Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: CloneZilla  (Přečteno 16674 krát)

beagelman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
CloneZilla
« kdy: 20 Července 2009, 14:04:21 »
Zdravím, prosím Vás kde najdu návod na zálohu v CloneZilla, případně dobrá rada nad zlato. Vlastně potřebuju krok za krokem. Díky
« Poslední změna: 05 Září 2009, 09:19:46 od Martin - ViPEr*CZ* »

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: CloneZilla
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2009, 14:35:19 »
Například tady: http://www.linux.com/archive/feature/115208

Domovské stránky jsou na http://clonezilla.org/

Jinak je to velmi jednoduché, program se Vás interaktivně ptá a Vy odpovídáte. :-) Pomocí Clonezilly jsem instaloval 10 stejných PC a naprosto v pohodě. :)
« Poslední změna: 05 Září 2009, 09:20:15 od Martin - ViPEr*CZ* »
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CloneZilla
« Odpověď #2 kdy: 01 Září 2009, 21:49:29 »
Dobrý den!
plánujem si zzálohovať na externý disk disk z NB.
trochu som pogooglil a vyslo mi ze by mi v tom mohla pomoct prave clonezilla.
Preistotu sa ale chcem spytat : dokaze tento program ozaj zálohovať komplet celý disk vrátane particii ext3/4,ntfs a swap ?
mate s ním niekto skusenosti?
Dakujem za odpovede!

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: CloneZilla
« Odpověď #3 kdy: 01 Září 2009, 22:18:06 »
Nevím, jestli už i ext4, ale vlastní dobré zkušenosti mám s ext3, ntfs a fat32. Zálohuje jak celé disky, tak i jednotlivé oddíly. Nastavit se dá jak kopírování, tak vytváření obrazu. Zálohuje se buď místně (na jiný disk do souboru), nebo přes síť (přes sambu, ftp, ssh). Prostě spousta možností. :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CloneZilla
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2009, 05:11:11 »
Nevím, jestli už i ext4, ale vlastní dobré zkušenosti mám s ext3, ntfs a fat32. Zálohuje jak celé disky, tak i jednotlivé oddíly. Nastavit se dá jak kopírování, tak vytváření obrazu. Zálohuje se buď místně (na jiný disk do souboru), nebo přes síť (přes sambu, ftp, ssh). Prostě spousta možností. :)

mmm,dufam ze aj externy disk,nie?
ako pozeram screeny,zda sa mi ze ten program sa bootuje mimo os ...bude teda podporovat eSata?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: CloneZilla
« Odpověď #5 kdy: 02 Září 2009, 08:15:19 »
Všichni zkusí, jak to zálohuje, ale zkoušel někdy někdo zálohu taky obnovit?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CloneZilla
« Odpověď #6 kdy: 02 Září 2009, 18:29:14 »
Všichni zkusí, jak to zálohuje, ale zkoušel někdy někdo zálohu taky obnovit?
noo to by ma tiež v neposlednom rade zaujímalo (:

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: CloneZilla
« Odpověď #7 kdy: 03 Září 2009, 06:49:09 »
Používal jsem to úspěšně na klonování disků - když jsem z 1 nainstalovaného PC klonoval HDD na 9 stejných PC (před rokem) nebo na 3 PC (před 14 dny). 8)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CloneZilla
« Odpověď #8 kdy: 04 Září 2009, 12:50:46 »
Používal jsem to úspěšně na klonování disků - když jsem z 1 nainstalovaného PC klonoval HDD na 9 stejných PC (před rokem) nebo na 3 PC (před 14 dny). 8)
aj linuxacke particie?

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: CloneZilla
« Odpověď #9 kdy: 05 Září 2009, 09:16:49 »
To jsem nezkoušel, nepotřeboval jsem to - na to jsem použil návod na zálohování systému, který je tady na wiki.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CloneZilla
« Odpověď #10 kdy: 05 Září 2009, 11:57:41 »
To jsem nezkoušel, nepotřeboval jsem to - na to jsem použil návod na zálohování systému, který je tady na wiki.
ale bolo by to dost nelogicke keby linuxacky program nevedel pracovat s "vlastnymi" particiami  :)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: CloneZilla
« Odpověď #11 kdy: 07 Září 2009, 11:07:08 »
ext2 i ext3, ntfs i fat32 - zaloha i obnova funkcni. seznam podporovanych fs je na strankach projektu, tak co tady proboha resite. navic clonezilla je schopna zalohovat i nepodporovany fs pres dd. z free reseni mi clonezilla prijde jako nejjednodussi na ovladani a taky rychlost je ok.
Kubuntu 20.04

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CloneZilla
« Odpověď #12 kdy: 30 Ledna 2010, 14:24:03 »
ludia,povedzte mi...
tato clonezilla ma funkciu zalohovania samostatnej particie...to je dobre,ak  nepotrebujem robit zalohu celeho disku.lenze...
...vezmime si priklad ze spravim zalohu oddielu sda5. spravim tuto zalohu a prebehne vporiadku. disk som cely zrusil a podelil na particie podla novych poziadaviek a chcem system ktory som mal na sda5 a ktory mam zalohovany dat ako primarny system na oddiel sda1. ..proste chcem. neriesme master boot record,to je ina tema a da sa t ospravit, ale podstata je tato... clonezilla nedokaze "rozbalit" tuto zalohu naklonovanej sda5 na sda1. napise ze je asi zly image,aelbo take neco... 
jaa som sa s tym stretol a nebolo mi vsetko jedno ked mi to zahlasilo chybu...dosiel som ale nato ,ze chybu to hlasi prave preto lebo sa nesnazim ten naklonovany oddiel rozbalit na taky isty (v poradi) oddiel na hdd.
teda ,ak naklonujem sda5,nemozem ho dat nikam inam iba zas na sda5. inak hlasi chybbu image-u...
podlamna toto je strasne neprakticke a ak ten program poskytuje moznost zalohy jednej vybranej particii ,mal by s nou pootm vedet aj adekvatne zaobchadzat...
ale neviem, pytam sa teda tu ,ci som v tejto clonezille neco zle nenastavil (pozeral som aj expert mod,ale nic moc som tam nenasiel) ,ci to teda ozaj nedokaze resp by som chcel odvas pocut navrh softu ktory neco taketo (okrem kompletnej zalohy disku) dokaze.

Dakujem ((:

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re: CloneZilla
« Odpověď #13 kdy: 30 Ledna 2010, 14:39:28 »
Uz by mohli niečo riesit aplikácii ako je tato alebo  acronis -čo dokaze zálohovať aj ext4 a nie len z wiki návod na zálohovanie.Zaspali asi na vavrínoch.
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CloneZilla
« Odpověď #14 kdy: 30 Ledna 2010, 14:44:59 »
Uz by mohli niečo riesit aplikácii ako je tato alebo  acronis -čo dokaze zálohovať aj ext4 a nie len z wiki návod na zálohovanie.Zaspali asi na vavrínoch.
hmm, acronis... viete mi o tom neco povedat? ...dokaze spravit to co opisujem vyssie co clonezilla nie? ...co do spolahlivosti,rychlosti?
dik

..jaj ano a samozrejme by som chcel opensource soft ;)
« Poslední změna: 30 Ledna 2010, 14:46:47 od greengold »

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re: CloneZilla
« Odpověď #15 kdy: 30 Ledna 2010, 14:53:47 »
Acronis vie zálohu obnoviť rýchlo windowsu - ale na linux to je dlchsie ma veľa priečinkov tak asi preto - ale ide to vo win za behu windows obnoviť linux patricie ale ext4 nezvláda za 2hodinky obnovený linux  priblizne vo windowse.A obnoviť mozete aj na new patriciju aj meniť velkost  na obnovenie.Acronis je aj boot cd tak nepotrebuje windows vobec len ext4 mu chyba
« Poslední změna: 30 Ledna 2010, 15:13:54 od 1arash »
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CloneZilla
« Odpověď #16 kdy: 30 Ledna 2010, 15:39:32 »
Acronis vie zálohu obnoviť rýchlo windowsu - ale na linux to je dlchsie ma veľa priečinkov tak asi preto - ale ide to vo win za behu windows obnoviť linux patricie ale ext4 nezvláda za 2hodinky obnovený linux  priblizne vo windowse.A obnoviť mozete aj na new patriciju aj meniť velkost  na obnovenie.Acronis je aj boot cd tak nepotrebuje windows vobec len ext4 mu chyba
skusne...no windows nemam tak jedine z bootu ...aaa ako je to,je tu nejaka open-verzia? ...asi nebude spatne kompatibilny s clonezillou,ze ? to by som asi velachcel (:

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: CloneZilla
« Odpověď #17 kdy: 30 Ledna 2010, 16:15:56 »
Hledej boot cd s tím co chceš.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CloneZilla
« Odpověď #18 kdy: 30 Ledna 2010, 17:11:04 »
Hledej boot cd s tím co chceš.
jako?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: CloneZilla
« Odpověď #19 kdy: 30 Ledna 2010, 17:19:50 »
Hledej boot cd s tím co chceš.
jako?
Clonezilla? Acronis Disk Suite manager?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: CloneZilla
« Odpověď #20 kdy: 30 Ledna 2010, 17:54:01 »
Používám na ext4 program fsarchiver, který je např i na system rescue cd. Nemá gui ale záloha a obnova je velice jednoduchá a nikdy se mi nestalo že by partition nešla obnovit narozdíl od Clonezilly :)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
http://www.linuxexpres.cz/praxe/clonezilla-snadne-klonovani-disku-v-praxi
« Odpověď #21 kdy: 30 Ledna 2010, 20:48:09 »
http://www.linuxexpres.cz/praxe/clonezilla-snadne-klonovani-disku-v-praxi

Já užívám SystemRescueCD
http://www.sysresccd.org/Main_Page
http://www.sysresccd.org/Online-Manual-EN
Zde je dost starý český návod (dnes ext4 umí):
http://www.linuxexpres.cz/distro/system-rescue-cd
a novější:
http://www.dsl.cz/clanky-dsl/clanek-1389/obnovte-windows-do-puvodni-podoby-aneb-zalohovani-oddilu-a-disku-zdarma
2. Zálohování celých oddílů
K vytváření záloh diskových oddílů a jejich obnově v SystemRescueCD slouží nástroj Partition Image (Partimage).
« Poslední změna: 30 Ledna 2010, 20:56:16 od regine »
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CloneZilla
« Odpověď #22 kdy: 30 Ledna 2010, 22:20:25 »
Používám na ext4 program fsarchiver, který je např i na system rescue cd. Nemá gui ale záloha a obnova je velice jednoduchá a nikdy se mi nestalo že by partition nešla obnovit narozdíl od Clonezilly :)
pocuj a vie tento program zalohovat aj cely disk?..vratane mbr... aa ak zalohujes jednu particiu trebarz sda6 vies ju obnovit na sda1 odiel?
diiky ((:

Jan Simko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: CloneZilla
« Odpověď #23 kdy: 30 Ledna 2010, 22:34:45 »

pocuj a vie tento program zalohovat aj cely disk?..vratane mbr... aa ak zalohujes jednu particiu trebarz sda6 vies ju obnovit na sda1 odiel?
diiky ((:

**************************************
Zdravim,
clonezilla vie cokolvek co potrebujete zo spominaneho:

Features of Clonezilla

    * Free (GPL) Software.
    * Filesystem supported: ext2, ext3, ext4, reiserfs, xfs, jfs of GNU/Linux, FAT, NTFS of MS Windows, and HFS+ of Mac OS. Therefore you can clone GNU/Linux, MS windows and Intel-based Mac OS, no matter it's 32-bit (x86) or 64-bit (x86-64) OS. For these file systems, only used blocks in partition are saved and restored. For unsupported file system, sector-to-sector copy is done by dd in Clonezilla.
    * LVM2 (LVM version 1 is not) under GNU/Linux is supported.
    * Multicast is supported in Clonezilla SE, which is suitable for massively clone. You can also remotely use it to save or restore a bunch of computers if PXE and Wake-on-LAN are supported in your clients.
    * Based on Partimage, ntfsclone, partclone, and dd to clone partition. However, clonezilla, containing some other programs, can save and restore not only partitions, but also a whole disk.
    * By using another free software drbl-winroll, which is also developed by us, the hostname, group, and SID of cloned MS windows machine can be automatically changed.

Par krat som pouzil pri klonovani aj migracii systemov z jedneho hw na iny,
ci uz serverovych alebo aj desktopovych os,
najcastejsie linux a obcas aj neake to win,
vie mbr,  particie a aj cele disky...
robi presne to co o sebe tvrdi.
« Poslední změna: 30 Ledna 2010, 22:37:31 od Jan Simko »
J.A.N.S

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: CloneZilla
« Odpověď #24 kdy: 30 Ledna 2010, 22:39:24 »
Tak celý disk jsem nezkoušel. Particie umí obnovovat podle potřeby a to i na menší než je originál. Partimage asi už nikdy v budoucnu nebude umět ext4 >:( Fsarchiver zvládne bez problémů jak ntfs tak ext4. Porovnej sám: http://www.fsarchiver.org/Fsarchiver_vs_partimage V manuálu je to docela dobře posané.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.