Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Je Cannonical "evil company" ??

ano
ne

Autor Téma: Je Cannonical "evil company" ??  (Přečteno 15466 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #100 kdy: 26 Září 2009, 09:44:31 »
Wikipedii nevěřte! Každej rozumnej člověk přece ví, že střed Evropy je v hospodě U Jindřicha v Pardubicích. Minimálně čtyřikrát do roka! 8)
A po zbytek roku u mě doma v altánku... viď Haše?! ;D
Tak altanek jsem jeste neabsolvoval - teda jsem tu magickou silu stredu nepocitil - treba pristi rok-nechces udelat sraz u Vas v altanku? Mohlo by to byt dobre - maminka by napekla VKZ...
U Jindricha je stred debilizmu - ta mlada pinklica byla hrozna ppiiiica...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #101 kdy: 26 Září 2009, 18:47:59 »
Tak altanek jsem jeste neabsolvoval - teda jsem tu magickou silu stredu nepocitil - treba pristi rok-nechces udelat sraz u Vas v altanku? Mohlo by to byt dobre - maminka by napekla VKZ...
Popřemýšlím o tom... 8)

U Jindricha je stred debilizmu - ta mlada pinklica byla hrozna ppiiiica...
No, evidentně neměla svůj den... nicméně, do očí jsi jí to říkat nemusel! ;D
« Poslední změna: 26 Září 2009, 18:49:35 od Pavel Půlpán »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #102 kdy: 26 Září 2009, 20:43:45 »



No, evidentně neměla svůj den... nicméně, do očí jsi jí to říkat nemusel! ;D
Hele, ten na stole trosku uddychujici clen Tuxparty nikoho nerusil a nikdo se na nej nedival. Vyhazovat nas tedy za to nemusela - tudiz si mou naslednou reakci plne zaslouzila...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Marcel Gavalier - Gavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
    • Facebook - GavoStar
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #103 kdy: 26 Září 2009, 22:49:04 »
Osobne si myslim ze ak Cannonical neskonci ako najvacsia evil company na svete MS ze denne bude vydavat dolezite updaty a denne ponukat nove aktualizacie ale ze si sadne opravi bugy a dalsie verzie  vyda bez minulych chyb.. tak to dopadne celkom pohode.. a ludia zistia ze aj linux vie byt prijemny.. osobne si myslim ze klikaci linux je stale lepsi ako klikaci windows.. vsak win vydava denne updaty akutalizacie fixy a neviem co vsetko.. na kadejaky soft ci uz od MS ci inych spolocnosti...

Napriklad by ma zaujmalo preco vydava novu 9.10 ked na 9.04 je tolko neuzavretych bugov.. zeby sa rozhodla to upravit vo velkom a vydat to ako novu verziu?.... Nemozem povedat lebo som si ich neporovnaval natolko aby som to s istotov povedal..

Napriek vsetkemu som dal NIE lebo vdaka distru Ubuntu som sa dopracoval k aktivnemu pouzivaniu linuxu.. napv som mal win a debian som zapinal len ak som sa na win nudil.. co nebolo casto :P ..
Lenze od kedy mam ubuntu tak do win chodiil len vtedy ak mi padne ubuntu :P akutalizaciou kernelu ci nejakym sudo zasahom typu zmazem a uvidim co to spravi :D:P

Samozrejme stale vysim na vazkach KDE vs GNOME .. vsade su nejake porovnavania reviewsa vselico.. mam pocit ze po 3 rokoch aktivneho pouzivania ubuntu/debianu by bolo nacase najst nejake pekne distro s KDE napr sabayon (kt som mal ako sekundarny linux lenze som sa vnom ani nepohol ziadne deb balicky ziadna podpora len same komplikacie z kompilacie :P)

A este mala poznamka v dnesnej dobe vidno na ludoch v aule pocas prednasky ako sa bavia o ubuntu ako o linxe ako keby ubuntu = linux nieco ako windows = windows takze osone si mylsim ze najprv treba reklamu potom efekty potom zdrojhove kody a kompilacie.. a to evil company cannonical urobilo..
Po 19:00 sa k odpovedi neodpracujes! - Vsetci kukaju vecerne spravodajstvo!  :/
Ubuntu 9.10 "na tvrdo"
XPS M1530 CORE 2 DUO T8300 2.40GHz,800,3M Memory Dual Channel 3.0GB (1X2GB + 1X1GB) 667 MHz DDR2 SDRAM Hard Drive 250GB Serial ATA (5400RPM) Graphics Card 256MB NVIDIA GeForce Go 8600M GT

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #104 kdy: 27 Září 2009, 07:39:33 »
Ať je to jak chce, ať je Cannonical "evil"nebo ne, z nějakého důvodu mi Ubuntu šlape na počítačích/noteboocích určených pro domácí použití nejlépe. Ať už je to vychytaná čeština, zobrazení písma, systém updatu a Gnome, který mám raději než KDE.
Prostě z nějakého důvodu Ubuntu funguje o trošku lépe. Je to samozřejmě i dáno dobrým základem v Debianu a množstvím aplikací  v repozitářích. Když hledáte nějaký program, máte v Ubuntu velkou šanci, že deb balíček bude.

U hardwaru je podpora také velice slušná. Např. drivery pro můj skener byly zkompilovány přímo pro Ubuntu. Jiná distra kromě debianu měla smůlu. Začíná zde trošku fungovat to co vidíme u Windows. Když už dělá výrobce drivery, udělá je pro Windows, když už se rozhodne i pro linux, počítá se většinou s Ubuntu.

Ubuntu je přehledný a to mu nikdo nevezme. Ano, je to systém pro linux zelenáče, ale co jiného přitáhne lidi z Windows...

btw: Jsem docela zvědavý na výtvor od Googlu. Mám rád odlehčené, přehledné věci a Android OS by takový mohl být. :-)
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #105 kdy: 27 Září 2009, 09:33:43 »
s/Android/Google/ :) Android OS uz dlouho bezi na handheldech,chysta se Google OS.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #106 kdy: 27 Září 2009, 18:04:25 »
... a navic je Mark Shuttleworth sexisticky prase  ;D
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #107 kdy: 27 Září 2009, 18:40:15 »
já to už říkám dlouho, kdyby se canonical vy*ral na další -1 sekundu bootu a radši opravoval bugy. A šestiměsíční vydávací cyklus je podle mě také chyba, pokud je něco potřeba dodělat, ať se to sakra dodělá a ne pouze zašolichá, aby se to stihlo do termínu... Klidně oželím další vydání, jen když to bude fungovat, důkazem uspěchanosti je třeba ten průůůůůser s grafikama od intelu, JJ s ovladačema je jako Win XP bez ovladačů... docela vážně uvažuju o přechod na Fedoru...
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #108 kdy: 27 Září 2009, 19:28:08 »
Janík : pravda pravdoucí. neříkám že buntu je špatný, ale to co říkáš by mu vůbec neuškodilo, spíše pomohlo

jinak fedora je dobrá volba. jak já tak Kotrmelec jsme byly dluoho na debianu a teďka máme fidorku a jsme oba spokojení jak želvy
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

premet

  • Host
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #109 kdy: 27 Září 2009, 19:32:10 »
Janík : pravda pravdoucí. neříkám že buntu je špatný, ale to co říkáš by mu vůbec neuškodilo, spíše pomohlo

jinak fedora je dobrá volba. jak já tak Kotrmelec jsme byly dluoho na debianu a teďka máme fidorku a jsme oba spokojení jak želvy
Zmetku, a na Debianu sem byl jen chvilku, pro mě špatná volba pro desktop  :).

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #110 kdy: 27 Září 2009, 20:20:19 »
Ja nevim, co Vam na buntu furt blbne - uz jsem hodne dlouho neresil zadnej problem (ale je fakt, ze grafiku mam od Nvidie..). 9.04 je z meho pohledu jarni a tradicne dobre distro - stejne jako tomu bylo u Feisty Fawn.
Teda az dneska mi zamrzl FF u bookovani letenek na easyjet.com - ale to byl spis problem serveru, pac jinak vsecko de. Kdyby me neco s.ralo, tak taky spekuluju jinde, ale ono na potvoru nic - takze se dal nudim na buntu.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #111 kdy: 27 Září 2009, 20:32:18 »
9.04 je z meho pohledu jarni a tradicne dobre distro - stejne jako tomu bylo u Feisty Fawn.
a co Hard Heroin, ten se ti nelibil?  ;D
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #112 kdy: 27 Září 2009, 20:44:10 »

a co Hard Heroin, ten se ti nelibil?  ;D
ten byl opravdu heroinovy a mrzli mu kolecka - ja byl dycky spis na speed
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #113 kdy: 28 Září 2009, 11:24:35 »
Janík : pravda pravdoucí. neříkám že buntu je špatný, ale to co říkáš by mu vůbec neuškodilo, spíše pomohlo

jinak fedora je dobrá volba. jak já tak Kotrmelec jsme byly dluoho na debianu a teďka máme fidorku a jsme oba spokojení jak želvy

No já nic jinýho rozšířenýho s GNOME nenašel... A když mi kamarád slavnostně oznámil, že se dá sehnat Debian i spředinstalovaným GNOME, došlo mi, že ani on se nemůže stát mou volbou... Takže se těším na Fedoru, jen mě trochu mrzí, že své pečlivě schraňované deb balíky můžu vyhodit :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #114 kdy: 28 Září 2009, 14:12:14 »
nechápu . chceš gnome nebo ne ? proč nemůže být debian tvoují volbou ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #115 kdy: 28 Září 2009, 19:44:46 »
nechápu . chceš gnome nebo ne ? proč nemůže být debian tvoují volbou ?

no gnome právě chci, ale pobavil jsem se, když mi kamarád oznamoval, že je GNOME na Debian získat rovnou s Debianem, protože mi to přišlo jako smaozřejmost a on mi to oznamuje jako zprávu měsíce. A z toho jsem usoudil, že s debianem to asi nebude lehké... :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #116 kdy: 28 Září 2009, 19:57:10 »
debianu se neboj. ma sice složitější instalátor než klikací buntu ale po instalaci taky na tebe vybafne gnome. sice bez plny pr.dele klikatek jak v buntu ale i tak docela user-friendly
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #117 kdy: 28 Září 2009, 20:17:39 »
debianu se neboj. ma sice složitější instalátor než klikací buntu ale po instalaci taky na tebe vybafne gnome. sice bez plny pr.dele klikatek jak v buntu ale i tak docela user-friendly

to já radši ty klikátka, ale počkám, co bude říkat kamarád, podle toho rozhodnu mezi fedoru nebo debian. Ale vidím to spíš na tu fidorku. .-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #118 kdy: 28 Září 2009, 22:39:55 »
obojí jsou skvělý distra. kdybych měl porovnat.
Debian . naprosto stabilní vyladěný OS. ovšem s starším SW a krapec spartanským konfigurováním stylem "tady mas konzoli a drz hubu"
Fidorka : s stabilitou není problém, nový OS, hromada klikátek. ale přije mi že má hrozný boot. hrozná komunita, forum. na buntím foru si toho muzes o debianu hodne zjistit i podle wiki navodu se dá pracovat. ale u fidorky wiki nebo forum... nic moc

edit : ještě za porovnání stojí yum a deb. halvní rozdíl mezi nima vidím v instalaci balíčků přes terminál yum jednoznačně vede. ovšem yum nemá žádnou altiernativu za dokonalý synaptic

když tak se ozvi na jabberu a proberem to ať BBM nespamuem topic:)
« Poslední změna: 28 Září 2009, 22:46:49 od stet »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #119 kdy: 29 Září 2009, 00:41:18 »
edit : ještě za porovnání stojí yum a deb. halvní rozdíl mezi nima vidím v instalaci balíčků přes terminál yum jednoznačně vede. ovšem yum nemá žádnou altiernativu za dokonalý synaptic
no, po vic nez pul roce s fedorou uz vidim na yumu nektere "mouchy" - napr naprosto zoufale vyhledavani - aptitude je na tom o 200% lip
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

qUAKER

  • Host
Re: Je Cannonical "evil company" ??
« Odpověď #120 kdy: 29 Září 2009, 14:50:30 »
obojí jsou skvělý distra. kdybych měl porovnat.
Debian . naprosto stabilní vyladěný OS. ovšem s starším SW a krapec spartanským konfigurováním stylem "tady mas konzoli a drz hubu"
Fidorka : s stabilitou není problém, nový OS, hromada klikátek. ale přije mi že má hrozný boot. hrozná komunita, forum. na buntím foru si toho muzes o debianu hodne zjistit i podle wiki navodu se dá pracovat. ale u fidorky wiki nebo forum... nic moc

edit : ještě za porovnání stojí yum a deb. halvní rozdíl mezi nima vidím v instalaci balíčků přes terminál yum jednoznačně vede. ovšem yum nemá žádnou altiernativu za dokonalý synaptic

když tak se ozvi na jabberu a proberem to ať BBM nespamuem topic:)

ad. zastaralost) si pořiď testing :)
ad. konzole) apt-get install synaptic gnome-app-install whatever
ad. yum a synaptic) synaptic pro rpm AFAIK je

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.