Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odinstalace MySQL [vyřešeno]  (Přečteno 4711 krát)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Odinstalace MySQL [vyřešeno]
« kdy: 13 Srpna 2009, 19:39:31 »
Ahoj,
stáhl jsem si lampp, Apache+php+proFTPd jedou v pořádku, ale MySQL nenaběhne. Samozřejmě instalace i spouštění pod rootem, takže právy to nebude.
Při spuštění lampp vyhodí pouze chybu: ,,Nelze spustit MySQL!".

Něco jsem si nastudoval, takže si myslím že problém je v existenci nějakého deamona který už MySQL obstarává. Přes synaptic jsem zjistil že mám v systému dva ,,podezřelé" balíčky: "mysql-common" a "libmysqlclient15off".

A problém je, že kvůli závislostem bych s nimi odinstaloval i Krusader, Kopete a ještě asi deset různých lib* souborů.
Dá se tedy MySQL odstranit nějak samostatně, pokud ano, jak?

Mimochodem, docela mě zajímá na co proboha má MySQL závislost až do Krusadera a zdali je to normální.

Je to na desktopu Ubuntu 9.04

Dky za každou radu co s tím:)
« Poslední změna: 16 Srpna 2009, 13:48:35 od sachy »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #1 kdy: 13 Srpna 2009, 22:39:20 »
doinstalovat balík mysql-server
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #2 kdy: 14 Srpna 2009, 10:13:54 »
Nainstalováno, ale problém se pouze přesunul.
na adrese: http://localhost/phpmyadmin je error Access denied
Kód: [Vybrat]
Error

MySQL said: Documentation
#2002 - The server is not responding (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)
Connection for controluser as defined in your configuration failed.

Je to podotýkám po čisté instalaci, nic jsem nenastavoval, pouze heslo pri instalaci balíku.

Nějaký další nápad co s tím?

Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #3 kdy: 14 Srpna 2009, 17:48:34 »
Mimochodem, docela mě zajímá na co proboha má MySQL závislost až do Krusadera a zdali je to normální. Je to na desktopu Ubuntu 9.04

To normální pochopitelně není (alespoň pokud si správně myslím, že je to správce souborů). I když by se to nemělo stát, může to způsobit instalování aplikací pro kde do gnome (předpokládám, že tím Ubuntu 9.04 nebo myšleno kubuntu aj.). Mě to jednou smazalo půl systému. Tak s tím mazáním opatrně...
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #4 kdy: 14 Srpna 2009, 18:17:13 »
To normální pochopitelně není (alespoň pokud si správně myslím, že je to správce souborů). I když by se to nemělo stát, může to způsobit instalování aplikací pro kde do gnome (předpokládám, že tím Ubuntu 9.04 nebo myšleno kubuntu aj.). Mě to jednou smazalo půl systému. Tak s tím mazáním opatrně...

Ano, Krusader je správce souborů a je myšleno čistokrevné Ubuntu, a před týdnem jsem si zrušil celé GNOME takže taky tu zkušenost bohužel mám.

Spíš me zajímá jiná věc: copak si balíčkovač nedokáže pohlídat zdali ony knihovny nepoužívá jiná aplikace? Je to nějaké na hlavu padlé :(

A co s tím MySQL, nikdo neví?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2009, 16:45:40 »
Stahoval jsi z internetu (a nahrál do /var/www) nebo jsi si ho stáhnul ze zdroje (balíček phpmyadmin)?

Ale jinak mám pocit, že jsem tam měnil oprávnění k jednomu souboru - buď v phpmyadmin nebo mysql v etc.
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #6 kdy: 15 Srpna 2009, 21:08:06 »
Díky za snahu, ale já nechci instalovat celé apache+php+xyz (závislosti; to už jednou skončilo neslavně), ale rád bych sprovoznil lampp, konkrétně v něm obsažené MySQL (ostatní funguje, tak proč to měnit), protože s jeho portem pro win (xampp) jsem začínal a přijde mi to jako dobrá volba, když je vše v JEDNOM archivu na JEDNOM místě a plné odstranění spočívá ve stisku DEL.

Jsem pouhý student a jsem nucen na win na Xampu pracovat, takže kvůli kontinuitě a kompatibilitě bych opravdu radši měl v systému ten lampp, pokud je to alepon trochu možné...

Obávám se totiž, že když tam budu mít ještě sys. apache + sys. php + další tak se to bude prát. Nebo nebude?





Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #7 kdy: 16 Srpna 2009, 09:03:22 »
Osobne bych preferoval normalni instalaci a ne pres LAMP, i kdyz plne muze splnit svuj ucel. KAzdopadne pokud chces pracovat zpusobem jako pracujes na Win, to jest na Xamppu, vsechno co si si tam dal, odinstaluj a nainstaluj si kompletni Xampp pro Linux. Zde mas linku na stahnuti + instrukce.

http://www.apachefriends.org/en/xampp-linux.html
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #8 kdy: 16 Srpna 2009, 10:54:41 »
Vzdyt přesně ten balik mám nainstalovaný odzačátku. Jeho problémem je nefunkční MySQL, viz první příspěvek. Před instalací LAMPu jsem neměl nainstalováno nic, ani Apache, ani php, ani MySQL.
Spouštím ho přes ,,sudo /opt/lampp/lampp start" , přesně tak jak je uvedeno na odkazovaných stránkách.

Provedl jsem jeho reinstall a výsledek je stále stejný :-(
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #9 kdy: 16 Srpna 2009, 11:40:34 »
aby ti na desktopu slo vse jako mas potrebujes nasledujici baliky:

apache2
apache2-mpm-prefork
php5-mysql
mysql-server
mysql-client
php5
libapache2-mod-php5
php5-cgi
php6-gd
php5-cli
phpmyadmin

vhodne
mysql-admin
mysql-query-browser
rapache


je dost mozne ze se ti neco asi nespravne instalovalo, proto si zkontroluj jestli vyse uvedene fakt mas instalovane

nevim jestli ti to tam vse dalo jak melo, skus doinstalovat anebo muzes taky udelat ze vsechno odinstalujse a vyse uvedene nainstalujes jednim prikazem sudo apt-get install ......  ......  ...... (vsechny ty baliky)


ohledne tveho posledne popisovaneho erroru

Citace
Error

MySQL said: Documentation
#2002 - The server is not responding (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)
Connection for controluser as defined in your configuration failed.

otevri si
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/apache2/apache2.conf
a na konec si vloz tohle pokud to tam nemas:
Kód: [Vybrat]
Include /etc/phpmyadmin/apache.conf
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #10 kdy: 16 Srpna 2009, 11:51:00 »
jdi na http://localhost/xampp/ a posli vypis
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #11 kdy: 16 Srpna 2009, 12:05:51 »
predposledni prispevek http://swiss.ubuntuforums.org/showthread.php?t=1142428 mozna resi duvod toho erroru.

Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Odinstalace MySQL
« Odpověď #12 kdy: 16 Srpna 2009, 13:48:01 »
predposledni prispevek http://swiss.ubuntuforums.org/showthread.php?t=1142428 mozna resi duvod toho erroru.

Díky moc, to je přesně ono, konkrétně toto:
 
Kód: [Vybrat]
ps -A | grep mysqla pak zabití non-lampp mysql procesu (sudo kill <proces_id>).

Teď už LAMPP jede jak má, takže vyřešeno :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.