Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc  (Přečteno 1658 krát)

gurumuk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc
« kdy: 19 Července 2009, 11:58:04 »
Prosím nevíte někdo kde sehnat ovladače na tento foták aby mi běhal v linuxu děkuji

LivArt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • každý jednou začínal...
Re: ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2009, 12:37:24 »
lsusb nikdy nezaškodí...

Jinak co se stane, když ho prostě připojíš?
Acer Extensa 5220 pod nadvládou tučňáka (Ubuntu 9.04).
Ubuntu user since 05/2009
Můj last.fm profil aneb I'm on the Highway to Hell

gurumuk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2009, 17:15:20 »
Když připojím foták přes usb tak mi napíše:Nelze připojit Kodak Co. Digital Camera DBus error org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Message did not receive a reply (timeout by message bus) a tomu vůbec nerozumím dík

Pavel Půlpán

Re: ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2009, 17:40:41 »
Některé fotoaparáty (Kodak nevyjímaje, sám jeden vlastním) nepoužívají pro komunikaci s počítačem USB Mass Storage, ale Picture Transfer Protocol.

gurumuk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2009, 20:04:18 »
tak já nevím ale ve win mi to přes usb běhá normálně

nettezzaumana

  • Host
Re: ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2009, 20:53:03 »
Některé fotoaparáty (Kodak nevyjímaje, sám jeden vlastním) nepoužívají pro komunikaci s počítačem USB Mass Storage, ale Picture Transfer Protocol.
.. boze, kance .. kdyz jsem tohle videl, tak prvni co me napadlo bylo :: a wtf co on s tim ?? :D

(kdyz jsem si vzpomel na sve neslavne zacatky, spatnou anglictinu, vrozenou tupost a ignoranci a neznalost zkratek jako UTFG ..)

Pavel Půlpán

Re: ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc
« Odpověď #6 kdy: 19 Července 2009, 23:06:19 »
Myslím, že záchytný body odpověď obsahovala a mohla daného nakopnout... přinejmenším alespoň ví, co má hledat. To, jestli to zvládne už sám nebo ne, je věc druhá a ne tolik podstatná. ;)

PS: Připomělo mi to scénu z jednoho filmu... Hej, Blizzere, a taky je na noc přebaluješ? 8)

Jinak, aby se neřeklo, tak podle tohoto je tenhle foťák podporovanej pomocí gphoto2, takže bych dál řešení hledat právě tam.
« Poslední změna: 19 Července 2009, 23:24:36 od Pavel Půlpán »

gurumuk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2009, 19:11:39 »
sorry že žiju né každý je tak geniální jako vy byl jsem odchovaný celý život na winech a pracuji v linuxu 2 týdny a s tím to  se zabývám max 2 dny tak hned se mi nemusíte smát žádný učený z nebe nespadl jinak děkuji za radu  :-[

Pavel Půlpán

Re: ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2009, 20:03:36 »
V klídku, já to špatně nemyslel... sám řešení neznám, nebo si alespoň nepamatuju, jak jsem problém řešil. ;) Co se mi podařilo zjistit, tak existují nějaké zmínky o ptpfs, pomocí kterého by se foťák měl chovat jako klasická flashka. Nicméně gphoto2 je využité ve spoustě programů určených k úpravě fotek (např. digiKam). Zkusil bych tedy štěstí s ním nebo něčím podobným.

Pavel Půlpán

Re: ovladače Kodak EasyShare M753 žádám o pomoc
« Odpověď #9 kdy: 20 Července 2009, 20:21:39 »
Tak ověřeno... pomocí digiKamu je to bez problémů, podařilo se mi připojit dokonce foťák, který není pomocí gphoto2 přímo podporován, soslo se to jako model vyšší řady.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.