Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?  (Přečteno 3405 krát)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« kdy: 24 Července 2009, 15:34:38 »
Prosím pěkně všechny o radu:

potřebuju WIFI kartu (PCI nebo možná i USB), kterou by bylo možné bez problémů provozovat na Ubuntu 9.04 (desktop, ne notebook), která by byla levná (do 500 kč) a lehce sehnatelná v ČR. Stěhoval jsem se a místo kabelu mám teď v novém bytě WIFI vysílač.

Díky moc za tipy!!!

PS: pro šťouraly - už jsem kolem toho googlil a našel několik článků, které jsou však poměrně staré, nebo v nich není to, co potřebuju vědět - oceňoval bych spíš osobní zkušenosti a doporučení

PPS: jde o obyčejné 10MBit řešení od UPC, šifrování pomocí WEP klíče
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

SAiMi

  • Host
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2009, 23:53:56 »
Ahoj, používám tuhle, i když názory na CZC jsou rozporuplné, ale pod Ubuntu běhá jako fík.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38751

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2009, 10:25:53 »
to vypadá dobře, díky! jinak jsem našel i toto: http://www.alza.cz/edimax-ew-7128g-pci-d46401.htm
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2009, 10:31:24 »
Nebo něco s čipem Atheros.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

SAiMi

  • Host
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2009, 11:04:39 »
Rawen
Zkušenost s Edimaxem nemám těžko soudit, ale s tím Asusem po prvním spuštění naprosto bez problémů, správce nesvobodných ovladačů ti sám nabídne ovladač, restartuješ a surfuješ  ;)

dog.big

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
  • inactive :/
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 25 Července 2009, 12:25:18 »
Nedoporučuji karty Atheros a Realtek.. některé jejichž modely dělají pěkně paseku (slabé signály atp..)
Cokoliv od Intelu (z nových řad) je řešením :)
Momentálně Linux INACTIVE.. problém s IGP
My powerful PC :D: Laptop Toshiba L40-14D, CPU: Intel Celeron 1,73Ghz, Chipset: Intel GL960, RAM: 3GB dual ch., VGA: Intel x3100, HDD: 120GB Toshiba, Snd: Realtek HD

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 25 Července 2009, 14:01:49 »
Nedoporučuji karty Atheros a Realtek.. některé jejichž modely dělají pěkně paseku (slabé signály atp..)
Cokoliv od Intelu (z nových řad) je řešením :)
Souhlas, Intel by mel fachcit bez problemu..

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #7 kdy: 25 Července 2009, 19:48:24 »
Já mám tuto, má atheros a jde skvěle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61739

vaclavpe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #8 kdy: 31 Července 2009, 07:53:12 »
Pro WiFi, jak pro WiFi. Mne doma jede ZCom XI-626. JENZE - bez WEPu. S WEPem strasne pada spojeni. A to tak, ze je v podstate wifi nepouzitelne.

Ty Atherosy jedou spolehlive s WEPem, nebo WPA ? Kolega mi prinesl na vyzkouseni tuhle: http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=200 - na Slackwaru 12 jede pry jak vino. Pouzil vyvojovou verzi MadWifi.

Ale po zkusenostech mam trochu neduveru k tomu, ze v Ubuntu pojede...

LivArt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • každý jednou začínal...
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #9 kdy: 31 Července 2009, 08:12:55 »
v notebooku mám atherosku a funguje spolehlivě jak s wep, tak s wpa-psk i aes...
Acer Extensa 5220 pod nadvládou tučňáka (Ubuntu 9.04).
Ubuntu user since 05/2009
Můj last.fm profil aneb I'm on the Highway to Hell

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #10 kdy: 31 Července 2009, 12:22:40 »
Pro WiFi, jak pro WiFi. Mne doma jede ZCom XI-626. JENZE - bez WEPu. S WEPem strasne pada spojeni. A to tak, ze je v podstate wifi nepouzitelne.

Ty Atherosy jedou spolehlive s WEPem, nebo WPA ? Kolega mi prinesl na vyzkouseni tuhle: http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=200 - na Slackwaru 12 jede pry jak vino. Pouzil vyvojovou verzi MadWifi.

Ale po zkusenostech mam trochu neduveru k tomu, ze v Ubuntu pojede...

V práci máme sbírku starých různých Z-COMů a kupříkladu řada 1500 běží s WEP v pohodě. Narozdíl od jiných zařízení se i v pohoě nastavuje.
Nicménně PCI karty od Z-COM neznám. Možná nová výroba s jiným čipem.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

vaclavpe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #11 kdy: 03 Srpna 2009, 07:52:39 »
Pro WiFi, jak pro WiFi. Mne doma jede ZCom XI-626. JENZE - bez WEPu. S WEPem strasne pada spojeni. A to tak, ze je v podstate wifi nepouzitelne.

Ty Atherosy jedou spolehlive s WEPem, nebo WPA ? Kolega mi prinesl na vyzkouseni tuhle: http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=200 - na Slackwaru 12 jede pry jak vino. Pouzil vyvojovou verzi MadWifi.

Ale po zkusenostech mam trochu neduveru k tomu, ze v Ubuntu pojede...

V práci máme sbírku starých různých Z-COMů a kupříkladu řada 1500 běží s WEP v pohodě. Narozdíl od jiných zařízení se i v pohoě nastavuje.
Nicménně PCI karty od Z-COM neznám. Možná nová výroba s jiným čipem.
A jaky ovladac pouzivas ? Ja to mel na Hermes/Orinoco - mozna v tom je ten problem. Dela to jen pri zatezi, pak mi to do logu pise "Information frame lost" - a to celkem mohutne. A po nekolika desitkach "lostu" jde spojeni do kytek. Coz obcas delalo behem dvou minut. Predesilam, ze s SuSE10.0 mi tohle delalo jen obcas. Je to zrejme chyba kernelu, tedy, Orinoco modulu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #12 kdy: 04 Srpna 2009, 11:56:36 »
Pro WiFi, jak pro WiFi. Mne doma jede ZCom XI-626. JENZE - bez WEPu. S WEPem strasne pada spojeni. A to tak, ze je v podstate wifi nepouzitelne.

Ty Atherosy jedou spolehlive s WEPem, nebo WPA ? Kolega mi prinesl na vyzkouseni tuhle: http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=200 - na Slackwaru 12 jede pry jak vino. Pouzil vyvojovou verzi MadWifi.

Ale po zkusenostech mam trochu neduveru k tomu, ze v Ubuntu pojede...

V práci máme sbírku starých různých Z-COMů a kupříkladu řada 1500 běží s WEP v pohodě. Narozdíl od jiných zařízení se i v pohoě nastavuje.
Nicménně PCI karty od Z-COM neznám. Možná nová výroba s jiným čipem.
A jaky ovladac pouzivas ? Ja to mel na Hermes/Orinoco - mozna v tom je ten problem. Dela to jen pri zatezi, pak mi to do logu pise "Information frame lost" - a to celkem mohutne. A po nekolika desitkach "lostu" jde spojeni do kytek. Coz obcas delalo behem dvou minut. Predesilam, ze s SuSE10.0 mi tohle delalo jen obcas. Je to zrejme chyba kernelu, tedy, Orinoco modulu.

To nevím co v tom je za ovladač. Zkus jinej kernel 2.6.30.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.