Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skype - zvukové "hlášky" nefungují [vyřešeno]  (Přečteno 2426 krát)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Skype - zvukové "hlášky" nefungují [vyřešeno]
« kdy: 23 Srpna 2009, 19:27:38 »
při používání skype jsem zjistila, že mi nehrají zvuky typu příchozí hovor, příchozí zpráva apod...jsou nastavené, ale pokud mi někdo volá, tak to neslyším..pouze vidím, mám verzi 2.0.0.72 instalovaný přímo ze stránek skype (http://www.skype.com/intl/cs/download/skype/linux/), balík se jmenuje skype-debian_2.0.0.72-1-i386.deb.  a naistaloval se mi po kliknutí na Ubuntu Feisty Fawn (7.04) (nic lepšího tam bohužel nevidím  :-[ )

zvuk mi jinak běžně funguje, když si najdu skype zvuky v jeho adresáři, tak je taky pustím... ale z nějakého důvodu mě skype neupozorňuje na události..
skype se tu řešil horem dolem, ale tenhle problém jsem tu nenašla  ???

chtěla jsem si doinstalovat nějaký balík skype-mid, ale ten mi hlásil chybu (už jsem to dala pryč, ale kdyby to někdo chtěl vidět,  tak to zase vyvolám...) ale pokud ten balík není potřeba, tak ho nechám být.

nevíte někdo jak ho probrat? nejde mi ani echo123

edit:

tak zvuky událostí se mi záhy po odeslání povedlo zprovoznit... různým naklikáním v nastavení momenátálně nastavené na HDA Intel (plughw:Intel,0)

hovor se mi uskuteční jen když nastavím mikrofon na HDA Intel (hw:Intel,0) ale přesto mi mikrofon nejde...
a pokud zkusím záznamík zvuku tak mi mikrofon normálně jde...

« Poslední změna: 24 Srpna 2009, 19:50:29 od kiklhorn »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Skype - zvukové "hlášky" nefungují
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2009, 20:03:32 »
Nemas mikrofon stiahnuty v ovladani hlasitost?(mic, mic bost) Pripadne nepotrebujes v ovladani hlasitosti-moznosti nastavit vstup na mic?(input source)
Ak to nepomoze tak skus v system-predvolby-zvuk-zariadenia-hlasove konferencie-nahravanie zvuku prestavit na ine zariadenie.
Niekedy treba najst spravnu konfiguraciu tychto nastaveni.
Pokial pouzivas pulseaudio tak mozes nainstalovat balik pavucontrol kde je tiez nastavenie vstupnych/vystupnych zariadeni pouzivajucich pulseaudio. Pri nastaveni cez tento balik musis mat spustenu aplikaciu ktoru chces nastavovat inak sa tu neukaze v nastaveniach.
« Poslední změna: 23 Srpna 2009, 20:09:43 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re: Skype - zvukové "hlášky" nefungují
« Odpověď #2 kdy: 23 Srpna 2009, 20:17:55 »
ne stažení není, to by mi navíc snad nešel ani ten záznam zvuku..

nicméně jsem na záložce záznam v nastavení ovládání hlastsoti odškrtla další mikrofonek..., (už jsem si jich tam zobrazila nějak moc  ::) ) a už mi to jde...ale nechápu, proč se mi to zase zakřížkovalo (když okno opustím a zase se tam vrátím..) ale mikrofon funguje...

takže vlastně nechápu co jsem tu udělala...ale už mi to jde  :o
zkušební hovor se sestrou mi taky šel...

takže se omlouvám za plašení  :-[

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.