Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Divné chování Firefoxu [vyřešeno]  (Přečteno 4978 krát)

Tinta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re: Divné chování Firefoxu [vyřešeno]
« Odpověď #25 kdy: 23 Srpna 2009, 20:25:29 »
Citace
]Po restartu FF Nástroje → SQLite Manager, Select Profile Database → places.sqlite → Go → záložka Browse & Search, pak vlevo klikni na moz_bookmarks. Vidíš nějaké záznamy? Kolik?
Tak jsem došla jenom ke Go a vyhodilo mi to tohle:
Error in opening file places.sqlite - perhaps this is not an sqlite db file
Exception Name: NS_ERROR_FILE_IS_LOCKED
Exception Message: Component returned failure code: 0x8052000a
(NS_ERROR_FILE_IS_LOCKED) [mozIStorageService.openUnsharedDatabase]

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Divné chování Firefoxu [vyřešeno]
« Odpověď #26 kdy: 23 Srpna 2009, 20:46:06 »
Zkus ten soubor zkopírovat, a pak otevřít znova + co vypíše lsof (jestli tu databázi nepoužívá jiný proces)
Kód: [Vybrat]
lsof ~/.mozilla/firefox/*/places.sqlite
cp ~/.mozilla/firefox/*/places.sqlite ~/places2.sqlite

Pak znovu ve FF otevřít SQLite Manager → Database → Connect database → najet do domovského adresáře, měl by tam být ten zkopírovaný soubor places2.sqlite → OK. Jakou chybu to vypsalo teď?  ;D
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Tinta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re: Divné chování Firefoxu [vyřešeno]
« Odpověď #27 kdy: 23 Srpna 2009, 21:13:25 »
Zkus ten soubor zkopírovat, a pak otevřít znova + co vypíše lsof (jestli tu databázi nepoužívá jiný proces)
Kód: [Vybrat]
lsof ~/.mozilla/firefox/*/places.sqlite
cp ~/.mozilla/firefox/*/places.sqlite ~/places2.sqlite
tohle se mi nepodařilo nějak vypsat, místo * (jestli jsem to pochopila dobře) jsem dala adresář, co je v něm ten soubor, ale nevypíše mi to nic, respektive "status error on /.mozilla/firefox/t2os9cdt.default/places.sqlite: No such file or directory such file or directory", takže to zřejmě zadávám špatně >:( Ten soubor jsem zkopírovala v Gnome Commanderu ;)

Citace
Pak znovu ve FF otevřít SQLite Manager → Database → Connect database → najet do domovského adresáře, měl by tam být ten zkopírovaný soubor places2.sqlite → OK. Jakou chybu to vypsalo teď?  ;D
chyba žádná, takže jsem dala "Browse&Search" a něco tam je, vypadá to na ty moje aktuální záložky.



Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Divné chování Firefoxu [vyřešeno]
« Odpověď #28 kdy: 23 Srpna 2009, 21:18:16 »
Tak si říkám, jestli to není na nové téma? 8) Jinak pokud vím, tak FF si zálohuje záložky i do dalších souborů. Jen si zrovna nevzpomenu jak se jmenují...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Divné chování Firefoxu [vyřešeno]
« Odpověď #29 kdy: 23 Srpna 2009, 21:31:43 »
chyba žádná, takže jsem dala "Browse&Search" a něco tam je, vypadá to na ty moje aktuální záložky.
Výborně. Takže teď zavři FF, najeď do adresáře ~/.mozilla/firefox/t2os9cdt.default/ (asi jsi tam původně zapomněla dát tu vlnovku ~); přejmenuj places.sqlite na places3.sqlite, jestli tam je places.sqlite-journal, tak ho nějak přejmenuj taky, a zkopíruj do toho adresáře ~/.mozilla/firefox/t2os9cdt.default/ ten soubor ~/places2.sqlite a pak ho přejmenuj na places.sqlite. Prostě ten soubor places.sqlite z min. příspěvku zkopíruj zpět.

Vypadá to asi divně, ale je to jakýsi jednoduchý a neohrabaný způsob, jak bychom se mohli zbavit toho locku (NS_ERROR_FILE_IS_LOCKED).

Pak FF a Záložky a zkontroluj, jestli to tam je. Příp. i přes SQLite Manager, podle toho prvního návodu.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Tinta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re: Divné chování Firefoxu [vyřešeno]
« Odpověď #30 kdy: 23 Srpna 2009, 21:51:56 »
Výborně. Takže teď zavři FF, najeď do adresáře ~/.mozilla/firefox/t2os9cdt.default/ (asi jsi tam původně zapomněla dát tu vlnovku ~); přejmenuj places.sqlite na places3.sqlite, jestli tam je places.sqlite-journal, tak ho nějak přejmenuj taky, a zkopíruj do toho adresáře ~/.mozilla/firefox/t2os9cdt.default/ ten soubor ~/places2.sqlite a pak ho přejmenuj na places.sqlite. Prostě ten soubor places.sqlite z min. příspěvku zkopíruj zpět.

Vypadá to asi divně, ale je to jakýsi jednoduchý a neohrabaný způsob, jak bychom se mohli zbavit toho locku (NS_ERROR_FILE_IS_LOCKED).

Pak FF a Záložky a zkontroluj, jestli to tam je. Příp. i přes SQLite Manager, podle toho prvního návodu.
Super, super, super! Teď to vypadá dobře, chová se to normálně, záložky jsou všechny zpátky, historie taktéž! Co to proboha bylo za neřád? :o

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Divné chování Firefoxu [vyřešeno]
« Odpověď #31 kdy: 23 Srpna 2009, 22:01:06 »
Co to proboha bylo za neřád? :o
To nevím. Možná by nám to byl býval pověděl ten příkaz
Kód: [Vybrat]
lsof ~/.mozilla/firefox/*/places.sqlitekdybys' ho byla bývala použila. Anebo taky ne  ;D Hlavní důvod byl ale asi nedostatek volného místa.

Doporučuji provést tu zálohu: places.sqlite a třeba taky Export HTML.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Tinta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re: Divné chování Firefoxu [vyřešeno]
« Odpověď #32 kdy: 23 Srpna 2009, 22:13:53 »
To nevím. Možná by nám to byl býval pověděl ten příkaz
Kód: [Vybrat]
lsof ~/.mozilla/firefox/*/places.sqlitekdybys' ho byla bývala použila. Anebo taky ne  ;D Hlavní důvod byl ale asi nedostatek volného místa.
Eh, když já to zkoušela i s tou vlnovkou ;D

Citace
Doporučuji provést tu zálohu: places.sqlite a třeba taky Export HTML.
Dobrej nápad, jdu na to ... ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.