Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pomaly remote desktop viewer  (Přečteno 1564 krát)

kico203

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
pomaly remote desktop viewer
« kdy: 04 Listopadu 2009, 21:12:18 »
Ahojte,
mam jeden problem so vzdialenou plochou popripade ovladanie pc cez vnc.
Vo wiki som nasiel ako povolit remote dektop a ako sa nan dostat cez remote dektop viewer poripade cez klienta vzdialenej pracovnej plochy. Problem je v tom, ze toto spojenie nefunguje ako by malo. V podstate spojenie je velmi pomale az sa mi zda, ze sa nacita plocha pc len raz, ale nedochadza k dalsi refresom.  Ak napr. zapnem firefox tak zmenu uvidim, az ked remote dektop spojenie zavriem a znovu otvorim. Toto iste sa mi deje ak sa pripajam z win cez vnc.
Skusal som aj spustit vncserver na ploche 1 "vncserver :1" a toto funguje bez problemov, ale spojenie na hlavnu plochu nefunguje spravne. Neviem ci je o nastavenym, alebo  ubuntu, lebo presne tento isty postup som skusil na servery kde mam 32 bit ubuntu a to funguje uplne bez problemov. Pripajam sa aj cez tunel a ide to super.
Len uvediem jedna sa o ubuntu 9.10

Mozete mi prosim povedat kde robim chybu, alebo co mam zle nastavene ked to nemozem rozumne rozbehnut?

Za odpovede vopred dakujem.

kico203

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: pomaly remote desktop viewer
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2009, 00:14:05 »
No takze toto je sposobene vizualnymi efektami. Neviem ci to je bug, alebo to je sposobene aj mojou grafickou kartou (Ati hd 2600), ale pokial su nejake efekty zapnute tak remote dektop  je strasne pomaly. Staci zakazat vizualne efekty a uz to ide fajn.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.