Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pochyby o linuxu  (Přečteno 7857 krát)

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #25 kdy: 13 Července 2009, 16:54:54 »
Ahoj já jsem úplně noví uživatel Operačního systému Linuxu. Přesněji Xubuntu 9.04 Jaunty. Ze začátku jsem čekal asi trochu něco jiného, ale nakonec mi nepřišel tak špatný. Je sice pravda že mi tu chybí nějaké programy z win například: WinAmp, PowerDWD, ChemSketch a ještě jsem neuspěl s připojením ISO obrazu, to je pro mě takoví oříšek, ale myslím si by lidi měli vyzkoušet něco nového a neměli by se toho bát. A vůbec ne když je to naprosto zdarma a je možnost vyzkoušet je přímo z CD bez nutnosti instalace. I když to není tak slavný se softwarem tak na druhou stranu to má velice dobrou podporu hardwaru. Což je u mě veliké +, protože hned po nainstalování funguje vše tak jak má (to ušetří spoustu času s hledáním a instalaci ovladačů).
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

MartenP

  • Host
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #26 kdy: 13 Července 2009, 17:04:43 »
To chce ochotu se učit nové věci - ty programy, co jsi vypsal, mají velice mnoho alternativ i v Linuxu. Stačí si vybrat a zvyknout si. Je jasné, že chtít Linux a zároveň nebýt ochoten obměnit softwarovou stáj je velice přitěžující okolnost.

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #27 kdy: 13 Července 2009, 17:07:54 »
Pokud Vám chybí nějaký SW, není problém si to doinstalovat - v repozitářích je toho spousta. ;)

Co se týče aplikací z Windows, co Vám chybí, buď to můžete zkusit spustit ve Wine ("emulátor"), nebo si najít ekvivalentní aplikaci v linuxu (např. místo WinAmpu používám Audacious).

Tady máte odkaz na ty ekvivalentní aplikace: http://proc.linux.cz/ekvivalenty.html

Gratuluju k linuxu a přeju hodně štěstí. :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

wam]Spider007

  • Host
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #28 kdy: 13 Července 2009, 18:02:48 »
Je sice pravda že mi tu chybí nějaké programy z win například: WinAmp, PowerDWD, ChemSketch

pre winamp mas alternativu Xmms, ja ale skorej odporucam Rhythmbox, exail ci amarok.
PowerDV sa da nahradit hocicim napriklad aj VLC.
ChemSketch nahradis napriklad aplikaciou molsketch

qUAKER

  • Host
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #29 kdy: 13 Července 2009, 18:58:49 »
Ahoj já jsem úplně noví uživatel Operačního systému Linuxu. Přesněji Xubuntu 9.04 Jaunty. Ze začátku jsem čekal asi trochu něco jiného, ale nakonec mi nepřišel tak špatný. Je sice pravda že mi tu chybí nějaké programy z win například: WinAmp, PowerDWD, ChemSketch a ještě jsem neuspěl s připojením ISO obrazu, to je pro mě takoví oříšek, ale myslím si by lidi měli vyzkoušet něco nového a neměli by se toho bát. A vůbec ne když je to naprosto zdarma a je možnost vyzkoušet je přímo z CD bez nutnosti instalace. I když to není tak slavný se softwarem tak na druhou stranu to má velice dobrou podporu hardwaru. Což je u mě veliké +, protože hned po nainstalování funguje vše tak jak má (to ušetří spoustu času s hledáním a instalaci ovladačů).

winamp = audacious, podporuje i winamp skiny.
powerdvd = smplayer, výborný přehrávač podporující dobře titulky a velice uživatelsky přívětivý
chemsketch = nevím

připojení iso obrazu = furius iso mount(pokud nejde připojovat, tak si spusť nástroj pro správu uživatelů a tvému uživateli přidej práva - je tam na to záložka kde můžeš zaškrtat různý políčka - nebo přes terminál jednodušše přidej uživatele do skupiny fuse - to je skupina umožňující využívat fuse souborové systémy "sudo addgroup TVUJ_UZIVATEL fuse", ještě jinak můžeš v tom klikátku na uživatele přidat tvého uživatele do skupiny fuse bez terminálu)
« Poslední změna: 13 Července 2009, 19:00:28 od qUAKER »

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #30 kdy: 13 Července 2009, 20:22:18 »
Take bych se rad pridal s par vetami. Omlouvam se za diakritiku ale pisu z ne-ceske klavesnice.
Ja uz asi rok osciluji mezi tim ze Linux miluju a zatracuju. Co se softwaru tyce tak to nedam dopustit , nasel jsem s sve programy ktere mi vyhovuji , povazuji je casto za lepsi nez ty co jsem pouzival drive pod win , navic mam diky aktualizacim neustale nejnovejsi verzi.
(Ne)podporu hardwaru take nehazim na Linux , jenze ...
Me proste prijde jako kdyby spolu vyvojari moc nekomunikovali. Podle me je prece stabilita a zpetna kompatibilita dulezitejsi nez to ze v nove verzi distribuce mam rychlejsi start nebo hezci ikonky. A od nove verze ocekavam ze bude fungovat MINIMALNE stejne dobre , jako ta starsi. Tech prikladu je vice : jeden clovek si da tu praci a napise skvely program na specialni tlacitka na mysi (BTNx) , no a najednou bum , neco se zmeni v kernelu a od 8.04 uz proste nefunguje. A nejlepsi je ze podobny ekvivalent neni a kdyz ten vyvojar zjistil , ze stare postupy nefunguji tak s ena dalsi vyvoj vykaslal.
Nebo - existuje projekt podobny Notebook Hardware Controll pro windows. No a v Jaunty vyvojari kernelu misto modulu nacpali vsechny ovladace do jadra (jak jsem snad spravne pochopil) a diky tomu musim pouzivat Kernel od vyvojaru PHC  , nebo bych musel cely kernel rekompilovat (ehm a tohle ma byt pro Human-beings ?) A jak jsem cetl - vyvojari kernelu se ani neuracili tem od PHC odpovedet proc to udelali ... at zije spoluprace.

Tech prikladu je vic a take bych mohl dat priklady ruznych bugu pretrvavajicich od roku 2006 a stale neopravenych (napriklad podivne chovani panelu v Gnome ... dokumentace bugu ma asi 250 prispevku od lidi kteri maji stejny problem) Nebo nejnovejsi XFCE - stary editor menu nefunguje , ale novy jeste neni , editujte si to rucne , nebo si nainstaluje Alacarte a s nim i padesat dalsich potrebnych baliku pro gnome ... Nebo problemy s grafikami od Intelu v Jaunty ... nebo ... nebo ...

Jasne ze mi ted kazdy rekne : pouzivej LTS verze nebo jinou disribuci , ale ma tohle byt odpoved na to co jsem uvedl vyse ? Proc teda rovnou neznacit Ubuntu nebo cokoliv mimo LTS verze jako alfa/beta release ? Pro me neni pouzivani LTS verzi resenim , jelikoz casto pro spoustu progrmau nejsou uz pro starsi distra repositare , tedy musel bych pouzivat stare verze programu (coz je jedna z veci ktera se mi libi - mi pohodlne nejnovejsi verzi).

Ja osobne bych si neumel predstavit byt firmou , ktera udela vyrobek , udela pro nej linuxovy ovladac a pak musi pet-deset let dvakrat do roka ho porad predelavat aby fungoval pod nejnovejsi distribuci. To nikdo delat nebude , anzto se to absolutne nevyplati.
Neni tedy snad lepsi udelat si nejaky plan na par let dopredu a stanovit si kam se ma vyvoj ubirat a dbat predevsim na vyreseni stavajicich bugu a zpetnou kompatibilitu ? I za cenu toho ze budeme muset v jinych vecech vyvoj pribrzdit ? Podle me jedine tak donutime firmy aby nam pro linux psali ovladace a nebudeme odrazovat pripadne zajemce o Linux tim ze pri prechodu na dalsi verzi jim spousta veci nebude fungovat spravne nebo budou muste reinstalovat ubuntu.
« Poslední změna: 13 Července 2009, 20:24:41 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #31 kdy: 13 Července 2009, 20:42:46 »
To by byla krása kdyby to tak bylo,ale je to utopie.Jinak K+,skvělý post.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #32 kdy: 13 Července 2009, 20:44:01 »
Ahoj já jsem úplně noví uživatel Operačního systému Linuxu. Přesněji Xubuntu 9.04 Jaunty. Ze začátku jsem čekal asi trochu něco jiného, ale nakonec mi nepřišel tak špatný. Je sice pravda že mi tu chybí nějaké programy z win například: WinAmp, PowerDWD, ChemSketch a ještě jsem neuspěl s připojením ISO obrazu, to je pro mě takoví oříšek, ale myslím si by lidi měli vyzkoušet něco nového a neměli by se toho bát. A vůbec ne když je to naprosto zdarma a je možnost vyzkoušet je přímo z CD bez nutnosti instalace. I když to není tak slavný se softwarem tak na druhou stranu to má velice dobrou podporu hardwaru. Což je u mě veliké +, protože hned po nainstalování funguje vše tak jak má (to ušetří spoustu času s hledáním a instalaci ovladačů).

No ja sem taky novy uzivatel ale musim nesouhlasit s tebou ohledne programu, prave naopak, pokud venujes jenom o neco vic casu, prectes si par recenzi a vyskousis par alternativ, tak z pomerne velmi velky casti ten software je kvalitni. Jenom malinkej priklad je BLENDER
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #33 kdy: 13 Července 2009, 21:19:35 »
karlitos : linux je open-source a může pro něj vyvíjet kde kdo, každý kdo chce a má ty schopnosti... je to spousta geeků rozsetých po světě co mají sen udělat nějakou apliakci tak si na tom po večerech makaj... proč ne, zakaž lidem tvořit :) to nejde. a tím že je to hromada takovách lidií tak jak je chceš sjednotit a docílit toho aby spolupracovali ? když to bude několik firem jak s cíleným vedením tak ano, těch x profi firem může spolupracovat, ale jink ne.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

nettezzaumana

  • Host
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #34 kdy: 13 Července 2009, 22:22:51 »
4karlitos, v zasade s tebou souhlasim, ale presto te musim opravit v jedne veci:
zkusit jinou distribuce *je reseni, zkus a mozna se budes sam divit ;)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #35 kdy: 13 Července 2009, 23:07:28 »
Nebo by bylo reseni udelat nejake "konfigurace" linuxu (tedy jádra) a věcí ostatních jako gnome a nějak je pojmenovat.Potom by z toho ty distribuce vycházely,nesměly by změnit nic co by bylo zapsané v těch konfiguracích.Pak by vývojáři akorát vydávali verze pro různé konfigurace,napriklad pro verzi jadra x.x s gnome verzi x.x nakonfigurovanych tak aby...
Při vydávání nových verzí by museli mít vývojáři jádra,gnome (atd.) na paměti že na tom musí fungovat věci napsané pro tu konfiguraci,nebo tu svoji novou verzi pojmenovat jinak.Tak a teď kdo mě pochopil tak mu pošlu tričko ;D
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #36 kdy: 13 Července 2009, 23:42:14 »
karlitos : linux je open-source a může pro něj vyvíjet kde kdo, každý kdo chce a má ty schopnosti... je to spousta geeků rozsetých po světě co mají sen udělat nějakou apliakci tak si na tom po večerech makaj... proč ne, zakaž lidem tvořit :) to nejde. a tím že je to hromada takovách lidií tak jak je chceš sjednotit a docílit toho aby spolupracovali ? když to bude několik firem jak s cíleným vedením tak ano, těch x profi firem může spolupracovat, ale jink ne.

Jenze ty pilny geekove nepisou kernel a nerozhoduji o verzi ovladacu pro Intel-graficke karty do dalsiho vydani ubuntu. Tyhle geekove si pisou svuj program a jednoho dne rozcarovane zjisti ze jejich program uz v nove verzi nefunguje. Presto ze predtim fungoval zcela vytecne.  :'(
 Ok , moznost by byla kdyby vyvojari distribuci nebo kernelu meli nejake support-oddeleni. Kam by pak takovy clovek napsal : podivejte , muj program pouziva 50 000 lidi a ted ste neco zmenili a ono to nefunguje tak mi s tim pomozte. Ale jasna utopie  :-\

4karlitos, v zasade s tebou souhlasim, ale presto te musim opravit v jedne veci:
zkusit jinou distribuce *je reseni, zkus a mozna se budes sam divit ;)

Jiste a ja o tom zacinam uvazovat , ja to ale myslel tak ze toto je forum (predevsim) o ubuntu a kdyz nejaky novacek napise takovyhle post (prvni rozcarovani  , tenkrat poprve  ;D ) tak podle me neni odpoved - kdyz se ti to nelibi , tak jdi jinam. Ja se tedy rozhodne snazim aspon do urcite miry ubuntu hajit a podporovat.

Jo a ...

...
chemsketch = nevím
...


http://www.acdlabs.com/servlets/UserAuth?pr=chsk50
« Poslední změna: 13 Července 2009, 23:52:20 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #37 kdy: 14 Července 2009, 00:24:02 »
je to už několikátej post od BBM co čtu v smyslu "zkus jiný distro". pro nováčky možná rozčarování ale přece nejde o to jaký člověk používá distro ale dje  oto že je to open-source a že je to linux. ano, tohle distro má tohle lepší , tahle fičura se mi líbí víc a chameleonek je sexy, ale myslím si že všechny velký distra ( buntu, debian, fidorka, suse, gentoo, arch, mandriva.. zapoměl jsem něco ? ) jsou sorvnatelný a jejich úroveň je velmi vyvážená. jde hlavně co člověku sedne... já jsem vyrostl na buntu a teď jsem na debianu a asi bych si nezvykl na nic jinýho než apt a deb. předtava že bych musel na yum a rpm mě děsí... ale premet by mi asi oponoval... vážně, je to individuální
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #38 kdy: 14 Července 2009, 06:03:35 »
Ubuntu je jednoduché, snadné, uživatelsky přítulné.
Debian je snadný, víc věcí si tam musím oproti Ubuntu udělat ručně, ale přívětivější při instalaci věcí odjinud než z repozitářů.
Gentoo - perfektní adventura s výbornou dokumentací, nic pro klikače, systém se dá ušít naprosto přesně na míru, ale stojí to proti Ubuntu mnohonásobek času (osobně kofiguraci systému považuji za perfektní zábavu).
Takže k apt mi přibylo emerge, obojí má své plusy.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

nettezzaumana

  • Host
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #39 kdy: 14 Července 2009, 07:54:02 »
...
.. nemyslim to nijak konfrontacne, proste jen verim, ze ne vsechna distra trpi neduhy jako ubuntu ;)

.. btw. suse 11.1 mozna trpi jeste vetsima neduhama, proto stale pouzivam 11.0 na vsech svych strojich

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #40 kdy: 14 Července 2009, 09:35:54 »
stet:jj,to je duvod proc jsem zatim lamka,nevim ani jak jinak nainstalovat program nez pres apt-get ;D
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #41 kdy: 14 Července 2009, 10:18:28 »
Tady určitě vybereš to pravé disro  ;)
http://distrowatch.com/index.php?language=CZ
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #42 kdy: 14 Července 2009, 10:44:44 »
prej existuje az 20 000 ruznych cirkvi, ktere hlasaji Jezise... Kazda ma nejakou malou odlisnost, specifikum a vetsinou kazda zvykne tvrdit, ze jen ona je ta prava...
Pred lety jsem mel kamarada, ktery byl Mormon. Zval me na jejich zhromazdeni a ja (v te dobe hledajici...), jsem tam par krat byl. Libila se mi jejich dobrosrdecnost, vzajemna pomoc, hlasani cistoty... Oni meli taky cosi navic oproti ostatnim cirkvim - knihu Mormon. A na zhromazdenich se neustale ujistovali, ze kniha Mormon je prava...Opakovali to se zanicenim az tak casto, ze mi to zacalo vadit. Tak jsem se jich zeptal, proc to omilaji porad dokola, kdyz jsou o pravosti te knihy presvedceni... Vylozene jsem jich tim vytacel, nevedeli mi na to kloudne odpovedet a az na zaklade toho, jsem si uvedomil, ze de zas o nake vymilani mozku, fanatismus a tak jsem tam prestal chodit.
Mozna se nekomu tento prispevek zda mimo misu, ale mozna nekdo tak jako ja uvidi urcitou podobnost s Linuxem, distrami a jejich uzivateli. :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

orvaldi

  • Host
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #43 kdy: 14 Července 2009, 11:00:16 »
Sound Juicer, Asunder CD ripper, Grip, GCstar, GnoCHM, Chmsee, Liferea, Straw Feed Reader,  E-Book reader, Ogmrip, dvd::rip, Avidemux, VLC, Mplayer, NFO viewer, Inkscape, Listen, Exaile, Banshee, Audacius, Jajuk (návod na Mandrivalinux.cz), Easytag, Entagged, Iso master, Ogle, Serpentine, Streamtunner, Subtitle editor, Gnome Subtitles, Revelation, Pidgin, Esmska, StarDict, Tomboy, Gframe Catcher (deb balíček), Mediainfo (deb balíček), Virus scanner (pro hledání virů na usb flash diskách od kamarádů z Win - zjištíš kam rádi chodí podle virů) ... a další a další programy....

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #44 kdy: 14 Července 2009, 13:06:40 »
4@ hase → je to dobrý příměr a platí i na Linux  ;) Linux buď miluješ,nebo ho nenávidíš.
               → já jsem v první skupině a jsem rád ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #45 kdy: 14 Července 2009, 14:35:00 »
vono to plati spis pro ty ruzny distra, pac z toho myho povidani vychazi Linux jako Jezis. Ja su nejspis taky v te prvni skupine, ale to ze milujes, nejspis neni potreba porad rikat - u holky si to taky poseres, kdyz ji budes porad vykladat, jak ji milujes...Muze to byt 100x pravda a aj tak te kopne do *censored*.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #46 kdy: 14 Července 2009, 14:36:16 »
Velmi často ty programy vyvýjí skupinka lidí co to dělá jen ze zájmu, pro zábavu, zdarma. Se nediv když to má své mouchy.

Ale tu skupinku, která ze zájmu a zadarmo dělala Rhythmbox, už bohužel nebavilo dotáhnout padání při vizualizaci.

Kdyby dělal každej věci jen tak dlouho, dokud ho to baví, měli bychom krásná levná auta, kterým občas upadne kolo, designové mosty, kterým chybí pár metrů napojení na silnici, domy ve tvaru otočné krychle, ve kterých se nedá bydlet, ale všechno by si lidi mohli sami zadarmo dodělat...

:-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Pochyby o linuxu
« Odpověď #47 kdy: 14 Července 2009, 17:03:47 »
... měli bychom krásná levná auta, kterým občas upadne kolo, designové mosty, kterým chybí pár metrů napojení na silnici

Vsak je taky mame    ;D
A to prvni zni jako muj milovan vuz po dedeckovi (skoda favorit 135L ) ktery mi uz sestym rokem umoznuje studovat a pracovat v nemecku - krasny , levny a obcas neco upadne  ;D
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.