Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odvirování Windows z Linuxu  (Přečteno 3382 krát)

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Odvirování Windows z Linuxu
« kdy: 24 Srpna 2009, 20:01:42 »
Ozval se mi známý, že se mu furt dokola restartují Visty. V nouzovém režimu to má ok, ale v normálním to furt restartuje. Buď má nějaký HW problém nebo to má zavirované. Lze to případně vyčistit za pomocí bootu z liveCD? Vím, že existuje Avast pro Linux, ale lze jej nainstalovat z toho liveCD?

qUAKER

  • Host
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #1 kdy: 24 Srpna 2009, 20:08:40 »
Ozval se mi známý, že se mu furt dokola restartují Visty. V nouzovém režimu to má ok, ale v normálním to furt restartuje. Buď má nějaký HW problém nebo to má zavirované. Lze to případně vyčistit za pomocí bootu z liveCD? Vím, že existuje Avast pro Linux, ale lze jej nainstalovat z toho liveCD?

na LiveCD můžeš dělat cokoliv, instalovat můžeš taky cokoliv ale máš místo jen 50MB.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 24 Srpna 2009, 21:23:39 »
instalovat můžeš taky cokoliv ale máš místo jen 50MB.

Na to si přišel jak?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 24 Srpna 2009, 21:27:31 »
Ozval se mi známý, že se mu furt dokola restartují Visty. V nouzovém režimu to má ok, ale v normálním to furt restartuje. Buď má nějaký HW problém nebo to má zavirované. Lze to případně vyčistit za pomocí bootu z liveCD? Vím, že existuje Avast pro Linux, ale lze jej nainstalovat z toho liveCD?

Zkusil bych něco specializovaného, třeba:

Inside Security -- http://www.inside-security.de/insert_en.html
ClamAV LiveCD -- http://www.volatileminds.net/projects/clamav/

qUAKER

  • Host
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #4 kdy: 24 Srpna 2009, 21:32:59 »
instalovat můžeš taky cokoliv ale máš místo jen 50MB.

Na to si přišel jak?

zkoušel jsem na několika PC, místo vždycky 50 megabajtů..

ale nejspíš to závisí na velikosti RAM :)

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #5 kdy: 24 Srpna 2009, 21:36:12 »
Iljusin: Ať se známý registruje na http://www.pc-help.cz/index.php a dá tam do příslušné sekce log z HJT, nebo OTL. Na to často antivirák nestačí, to musí zkouknout odborník.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #6 kdy: 24 Srpna 2009, 23:59:19 »
Díky všem za rady. Zkusím dva způsoby. Nejdřív LiveCD Ubuntu + Avast a pak tu live distribuci ClamAV. Když to nevyjde, tak budeme hledat podporu na pc-help.cz

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2009, 09:44:47 »
Dobrý den,
a co zkusit Slax? www.slax.cz - sestavíte si vlastní LiveCD, tak jak potřebujete a chcete a přímo na webu a je to jednoduché, myslím, že pro tyto účely je daleko výhodnější. Nabízí i přidání Avastu.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #8 kdy: 26 Srpna 2009, 15:41:53 »
Kontrolovat něco z linuxu je dost složité a většinou vůbec není šance na opravu, ale pouze na odmazání napadených souborů.. Využijte funkčí nouzový režim, použijte třeba to HJT a taky MWAV, dejte logy na to pc-help.cz nebo na viry.cz/forum (s tím mám výborné zkušenosti), postupujte podle rad odborníků.  A hlavně --> prvně testovat a potom mazat.  :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #9 kdy: 27 Srpna 2009, 00:39:53 »
Takže: naštěstí tam měl dotyčný ještě účet Guest na který nikdy nepřistoupil, takže ten byl úplně čistý. Z něj jsem nainstaloval AVG a kupodivu se tento antivir s velkou lehkostí s problémem vyrovnal. Našel nějaké sviňuchy a po jednom restartu bylo vše ok. To je tak když někdo dostane počítač nainstalovaný s trial verzí Norton Security a myslí si, že je nadosmrti zabezpečený. Že se mu už rok nestahují aktualizace virové báze ho nijak netrápí. Dal jsem mu tam pak ještě SpyBota se zapnutou rezidentní ochranou, tak snad bude mít na nějakou chvíli pokoj. Kdyby dotyčný nepotřeboval nějaký dosovský účetní software, tak jsem mu tam vrazil Ubuntu a bylo by.

//OT:
Jedno takové zbytečné postesknutí. Obecně se nejčastěji u svých známých setkávám s tím, že:
1) mají legální windows a na nich trial verzi nějakého antiviru který je v podstatě dávno nefunkční
2) mají od nějakého svého "osobního IT" nainstalované nelegální windowsy XP a zakázané aktualizace (kvůli jediné aktualizaci - WGA)

Podobně to bude předpokládám na dalších milionech počítačů který jsou pak plný všelijakého svinstva a rozesílají miliardy spamů. Mám několik profláklých e-mailových schránek a denně mi do nich chodí  stovky spamů. Na webhostingu nejsou schopni ani správně nastavit antispam a všecko musím zbytečně tahat a filtrovat až u mě. Když mám celý den puštěný PC na pevný lince tak to ještě jde, ale když jsem na cestách a musím to stahovat přes mobilní připojení, tak mě to fakt *censored*.

qUAKER

  • Host
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #10 kdy: 27 Srpna 2009, 09:06:54 »
antivirus je zbytečnost.

Stačí dobrý firewall + jednou za čas projet Stingerem a ComboFixem :)

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #11 kdy: 27 Srpna 2009, 09:54:23 »
antivirus je zbytečnost.

Stačí dobrý firewall + jednou za čas projet Stingerem a ComboFixem :)
Paranoi není nikdy dost ;) Běžný Franta Uživatel nebude nikdy "jednou za čas" pouštět nějaká čistítka která mu tam nainstaluju. Udělá to párkrát a pak se mu ikonka na ploše ztratí mezi milionem dalších jiných (všecko přece musí mít na ploše) a už si na to časem nevzpomene. Nejsem si jistý jestli zrovna firewall zabrání všem virům (které si můžeš přinést třeba na klíčence nebo stažením různých odemykátek na programy) v činnosti. Nastane-i např situace, že máš napadeného svého desktopového poštovního klienta, můžeš skrze jeho knihovny posílat maily aniž by fw něco tušil. Nebo se pletu? Může fw zabránit tomu aby byla napadená knihovna pošťáka? A co třeba mrchy typu Blaster které vlastně ani nekomunikují s okolním světem? Jen si tak pro *censored* restartují komp furt dokola. Přiznám se, že nejsem žádný odborník na tuhle problematiku, takže když tomu nerozumím, tak raděj nechávám práci na programech které to dělají automaticky za uživatele. Pro mě to na windows vždy bude svatá trojice: fw + antivir + nějaký antispyware. Ale to už jsme vážně mimo téma Ubuntu - a to je vlastně dobře :)

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #12 kdy: 27 Srpna 2009, 11:55:32 »
Kdyby dotyčný nepotřeboval nějaký dosovský účetní software, tak jsem mu tam vrazil Ubuntu a bylo by.
Pokud by měl o Ubuntu zájem a brzdí ho pouze aplikace, která musí běžet v DOSu, tak by stálo za vyzkoušení DOSemu nebo DOSBox, jestli by tam ten software běžel bez problémů. Pokud ano, je vyhráno :)
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #13 kdy: 27 Srpna 2009, 13:35:06 »
antivirus je zbytečnost.

Stačí dobrý firewall + jednou za čas projet Stingerem a ComboFixem :)
Dobrý vtip :D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: Odvirování Windows z Linuxu
« Odpověď #14 kdy: 27 Srpna 2009, 23:39:56 »
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.