Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční internet (wired)  (Přečteno 1050 krát)

lmtdr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nefunkční internet (wired)
« kdy: 11 Září 2011, 03:29:25 »
Už dva dny se marně snažím zprovoznit internet na nově nainstalovaném ubuntu :(

Při manuálnim zadání v ipv4 settings se napíše [connection established] ale internet nefunguje.
A na router mi to reaguje... Sem připojen (nemůžu ale na internet) a když odpojím kabel od routeru, v ubuntu
se mi do 2 vteřin ukáže že je spojení zrušeno.

Co mám dělat? Rád bych stáhnul ovladače ale nemůžu :( Nemůže to být tím, že ubuntu nerozpoznalo moji síťovou kartu? Co mám dělat potom? :( Síťovku mám od Nvidie, jak nainstaluju ovladače?

Pokud potřebujete bližší specifikace mého počítače, napište.

Rover623

Re: Nefunkční internet (wired)
« Odpověď #1 kdy: 11 Září 2011, 06:39:20 »
Vzhledem k faktu, že ti připojení na router jde, bych to tipnul spíš na to, že tě buď router nepustí dál, nepřidělí ti IP nebo tvůj ISP používá filter MAC adres aby odstínil neznámé počítače

lmtdr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Nefunkční internet (wired)
« Odpověď #2 kdy: 11 Září 2011, 14:29:32 »
Ano, kabel na router reaguje, ale z ubuntu se na adresu routeru nepřipojim :( Zároveň se mi zdá, že mám vše nastaveno. Nemůže to být opravdu v ovladačích? Router mám od asusu (RT-N16) a už opravdu bych si chtěl užívat internet na ubuntu :'(

Když na káblik připojim noťas, vše funguje bez problémů, ale jakmile ubuntu, už to nejde... Connection established ale žádnej internet... :(

A děkuji za odpověd :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nefunkční internet (wired)
« Odpověď #3 kdy: 11 Září 2011, 14:33:49 »
Na win. internet funguje? Mas vsetko nastavene rovnako ako na win?(IP, maska, brana, DNS)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

lmtdr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Nefunkční internet (wired)
« Odpověď #4 kdy: 11 Září 2011, 14:40:13 »
mám tu notebook, kterej je úspěšně připojen k netu. Dám na něm ipconfig /all a zjistím tak dns, gateway, mask atd... To sem vepsal všechno správně do manuálního připojení v IPv4 na ubuntu, co mám nainstalovaný na pevnym kompu, ale nemůžu se připojit k internetu... :(

Nechápu kde může být problém :(

[EDIT] Lidi, už sem to rozeběhl :) chyba byla nakonec ve špatně nastavené DNS :) Děkuji za pomoc! můžete lock nebo delete:)
« Poslední změna: 11 Září 2011, 21:49:27 od lmtdr »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.