Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Programy ČT ve vyšším rozlišení  (Přečteno 1987 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2461
  • Díky všem za rady a tipy.
Programy ČT ve vyšším rozlišení
« kdy: 27 Srpna 2009, 12:01:51 »
Spouštím ČT24 tímto spouštěčem:

Citace
mplayer rtsp://stream2.visual.cz/iVysilani.hash

Poraďte, jak nastavit, aby se program přehrával ve vyšším rozlišení?
Jak na ostatní stanice?
Máte lepší tipy na přehrávač? A spouštěč?

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Programy ČT ve vyšším rozlišení
« Odpověď #1 kdy: 27 Srpna 2009, 12:49:13 »
Teď přibylo něco málo na wiki. Ještě jsem to nezkoušel (přehrávám přes VLC)
http://wiki.ubuntu.cz/iVys%C3%ADl%C3%A1n%C3%AD

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Programy ČT ve vyšším rozlišení
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2009, 12:58:51 »
Osobne CT-ku (ze zahranici) koukam pres Real Player. Hned jak zacne tahat, udelam pravej klik a spustim sledovani v extrnim playeru. I pri TV kvalite mi to jede velice slusne.
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Programy ČT ve vyšším rozlišení
« Odpověď #3 kdy: 27 Srpna 2009, 14:11:16 »
Já si to dělám tak že kliknu na televizní kvalitu, následně kliknu na "Do okna" FF mi nabídne ke stažení soubor, ten pustím ve VLC a jede to. Ve FF nemám žádné pluginy ani doplňky k přehrávání takovýchto souborů, proto se mi to nabízí ke stáhnutí.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Lord Diamont dogg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 175
Re: Programy ČT ve vyšším rozlišení
« Odpověď #4 kdy: 27 Srpna 2009, 14:50:11 »
mám otázku k tomu realplayeru: ide to len na CT alebo tam treba ešte niečo doinštalovať? Nastavil som si realplayer vo FF v mediaplayerconnectivity ako predvolený prehrávač.
Ja som to skúsil na TA3 ( s taktou chybou :Unsupported document type. (http://wmsta3.the.sk/ta3archive/reportaze/20090827/zahradnicka.wmv?MSWMExt=.asf) a STV ( s chybou: The following compoments are required: video/x-ms-asf, kde sa dá dať Check for updates, no tam ma len prepne na domovskú stránku playeru).
Ubuntu 11.04 64bit
HP 6735s, AMD Turion x2 64bit, 3GB RAM, ATI RADEON HD 3200

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2461
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Programy ČT ve vyšším rozlišení
« Odpověď #5 kdy: 27 Srpna 2009, 14:52:08 »
Jde mi o to si pustit program ČT jedním kliknutím přes celou obrazovku jako:

Citace
mplayer rtsp://stream2.visual.cz/iVysilani.hash -fs

ale ve vyšší kvalitě.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Programy ČT ve vyšším rozlišení
« Odpověď #6 kdy: 27 Srpna 2009, 15:02:49 »
mám otázku k tomu realplayeru: ide to len na CT alebo tam treba ešte niečo doinštalovať? Nastavil som si realplayer vo FF v mediaplayerconnectivity ako predvolený prehrávač.
Ja som to skúsil na TA3 ( s taktou chybou :Unsupported document type. (http://wmsta3.the.sk/ta3archive/reportaze/20090827/zahradnicka.wmv?MSWMExt=.asf) a STV ( s chybou: The following compoments are required: video/x-ms-asf, kde sa dá dať Check for updates, no tam ma len prepne na domovskú stránku playeru).

Tak ja sem ted jenom udelal obycejnej klik na link co si postnul a nabehnul hned full screen a hralo to. Kazdopadne ja sem ve FF nedelal nastaveni, ten real sem daval kvuli CT-ce ale vidim ze to jede i jinde. Mam dojem ze by si spis mel kouknout pres repositare ohledne tech kodeku. Ja sem do myho PC narval snad vsechny.

Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Programy ČT ve vyšším rozlišení
« Odpověď #7 kdy: 27 Srpna 2009, 15:19:06 »
Beru zpet ted sem to kontroloval jeste jednou a mas pravdu. Tenhle typ co si postnul http://wmsta3.the.sk/ta3archive/reportaze/20090827/zahradnicka.wmv?MSWMExt=.asf  mi bez problemu otevrelo v Movie Playeri a ne v real-u. Kdyz sem to chtel pak nacpat do Realu dalo to ten samej error. Omlouvam sa za zavadeni, ale pokusim se zjistit jestli se s tim neda neco delat. Nejsem si vsak jistej jestli vubec Real otevre windows media kodek.

Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

Lord Diamont dogg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 175
Re: Programy ČT ve vyšším rozlišení
« Odpověď #8 kdy: 27 Srpna 2009, 18:44:46 »
najviac mi ide na nervy, že sa mi nedajú pozerať streamy STV3 ani cez jeden player. Napríklad mplayer vypisuje: No stream found to handle url http://.... a vo windowse to ide.
Ubuntu 11.04 64bit
HP 6735s, AMD Turion x2 64bit, 3GB RAM, ATI RADEON HD 3200

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Programy ČT ve vyšším rozlišení
« Odpověď #9 kdy: 27 Srpna 2009, 19:09:53 »
Všechny zde uvedené televize mi fungují ve FF přes MediaPlayerConnectivity, který je nastavený tak, že daná videa otevírá ve vlc. Ale není to nic pro jednoklikače   8)


najviac mi ide na nervy, že sa mi nedajú pozerať streamy STV3 ani cez jeden player. Napríklad mplayer vypisuje: No stream found to handle url http://.... a vo windowse to ide.
Zkus
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install vlc # nainstaluje vlc - pokud nemáš
vlc "mms://stvstream.m3.livetv.sk/stv3live/"
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Lord Diamont dogg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 175
Re: Programy ČT ve vyšším rozlišení
« Odpověď #10 kdy: 27 Srpna 2009, 19:22:38 »
zase raz ma tento systém nepresta udivovať. Dlho mi to nefungovalo, teraz to zrazu ide v poriadku. Som zvedavý, dokedy to tak vydrží.

BTW: skúšal som to aj s VLC, tam mi vypisovalo zas inú chybu. S VLC mám však taký problém, že mi vždy ztmavne ako keby to zamrzlo, no obraz aj zvuk ide... len to tmavne. Vie to niekto napraviť?

EDIT: neviem ako je to možné, ale všetko ide ako má, dokonca aj VLC. Uvidíme dokedy...
« Poslední změna: 28 Srpna 2009, 00:00:56 od Lord Diamont dogg »
Ubuntu 11.04 64bit
HP 6735s, AMD Turion x2 64bit, 3GB RAM, ATI RADEON HD 3200

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.