Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Intel Little Fall 945GC+ CPU Atom230, DDR2, SATA2, VGA, LAN, mITX  (Přečteno 4734 krát)

Buchar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Intel Little Fall 945GC+ CPU Atom230, DDR2, SATA2, VGA, LAN, mITX, DDR2 2GB RAM 667MHz, 500GB SATAII - ideální GREEN PC ..... nevíte poběží na tom Ubuntu. Mám to, ale nepodařilo se mi to nainstalovat. Na CDčku je, že to podproruje jen wokna (XPčka v tom běží dost dobře). Jinak pro informaci ... jsem LAMA v Linuxu.

Jinak okopirovano z CDcka:

Table 1. Feature Summary
Form Factor Mini-ITX (171.45 millimeters [6.75 inches] x 171.45 millimeters
[6.75 inches])
Processor Intel® Atom™ processor 230
Main Memory • One 240-pin SDRAM Dual Inline Memory Module (DIMM) socket
• 667/533 MHz single channel DDR2 SDRAM interface
• Supports up to 2 GB of system memory
Chipset Intel® 945GC Express Chipset consisting of:
• Intel® 82945GC Express Chipset Graphics and Memory Controller
Hub (GMCH)
• Intel® 82801GB I/O Controller Hub (ICH7)
Graphics Intel® 945GC Express Chipset with Intel® Graphics Media Accelerator
950 (Intel® GMA 950)
Audio • RealTek* ALC662 audio codec
• Support for Intel® High Definition Audio
• Support for 4-channel audio (two independent 2-channel audio
streams)
Expansion
Capabilities
One PCI* bus add-in card connector
Peripheral
Interfaces
• Up to six USB 2.0 ports
― Four ports routed to the back panel
― Two ports routed to an onboard USB header
• One IDE interface with ATA-100/66 support (two devices)
• Two Serial ATA (3.0 Gb/s) interfaces
• One VGA connector
• One parallel port
• One serial port
• PS/2* keyboard and mouse ports
BIOS • Intel® BIOS
• Support for SMBIOS
• Intel® Rapid BIOS Boot
• Intel® Express BIOS Update
LAN Support • 10/100 Mb/s LAN Subsystem
Power
Management
• Support for Advanced Configuration and Power Interface (ACPI)
• Wake on USB, PCI, PS/2, LAN, and front panel
Supported
Operating Systems
• Microsoft Windows Vista* Starter Edition
• Microsoft Windows Vista Basic Edition
• Microsoft Windows* XP Professional
• Microsoft Windows XP Home

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Intel Little Fall 945GC+ CPU Atom230, DDR2, SATA2, VGA, LAN, mITX
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2008, 14:31:21 »
Nevím co znamená a na jakým cdčku, že to podporuje jen wokna.
Nejjednodušší je si stáhnout live cd Ubuntu, nabootovat, vyzkoušet a pokud ti z live cd vše pojede jak má, tak by to mohlo jet OK i po instalaci.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Intel Little Fall 945GC+ CPU Atom230, DDR2, SATA2, VGA, LAN, mITX
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2008, 14:49:06 »
No, na netu jsem našel toto oznámení: http://news.cnet.com/8301-10784_3-9957041-7.html, pro neangličtináře, praví se v něm, že Canonical plánuje vydat Ubuntu Netbook Remix, tj. jaousi variantu Ubuntu určenou pro tyto počítače - tato odnož bude prezentována tento týden na Taiwanu a vyjde v průběhu zbytku roku.

Podle hardware, co píšete, nevidím na první pohled žádný vážný důvod, proč by na tomto stroji nemělo Ubuntu chodit. Možná byste mi mohl vysvětlit, proč je to ideální Green PC (jako že je ekologické??)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Buchar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Intel Little Fall 945GC+ CPU Atom230, DDR2, SATA2, VGA, LAN, mITX
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2008, 15:05:00 »
No, na netu jsem našel toto oznámení: http://news.cnet.com/8301-10784_3-9957041-7.html, pro neangličtináře, praví se v něm, že Canonical plánuje vydat Ubuntu Netbook Remix, tj. jaousi variantu Ubuntu určenou pro tyto počítače - tato odnož bude prezentována tento týden na Taiwanu a vyjde v průběhu zbytku roku.

Podle hardware, co píšete, nevidím na první pohled žádný vážný důvod, proč by na tomto stroji nemělo Ubuntu chodit. Možná byste mi mohl vysvětlit, proč je to ideální Green PC (jako že je ekologické??)

... instalace Ubuntu neprobehla a bohuzel jsem nestacil postrehnout hlasku, kterou to vyhodilo. Stalo se to tak po 2 minutach. Jinak s tim Green PC jsem to myslel asi takto ... velmi nizka spotreba (Intel ATOM).

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Intel Little Fall 945GC+ CPU Atom230, DDR2, SATA2, VGA, LAN, mITX
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2008, 15:42:51 »
... instalace Ubuntu neprobehla a bohuzel jsem nestacil postrehnout hlasku, kterou to vyhodilo. Stalo se to tak po 2 minutach. Jinak s tim Green PC jsem to myslel asi takto ... velmi nizka spotreba (Intel ATOM).
Hmm, bez té hlášky se asi neobejdeme. A liveCD naběhne?

Ono ani tak nezáleží na procesoru - to je podle mne jedna z nejméně energeticky náročných součástí moderních počítačů (co vím, tak již před necelými dvěma roky měli Athlony 64 X2 spotřebu kolem 65W). Zato takové gr. karty a pevné disky, to jsou žrouti.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: Intel Little Fall 945GC+ CPU Atom230, DDR2, SATA2, VGA, LAN, mITX
« Odpověď #5 kdy: 06 Června 2008, 16:27:05 »
Atom, nemusí pro něj být zkompilované jádro? Počítá Ubuntu (Linux) s touto kombinací?

Když tam mají only MS Win. Tak možná to potřebuje nějaké spec. ovladače, jako třeba HP notebooky se dodávají s image a v něm jsou už implementované speciální ovladače pro konkrétní HW. Tato instalace Win je speciálně upravená pro konkrétní HW.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Intel Little Fall 945GC+ CPU Atom230, DDR2, SATA2, VGA, LAN, mITX
« Odpověď #6 kdy: 06 Června 2008, 16:47:24 »
No, myslím si, že procesory Atom spadají do stejné sorty, jako ostatní intelácké výrobky, tedy jádor generic by mělo zabrat. Tím spíše, že se pro tyto procesory používají staré osvědčené chipsety Intel 945. nA Druhou stranu, když se podíváter po netu, dočtete se, že tyto procesory nacházejí uplatnění v tzv. netboocích (subnoteboocích), tj. v malých, nenáročných a hlavně superlevných mobilních noteboocích a podobných zařízeních. Spíše bych se tedy obával nekompatibility všeho možného okolo ...
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

jma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Intel Little Fall 945GC+ CPU Atom230, DDR2, SATA2, VGA, LAN, mITX
« Odpověď #7 kdy: 28 Března 2009, 22:31:52 »
Možná píšu trochu pozdě, narazil jsem na to tady náhodou.
Použil jsem už tento MB do 5ti malých PC, na jednom WinXP, na dvou Ubuntu 8.04, a na dvou XUBUNTU 8.04. - používáme vlastně jako spouštěč pro Citrix.
Ubuntu 8.04 z live CD opravdu nejde při nezměněném Biosu - při nastavení "Hyper Threading Technology" na na disable to prošlo. Nicméně při použití alternate CD jde instalace v pohodě beze změn v Biosu.
Xubuntu prošlo z live CD bez problémů.

Obecně musím říct, že s Intely jsem nikdy problé neměl, vše běží OK, teď právě píšu na notebooku HP Compaq 6720, který používám skoro na vše, na jedinou věc mám zmíněný Citrix 11.

Teď řeším dotykové monitory a tisk na pokladní Epsonky, to je ale z jiného soudku.

zdravím komunitu

1x23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 449
Re: Intel Little Fall 945GC+ CPU Atom230, DDR2, SATA2, VGA, LAN, mITX
« Odpověď #8 kdy: 24 Srpna 2009, 23:02:03 »
ahoj zkousel jsem tam hodit ubuntu server 8.04 a neslo hodilo to po restartu chybu, koupil jsem jinou intelackou desku.
NTB: Lenovo P50. OS - Ubuntu 18.04

Linux registred user: 499415

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.