Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MySQL - vzálený přístup  (Přečteno 4238 krát)

abc10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
MySQL - vzálený přístup
« kdy: 28 Srpna 2009, 14:59:10 »
Ahoj poradí prosím někdo jak nastavit server, abych mohl načítat MySQL i z jiného PC? Chci na svém druhék počítači otevírat MySQL přes program SQLyog, ale nevím způsob jakým to udělat. Někdo psal že by se to mělo nastavit někde v ubuntu..

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: MySQL - vzálený přístup
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2009, 16:14:43 »
Neznám SQLyog, ale předpokládám, že to bude podobné jako v jakémkoli jiném klientovi databáze. Chceš-li se připojit na db na jiném stroji, tak v klientovi (v tvém případě v SQLyog) nastavíš IP adresu db serveru. V rámci vnitřní sítě ti stačí jeho interní IP, kdyby jsi se připojoval zvenčí, tak už potřebuješ adresu veřejnou. Buď přímo ip adresu serveru nebo by to asi šlo i přes ip adresu routeru při jeho správném nastavení (přesměrování portu 3306).

Nejsem si jistý, jestli pak ještě navíc není v MySql nějaká bezpečnostní options která určuje zda se lze ke stroji připojit i z vnějšku nebo jen z localhostu. U nějaké db jsem to viděl, ale jestli to byla zrovna MySql, to už si nepamatuju.

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: MySQL - vzálený přístup
« Odpověď #2 kdy: 28 Srpna 2009, 16:38:40 »
Standartně MySQL není nijak uzavřeno příchozím připojením ze sítě. Existuje v nastavení direktiva skip-networking (která je většinou zakomentovaná, způsobí, že MySQL nebude poslouchat na žádném TCP/IP portu). Většinou mají lidé problém s tím, že jim port na kterém MySQL beží zablokuje nějaký jiný prvek firewall, router,...

Dále se MySQL dá nastavovat aby poslouchal příchozí připojení z určitých IP a hostname a třeba jen k určitým tabulkám,...
http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/sprava-databazi-v-mysql-i
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/privilege-system.html
jabber: etnyx@jabbim.cz

abc10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: MySQL - vzálený přístup
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpna 2009, 18:44:41 »
No mám na routeru povolený port 3306, takže by vše mělo funkovat. Když se chci připojit na veřejnou IP nastane ovšem ten problém, že ubuntu nepovolí příjmaní, nebo odesílání dat(asi)... PhpMyAdmin na serveru funkuje...

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: MySQL - vzálený přístup
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2009, 21:39:22 »
Připojujete se z jiné sítě? Nemáte náhodou na tom routeru i NAT? Pokud ano máte port 3306 i přesměrovaný na stroj s MySQL?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

abc10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: MySQL - vzálený přístup
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2009, 11:22:58 »
Na routeru mám NAT a port 3306 přesměrován na počítač kde server běží.

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: MySQL - vzálený přístup
« Odpověď #6 kdy: 31 Srpna 2009, 10:23:58 »
Máte v mysql nastavenou bind adresu? Musíte jí nastavit na ipadresu rozhraní z kterého se připojujete
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: MySQL - vzálený přístup
« Odpověď #7 kdy: 31 Srpna 2009, 13:18:19 »
To bude to o čem jsem psal výše. Věděl jsem, že nějaké takové nastavení jsem někde viděl: http://wiki.ubuntu.cz/Apache%20s%20MySQL%20a%20PHP%20(Fiesty)#Nastaven.2BAO0_MySQL_bind_address

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: MySQL - vzálený přístup
« Odpověď #8 kdy: 31 Srpna 2009, 14:04:22 »
Jasně to je ono, většinou se to dělá tak, že db server běží za bránou která na něj forvarduje port a bind adresa je pak nastavená na ip kterou má intefejs db serveru, pokud se binduje rovnou veřejná ip zaděláváme si na velkej bezpečnostní problém
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.