Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zamrznutí linuxu po načtení  (Přečteno 663 krát)

zelvator

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
zamrznutí linuxu po načtení
« kdy: 17 Září 2009, 19:56:12 »
Dobrý den, mám menší error, který mě štve už nějakou tu dobu, co se snažím přejít na linux. Snažil jsem se vyzkoušet jiné verze nebo i jiné distrubuce, ale pokaždé, když se dostanu do linuxu, tak po chvíli zamrzne, přestane odpovídat i myš a klávesnice a jediné co mi zbývá je zmáčknout reset...Nevím proč se počítači nelíbí linux, asi si léčí nějaký komplex nebo co, ale wokna jedou v pohodě. U těch starších verzí Ubuntu, tj. 8.04 a 8.10 když instalace a zkušebka byla v jednom, tak to zamrzávalo v tom zkušebním prostředí a k instalaci jsem se ani nedostal pač to do té doby zmrzlo, nejdál jsem se dostal k rozdělování disku... U poslední verze 9.04 se to nainstaluje, ale i tak po spuštění to po nějakých pár sekundách vždycky zdechne. Jak jsem psal, zkoušel jsem i jiné ditribuce resp. Mandrivu 7 a 8 a ještě jsem někde vytáhl starý Madrake linux z nějakého staršího chipu nebo co to bylo. Pokaždé to zdechne v prostředí linuxu. Asi před rokem jsem stímhle psal na forum té Mandrivy a řekli mi, že je nejspíš problém s ramkama. Prý to nebylo potrvzené v té době, ale jelikož jsem měl 2x 512ky, tak jsem jednu vytáhl a fungovalo to, akorát menší detail, že jsem pak měl jen 512ku a to už bylo celkem málo. Takže jsem se na to vybodl a začal si stím hrát zase až teď , jestli se to náhodou nespravilo mezitím v 9.04ce. Jak vidím, tak se to asi nespravilo. Taky jsem od té doby koupil novou ramku, reps. přídavek k těm dvou potvorám, zkoušel jsem zase vytáhnout ramky a nechat jen jednu, jestli to je pořád tím, ale tentokrát to zdechlo taky, takže jsem teď docela v háji... Jelikož jsem zkusil víc verzí, tak to bude muset být někde v HW, ale co to je, to nevím.
Asi bych měl hodit něco o kompu, takže...
MB: nForce3
Proc: AMD Sempron 3000+ 2,1GHz,
RAM: DRR400 2GB (2x512MB a 1x1GB)
Grafka: ATI Radeon 2600 HD 512MB
HDD: 160GB SATA
Hmm víc asi není třeba...Tadle sestava se mezi sebou tak trošku hádá, ale drží jakš takš pohromadě. Pokud náhodou něco někoho napadne co stím, krom koupi nového PC a tohodle zmetka hodit z okna, tak pisněte prosím odepište. Omlouvám se za ten sloh, snad je to čitelné nějak. Tak děkuju a prozatím nashledanou.
PS: mlácení do kompu nepomáhá...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.