Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: disky pro instalaci Win XP  (Přečteno 1534 krát)

paja_03

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
disky pro instalaci Win XP
« kdy: 17 Července 2009, 14:27:59 »
Ahoj,
mám menší problémek... přešel jsem z Vist na Ubuntu a jsem docela spokojený, nicméně bych potřeboval zároveň s Ubuntu hodit na počítač i Win XP Profesional (legální).

Při instalaci mi to těsně před nainstalováním "spadne" a napíše "instalation did not find any disc" (možná necituji úplně přesně)... a pak dál, že se mám přesvědčit, že mám disky správně označeny a nastaveny...

už se tu někde probíralo, že musím mít udělaný (předem rozdělený) zvlášť nějaký primární disk, nebo tak něco... řekl bych, že problém bude asi v tom...

můžete mi prosím hodně polopatisticky poradit jak na ně, svině Widlácký...

díky

dog.big

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
  • inactive :/
Re: disky pro instalaci Win XP
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2009, 14:30:31 »
Chápu to správně? Že instalátor vůbec nezobrazí oddíly a HDD nenajde?

Pokud ano:
Spíše se jedná o chybu takovou, že instalátor si nedokáže připojit SATA disk (zastaralé ovladače.). Tím pádem je nutné ovladače skrze nLite do instalačky přidat..
Momentálně Linux INACTIVE.. problém s IGP
My powerful PC :D: Laptop Toshiba L40-14D, CPU: Intel Celeron 1,73Ghz, Chipset: Intel GL960, RAM: 3GB dual ch., VGA: Intel x3100, HDD: 120GB Toshiba, Snd: Realtek HD

stirling

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: disky pro instalaci Win XP
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2009, 14:36:01 »
Při instalaci čeho "spadne"?

Nemůže to být tím, žes nechal Ubuntu ať si vezme celý disk pro sebe a není na žádný něm FAT32/NTFS (nevím co XP používají) oddíl?

Jestli jo, pusť si gparted a uber místo na oddílu s ext3 (nebo co tam máš) a udělej nový oddíl pro XP (naformátovat na FAT32/NTFS).

paja_03

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: disky pro instalaci Win XP
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2009, 17:32:05 »
ano 1 i ano 2

při instalaci XP si to napřed všecko očichá, natahá ovladače na klávesnici, grafárnu a podobně a v momentě, kdy by měl přijít dotaz (předpokládám) na "kam to chceš umístit?" tak to hodí následující obrazovku, která říká, že nebyl nalezen žádný HDD a ať ho buď připojím, nebo zkontroluju nastavení již připojeného...

předtím jsem měl Ubuntu hozený "na celý disk" a už mě i napadlo, že by potřebovaly XP v gparted vyčlenit nějaký flek... jenom jsem nemohl najít na co ho nastavit. zkusím FAT32/NTFS...

mohl bys mi dog.big hodit ještě radu které konkrétní ovladače a kam na tom cédu přihodit?

díky, du si skusit pohrát s gparted:)

zatím

dog.big

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
  • inactive :/
Re: disky pro instalaci Win XP
« Odpověď #4 kdy: 17 Července 2009, 18:22:46 »
Takže je to chyba instalátoru Windows.. napiš sestavu (ale nejsme MS fórum) :)
Momentálně Linux INACTIVE.. problém s IGP
My powerful PC :D: Laptop Toshiba L40-14D, CPU: Intel Celeron 1,73Ghz, Chipset: Intel GL960, RAM: 3GB dual ch., VGA: Intel x3100, HDD: 120GB Toshiba, Snd: Realtek HD

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: disky pro instalaci Win XP
« Odpověď #5 kdy: 17 Července 2009, 19:24:23 »
tak zksuiol bych prvně tu metogu co rika dog.big ( stejne poterbujes partisnu na ty xpa ) . a pokud to nepomuze tak tusim ze je moznost nainstalovat potrebne drivery pro satu kdyz zmacknes jeste pred tim nez to zacne tahat soucasti systemu F6 . je tam neco v smyslu "pokud chcete instalovat SCSI nebo RAID ovladače stisknete F6..." . nikdy jsem to nezkoušel ale tob asi nic jiného nezbyde
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

paja_03

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: disky pro instalaci Win XP
« Odpověď #6 kdy: 17 Července 2009, 20:28:14 »
tak jestli jsem to nezbodal, tak bych řek, že vyčlenění místa nepomohlo... pro jistotku přikládám obrázek... mám to trochu rozstřílený, vím... myšlenka byla každej systém na svůj disk a každej systém svůj swap a jeden disk navíc na data...

myslím, že té F6 jsem si všimnul... zkusím

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: disky pro instalaci Win XP
« Odpověď #7 kdy: 18 Července 2009, 10:49:56 »
Sice to s tvým problémem přímo nesouvisí, ale možná by ti dostačovalo náseldující
http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox
Záleží co vše chceš ve Win dělat.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: disky pro instalaci Win XP
« Odpověď #8 kdy: 18 Července 2009, 13:18:52 »
taky bych rekl, ze je to SATA diskem, kdyz sezenes instalacku s integrovanym SP2, tak by s tim nemel byt problem, dalsi moznosti napr na http://www.soom.cz/index.php?name=usertexts/show&aid=655
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

paja_03

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: disky pro instalaci Win XP
« Odpověď #9 kdy: 19 Července 2009, 11:24:54 »
diky kluci, mate pravdu, že to s Ubu moc nesouvisí...:P je fakt, že když mám tu instalačku legální, tak nějjednodušší bude písnout na podporu Mrkvosoftu a nechat si poradit... pak vám sem písnu co s tím bylo, kdyby se objevilo víc podobných zoufalců jako já :D

mějte se

smartART

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: disky pro instalaci Win XP
« Odpověď #10 kdy: 21 Července 2009, 22:31:57 »
diky kluci, mate pravdu, že to s Ubu moc nesouvisí...:P je fakt, že když mám tu instalačku legální, tak nějjednodušší bude písnout na podporu Mrkvosoftu a nechat si poradit... pak vám sem písnu co s tím bylo, kdyby se objevilo víc podobných zoufalců jako já :D

mějte se

no uz vidim co ti poradi pokud je to OEM licence :D

nicmene rada je jednoducha, i kdyz je to opravdu problem WinXP. V instalacce nejsou integrovany ovladace pro nove SATA radice, takze ta instalace nevidi pevny disk. Resi se to upravou instalacniho media programem nLite - jeden z mnoha navodu co google da treba zde: http://news.softpedia.com/news/Install-Windows-XP-On-SATA-Without-a-Floppy-F6-47807.shtml

Po vypaleni nove instalacky ti pujde nainstalovat XP normalne

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.