Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)  (Přečteno 10836 krát)

dog.big

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
  • inactive :/
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #25 kdy: 17 Července 2009, 14:51:27 »
Oproti ost. distribucím je to běs s bugama. Ubuntu bude suprové distro až na něm nebude ze všech distribucích tolik bugů.
Navíc teď sem projížděl repozitáře aktuální verze Debiana (stable). A musím říct, že Ubuntu má velmi mnoho balíčků ve staré verzi. Rád bych přešel na Debian, ale jsem líný nastavovat všechno okolo, rozjet ext4 atd.. Ano, pro mne Ubuntu znamená neumím nakonfigurovat Debian :D
Momentálně Linux INACTIVE.. problém s IGP
My powerful PC :D: Laptop Toshiba L40-14D, CPU: Intel Celeron 1,73Ghz, Chipset: Intel GL960, RAM: 3GB dual ch., VGA: Intel x3100, HDD: 120GB Toshiba, Snd: Realtek HD

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #26 kdy: 17 Července 2009, 15:30:39 »
Oproti ost. distribucím je to běs s bugama. Ubuntu bude suprové distro až na něm nebude ze všech distribucích tolik bugů.
Navíc teď sem projížděl repozitáře aktuální verze Debiana (stable). A musím říct, že Ubuntu má velmi mnoho balíčků ve staré verzi. Rád bych přešel na Debian, ale jsem líný nastavovat všechno okolo, rozjet ext4 atd.. Ano, pro mne Ubuntu znamená neumím nakonfigurovat Debian :D
Nápodobně. Když se někde píše, že "instalace zabere slabou půlhodinku" a je to ubuntu, je to pravda. Když to napíšou o jiné distribuci, kterou po instalaci musím dva dny uzdravovat, je mi to k ničemu. Ano, zkusil jsem to konkrétně s vychvalovaným SUSE a přestože se mi tam leccos líbilo víc než v ubuntu, občas mi nenabootovalo a podobné věci (jako např. vytuhávání yastu) neslučitelné s běžným používáním. (Dokonce jsem zkusli SUSE s KDE, SUSE s Gnome a ani jedno nebylo to pravé.) Bylo to v době, kdy vyšla 9.04, která mě velmi zklamala a když už jsem se pustil do přeinstalace, prostě jsem zkusil i jiné distro. A ten samý příběh bych mohl napsat ještě o mandrivě. Ať se BBM vzteká jak chce a nadává na ubuntu sebevíc, uživatelská přívětivost se prostě počítá.
Největší výhodu ubuntu (nebo linuxu) oproti windows vidím v tom, že si nemusím zatěžovat počítač nějakými antiviry a hlavně princip repozitářů - instalace a aktualizace.
Xubuntu 12.04

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #27 kdy: 17 Července 2009, 15:33:01 »
wingman:

Zrovna odnož Linux Mint mi přijde jako zdařilá. Má pár vychytávek, které se hodí. Už jen ta programová nabídka se mi velice zamlouvá!

Všude je něco špatně, nedotažené nebo ke zlepšení. Já to stále beru tak, že GNU/Linux se horečně vyvíjí. Držím mu palce a věřím, že se vše ještě dost zlepší...
Programová nabídka, která se dá vesele stáhnout na prakticky jakoukoliv distribuci (můj názor na ni pomineme). Ale už jsme u toho - je to tam by default a nic za tím cílem nemusíš zaškrtnout, nainstalovat či pořešit. A přesně s touhle filosofií vznikají ty desítky ubuntích derivátů. Já si dám hezký wall, zkopíruju z fóra conky, nahodím dust téma a hele, nádhera - podělím se o to se světem a udělám "vlastní" distro. Bum a na světě je Wallcybuntu :D

btw - mě zase mint přijde jako přeplácané ubuntu (používal jsem ho cca. týden) s ničím novým.

Ja bych si dovolil polemizovat. JA jsem zvolil mint z toho duvodu, ze me prisel vice a lepe upravitelny nez klasicke ubuntu. Chtel jsem gnome , ale nechtel jsem gnome-desktop s evolution a jinymi dalsimi vecmiv nem obsazenymi. Jiste - mohl jsem odinstlovat gnome-desktop a nastavit si to cele podle sebe - ale ... to uz si muzu rovnou upravit ten debian. Nehlede na to , ze v te dobe bych to proste nezvladl udelat aby to bylo funkcni. A funkcni by to bylo do prvniho updatu kterym by asi cela legrace skoncila.

Mint nabidl gnome, az na par minoritnich veci se z nej dala vetsina programu odebrat bez rozhaseni celeho systemu a pridla par milych veci navic. Nehlede na to ze je ke stazeni verze ktera ma vsechny mozne kodeky, takze je nemusim doinstalovavat rucne. A obliba mintu stoupa, ja se nedivim.
Proc tedy mint zakazovat ? Ze se nekdo rozhodl udelat ubuntu na gnome jinak nez to dela cannonical ? Ja rikam - zaplatpanbuh !
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

col_boggy

  • Host
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #28 kdy: 17 Července 2009, 15:50:01 »
A mně se zase líbí Blbuntu, protože tam mám krásný oranžový blikací panel, který sám nevím, jak bych tam dostal. Takže místo toho, abych se poptal na fóru, si raději vyberu a stáhnu jeden z tisíců derivátů ubuntu. Čímž se logicky tento derivát "podpoří" a následně zviditelní, tím pádem jsme zase tam, kde jsme začali - nováček v tom má bordel. Chápu tvou logiku, ale pro takový přístup tu máš microsoft (nic ve zlém).
  Právě proto jsem přešel na linux - já si utvořím "svůj malý virtuální svět" tak, jak to chci mít. Pokud to znamená přečíst si pár článků, poptat se na fóru a čtyřikrát si během toho procesu zničit systém, prosím. Pořád lepší, než windows, kde změníš maximálně tak tapetu a téma oken.
« Poslední změna: 17 Července 2009, 15:55:06 od wingman »

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #29 kdy: 17 Července 2009, 15:58:28 »
A mně se zase líbí Blbuntu, protože tam mám krásný oranžový blikací panel, který sám nevím, jak bych tam dostal. Takže místo toho, abych se poptal na fóru, si raději vyberu a stáhnu jeden z tisíců derivátů ubuntu. Čímž se logicky tento derivát "podpoří" a následně zviditelní, tím pádem jsme zase tam, kde jsme začali - nováček v tom má bordel. Chápu tvou logiku, ale pro takový přístup tu máš microsoft (nic ve zlém).
  Právě proto jsem přešel na linux - já si utvořím "svůj malý virtuální svět" tak, jak to chci mít. Pokud to znamená přečíst si pár článků, poptat se na fóru a čtyřikrát si během toho procesu zničit systém, prosím. Pořád lepší, než windows, kde změníš maximálně tak tapetu a téma oken.
To je taky fakt no. Ale vidím rozdíl mezi:
Moci si něco pozměnit a vytvořit X Muset si vše nakonfigurovat a nastavit
Xubuntu 12.04

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #30 kdy: 18 Července 2009, 02:30:15 »
Ach jo... NTZ, ty se zase přejmenuj zpátky, kdo má zjišťovat, kdo je nějaký BBychtil s 3500 přízpěvkama...
K tématu: zjišťoval jsem, učil jsem se, bádal jsem, hledal jsem a snažil se radit tu na fóru!
Ale kurv?doprdel? musím to dělat furt? Své naučené postupy si chci ucho...

Kašlu na to, ať si každý dělá co chce... Není nad to, mít u sebe někoho, kdo za to stoji!

Howk
« Poslední změna: 18 Července 2009, 02:34:33 od Milhouse »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #31 kdy: 18 Července 2009, 09:23:24 »
Ach jo... NTZ, ty se zase přejmenuj zpátky, kdo má zjišťovat, kdo je nějaký BBychtil s 3500 přízpěvkama...
K tématu: zjišťoval jsem, učil jsem se, bádal jsem, hledal jsem a snažil se radit tu na fóru!
Ale kurv?doprdel? musím to dělat furt? Své naučené postupy si chci ucho...

Kašlu na to, ať si každý dělá co chce... Není nad to, mít u sebe někoho, kdo za to stoji!

Howk
tak to bylo jadrny ;D
Skoro bych aj rekl, ze to bylo napsany v jinem stavu...Co to bude? Chlapecek? ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #32 kdy: 18 Července 2009, 13:27:12 »
Ach jo... NTZ, ty se zase přejmenuj zpátky, kdo má zjišťovat, kdo je nějaký BBychtil s 3500 přízpěvkama...
K tématu: zjišťoval jsem, učil jsem se, bádal jsem, hledal jsem a snažil se radit tu na fóru!
Ale kurv?doprdel? musím to dělat furt? Své naučené postupy si chci ucho...

Kašlu na to, ať si každý dělá co chce... Není nad to, mít u sebe někoho, kdo za to stoji!

Howk
tak to bylo jadrny ;D
Skoro bych aj rekl, ze to bylo napsany v jinem stavu...Co to bude? Chlapecek? ;D

Opička může být obojého pohlaví.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #33 kdy: 18 Července 2009, 20:57:42 »
Zkoušel jsem windows 7,  hodně věcí kopíruje z linuxu např. lepší podpora hardware - automatická instalace ovladačů, úprava vzhledu se sice zlepšila, ale nemá na linux  ;). Dá se nainstalovat program pro správu programů pak stahuje novější verze programů, přípomíná mi automatickou aktualizaci  ;D.
Já spíše chodím na fórum http://ubuntuforums.org/ nebo stránky s dokumentací jednotlivých programů.
Sice jsou lepší distra, ale ubuntu má výbornou komunitní podporu  :) je to o lidech ne o distribuci  ;).

col_boggy

  • Host
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #34 kdy: 18 Července 2009, 21:43:48 »
hodně věcí kopíruje z linuxu např. lepší podpora hardware
cože?? jak může někdo kopírovat podporu hardwaru?

btw jestli neco okopirovali, jsou to plasmidy z kde4.

qUAKER

  • Host
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #35 kdy: 19 Července 2009, 07:00:51 »
hodně věcí kopíruje z linuxu např. lepší podpora hardware
cože?? jak může někdo kopírovat podporu hardwaru?

btw jestli neco okopirovali, jsou to plasmidy z kde4.

a plasma je částečně okopírovaný systém gadget containerů z Enlightenmentu :)
kdyby se "nekopírovalo" tak by ta grafická prostředí nic neuměla..

col_boggy

  • Host
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #36 kdy: 19 Července 2009, 08:37:58 »
Microsoft už tohle praktikuje delší dobu; originálních nápadů najdeš u visty.. hm.. žádný. Všechno, co poskytují, už měl Mac nebo Linux minimálně dva roky před tím. Pro mě byly ty "plasmidy" akorát poslední kapka, jak se tím chlubili jako absolutní revoluční novinkou, které zcela změní způsob používání Windows.
  Naproti tomu je tu ovšem fakt, že u mrkví přišli jako první s grafickým prostedím jako takokvým, jestli se nemýlím - když se to tak vezme, systém ikonek na ploše všichni odkoukali.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #37 kdy: 19 Července 2009, 09:20:08 »
AKk ja dobre viem tak s prvým grafickým prostredím prišlo Apple. A niekde som čítal, že Xerox ho mal pripravené už pár rokov pred tým, ale nezverejnil ho.

Matyáš G.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #38 kdy: 19 Července 2009, 09:39:29 »
Ano, Apple měl první grafické prostředí. Dokonce jako první přišel s překrýváním oken, takže o nějakém kopírování bych radši pomlčel  :)
Jinak, používám Ubuntu z důvodu, že neumím nastavit Debian a že jsem si na něj již tolik zvykl (a jsem s ním spokojen), že prostě nemám důvod distribuci měnit.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #39 kdy: 19 Července 2009, 11:15:01 »
jj, občas po sobě něco číst je sranda. :D A bude to malej linuxáček... ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

qUAKER

  • Host
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #40 kdy: 19 Července 2009, 11:20:58 »
Microsoft už tohle praktikuje delší dobu; originálních nápadů najdeš u visty.. hm.. žádný. Všechno, co poskytují, už měl Mac nebo Linux minimálně dva roky před tím. Pro mě byly ty "plasmidy" akorát poslední kapka, jak se tím chlubili jako absolutní revoluční novinkou, které zcela změní způsob používání Windows.
  Naproti tomu je tu ovšem fakt, že u mrkví přišli jako první s grafickým prostedím jako takokvým, jestli se nemýlím - když se to tak vezme, systém ikonek na ploše všichni odkoukali.

problém Microsoftu není to, že ty funkce kopíruje.. problém je ten, že zkopíruje něco, co má konkurence už dva roky a nazývá to svou vlastní revoluční funkcí(příklad: Aero)

Pavel Půlpán

Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #41 kdy: 19 Července 2009, 11:36:44 »
jj, občas po sobě něco číst je sranda. :D A bude to malej linuxáček... ;)

Gratuluju! ;D

LivArt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • každý jednou začínal...
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #42 kdy: 19 Července 2009, 12:55:39 »
AKk ja dobre viem tak s prvým grafickým prostredím prišlo Apple. A niekde som čítal, že Xerox ho mal pripravené už pár rokov pred tým, ale nezverejnil ho.

Doporučuju film Piráti ze Silicon Valley.
Ano, Xerox to vymyslel, Apple to drze ukradlo (víc v tom filmu).
Acer Extensa 5220 pod nadvládou tučňáka (Ubuntu 9.04).
Ubuntu user since 05/2009
Můj last.fm profil aneb I'm on the Highway to Hell

nettezzaumana

  • Host
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #43 kdy: 19 Července 2009, 16:17:39 »
  Naproti tomu je tu ovšem fakt, že u mrkví přišli jako první s grafickým prostedím jako takokvým, jestli se nemýlím - když se to tak vezme, systém ikonek na ploše všichni odkoukali.
.. mylis .. ad.film vyse co tu padnul, dokonce to bylo tak zle, ze MS ukradl Applu cast jeho veci ..

nicmene pamatuju casy (okolo roku 93-94) kdy apple mel krasna okna, ikonky, hudbu normalne hral pocitac a windows melo monochromaticy monitor a vydavalo zvuky PC speakrem ..

col_boggy

  • Host
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #44 kdy: 19 Července 2009, 17:17:14 »
.. mylis .. ad.film vyse co tu padnul, dokonce to bylo tak zle, ze MS ukradl Applu cast jeho veci ..

nicmene pamatuju casy (okolo roku 93-94) kdy apple mel krasna okna, ikonky, hudbu normalne hral pocitac a windows melo monochromaticy monitor a vydavalo zvuky PC speakrem ..
Díky, to jsem nevěděl.
« Poslední změna: 20 Července 2009, 13:18:14 od wingman »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #45 kdy: 19 Července 2009, 21:05:53 »
Je to sice trosku vedla, ale kuknite aki "inteligenti" robia v televizii http://www.ta3.com/sk/reportaze/126720_vlada-chce-upratat-pouzivanie-softveru
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

cinan

Re: Zkušenosti | V čem je Ubuntu lepší a horší než-li Windows (XP, Vista..)
« Odpověď #46 kdy: 19 Července 2009, 21:11:03 »
Je to sice trosku vedla, ale kuknite aki "inteligenti" robia v televizii http://www.ta3.com/sk/reportaze/126720_vlada-chce-upratat-pouzivanie-softveru
haha, "OPEN SORS softvér" :D
Blog-zapisky: http://blog.cinan.sk/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.