Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Znatelne rozdily mezi Jaunty a Karmic  (Přečteno 1304 krát)

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Znatelne rozdily mezi Jaunty a Karmic
« kdy: 28 Září 2009, 17:09:22 »
Nedalo mi to a tak jsem rozdelil disk, sformatoval jej na ext4 a dal na nej Karmic (instalace provedena stylem upgrade z Jaunty-ho)

klady:

1.)  Nejdulezitejsi znatelny rozdil vidim ve rychlejsi odezve systemu, je znatelne sviznejsi.
2.) Vytizeni procesoru je mensi, a nedela drasticke skoky u "tezkych aplikaci"
3.) Nevim cim to je ale snad o 30% lepsi podpora Wine, odezva spusteni photoshopu exceletni a ani u plneho vytizeni procesor nereaguje nejak moc ( zde pozn. pouzite wine 1.29 *)
4.) detekce hardweru, driveru a pod bez problemu (akorat reseni ohledne zvuku  mi prijde divne, nenasel jsem moznost jak zmenit treba alsa na pulse a pod ), kazdopadne zvuk jede bez problemu u vsech hlavnich prehravacu
5.) zatizeni u flashe neni nijak extremni, s porovnanim s Jaunty je nizsi
6.) implementace cpulimit bez nejmensich problemu, a vytizeni jader je ukazkove
7.) defaultni Conky 1.7.2 (idealni stav)

zapory: (samozrejme s rezervou, jedna se o Alpha verzi)

1.) rozbitej gDebi insalator , co znaci, ze externi deb baliky (stahnute treba z adobe) nejdou instalovat) , treba je stahnout a instalovat pres terminal
2.) detekce dalsich disku velice rychla, ale chybi urcite informace ( v GUI prostredi)
3.) obcasne nesmyslne pady aplikaci (bylo jich vsak malo)
4.) u logout-u a restart-u mi prijde trochu zdlouhavej cely proces


* Pozn Wine

pro wine nejsou repozitare pro Karmic, stahnutim z winehq.org verze pro jaunty a nasledne instalovani je uplne bez problemu, je potreba vsak instalovat pres terminal z duvodu vadneho gDebi instalatoru

krome lepsi podpory programu jako je Photoshop, Flash a Dreamweaver jeden velice zasadni rozdil ( konkretni situace)

Potreboval jsem udelat nasledujici:

1.) VPN
2.) IP adresa UK
3.) zpusteni prehravace Zattoo (www.zattoo.co.uk ) mozne stahnout jenom s UK IP adresou
4.) instalace
5.) nasledni prehravani live streamingu (BBC)

Prvni 4 body jsem bez problemu dosahl take u Jaunty, bod c.) 5 vsak se zpoustel, nebyl schopnej vsak streamovat dale. Kombinace VPN + zattoo pres wine byla nad jedo sily a bylo potreba jej pokazde killnout. Ten samej postup u Karmic-u jede jako po masle. Streaming je cistej, bez problemu. Ocividne lepsi podpora wine, a nejdulezitejsi fakt je ze procesor neni vytizeney tak jako to je u Jaunty, spis to vytizeni je nizsi. Zde musim poznamenat ze u Karmicu mam nainstalovano vse presne jak u Jaunty se vsemi vlastnima modifikacema.

Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.