak u síťové karty v nastavení VirtualBoxu mám nastaven NAT a tiskárna ti musí napřed tisknout v Ubuntu jako takovém, potom můžeš řešit tisk ve VB. Také mám v tom hostovaném systému nainstalovány "VirtualBox Guest Additions". Nevím jestli to nějak souvisí s tiskem, nicméně mě se pak celé hostované Win začaly chovat normálně. Začal fungovat bezešvý režim a podobně. Ve spuštěném hostovaném systému to najdeš v menu "Zařízení" -> "Instalovat přídavky pro hosta..."

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: problémy s internetem a tiskem v Win XP v Sun Virtualboxu
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2009, 19:49:28 »
reinstaloval jsem spolu s kernelem sun virtualbox a předtím jsem ještě odstranil z virtualboxu system, po reinstalaci jsem s připojením na internet neměl jedinou trabli, jelkož vše najelo jako kouzlem samo...
a hned poté, když jsem se pokusil nastavit ve virtualboxu, což mne vhodilo do smyčky, kde bylo jedinou cestou vše vrátit, jak jsem to už jednou udělal, a vícekrát nezkoušet nastavit tiskárnu (která jinak krásně přes ubuntu tiskne... mimochodem je to Lexmark Optra S1255 a mám ji rád... ;-) ) no a tak bych byl vskutku rád, kdyby mi s tím tiskem přes Virtualbox mohl někdo helpnout... (ovladače v systému ve virtualboxu mám...)
m@estorm

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.