Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++ [vyřešeno]  (Přečteno 13120 krát)

ITGuru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #25 kdy: 31 Srpna 2009, 13:42:01 »
Resp. ještě jedna věc - co si myslíte o FreePascalu (+Lazarus)? Jak je vhodné a nevhodné pro vývoj multiplatformních programů?

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #26 kdy: 31 Srpna 2009, 13:44:05 »
Jinak k té Javě - pokud je to možné tak se nehádejte. Nerad bych vyvolával bitky "Java a rychlost" a žádné podobné.
taky doporučuju python, akorát se ho učím, je vážně jednoduchej a rozjedeš ho všude. A narozdíl od javy, není tak pomalej. :-)
Vyhnul bych se hodnocení rychlosti Javy dokud nevíte o čem mluvíte
její síle je v podpoře platform... Ale vysvětlete mi prosím, proč je tak pomalá?

Jen abych vysvětlil proč vylučuji Javu: Já proti Javě nic moc nemám a jsem přesvědčený, že to je dobrý jazyk a Javaři jsou opravdu vyhledávaní. Proto na ni nikde neplivu - netvrdím, že je špatná, ale mě osobně nevyhovuje a když je možnost, tak volím software co v Javě není. Vím že antiJavisti tvrdí že je Java pomalá a v určitých případech tak opravdu je (a v jiných opačně), ale mě kupodivu ta rychlost zase tak moc nevadí. Mě spíš nevyhovuje to prostředí. Když jsem hledal dobré IDE na programování, tak jsem to viděl podle ostatních na Eclipse nebo NetBeans protože to jsou kvalitní produkty, ale když jsem to vyzkoušel, tak mi to nevyhovovalo prostředím (nelíbí se mě prostě ty prvky jako nabídky a dialogová okna atp. a když jsem nastavil stejný font jako jsem měl v PSPadu, tak to vypadalo hrozně atp.). Ale je pravda, že tam ta rychlost byla fakt horší a to mám výkonné PC. Ale zase kolega v tom dělá a jede mu to rychle. Takže to nebude o výkonu PC, ale asi o software, JRE a kdoví čím ještě. Nakonec jsem našel IDE Komodo Edit a s tím jsem velmi spokojen. Je to na bázi Firefoxu a to je pro mě ideální.
Stejně tak když jsem psal autorovi programu Esmska nějaké tipy k opravě nebo vylepšení, tak často argumentoval "To já neovlivním, to záleží na implementaci Javy v konkrétním OS. Windows má špatnou implementaci.". Což je podle mě špatné (ne autor, ale ten fakt, že to nemůže ovlivnit).

Souhlasím s Vámi. Já jen, jako laik, tvrdím, že mi přijde pomalá. A taky moc hezky nevypadá... Ale ať si má kdo chce co chce :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #27 kdy: 31 Srpna 2009, 14:18:54 »
Jinak k té Javě - pokud je to možné tak se nehádejte. Nerad bych vyvolával bitky "Java a rychlost" a žádné podobné.
taky doporučuju python, akorát se ho učím, je vážně jednoduchej a rozjedeš ho všude. A narozdíl od javy, není tak pomalej. :-)
Vyhnul bych se hodnocení rychlosti Javy dokud nevíte o čem mluvíte
její síle je v podpoře platform... Ale vysvětlete mi prosím, proč je tak pomalá?

Jen abych vysvětlil proč vylučuji Javu: Já proti Javě nic moc nemám a jsem přesvědčený, že to je dobrý jazyk a Javaři jsou opravdu vyhledávaní. Proto na ni nikde neplivu - netvrdím, že je špatná, ale mě osobně nevyhovuje a když je možnost, tak volím software co v Javě není. Vím že antiJavisti tvrdí že je Java pomalá a v určitých případech tak opravdu je (a v jiných opačně), ale mě kupodivu ta rychlost zase tak moc nevadí. Mě spíš nevyhovuje to prostředí. Když jsem hledal dobré IDE na programování, tak jsem to viděl podle ostatních na Eclipse nebo NetBeans protože to jsou kvalitní produkty, ale když jsem to vyzkoušel, tak mi to nevyhovovalo prostředím (nelíbí se mě prostě ty prvky jako nabídky a dialogová okna atp. a když jsem nastavil stejný font jako jsem měl v PSPadu, tak to vypadalo hrozně atp.). Ale je pravda, že tam ta rychlost byla fakt horší a to mám výkonné PC. Ale zase kolega v tom dělá a jede mu to rychle. Takže to nebude o výkonu PC, ale asi o software, JRE a kdoví čím ještě. Nakonec jsem našel IDE Komodo Edit a s tím jsem velmi spokojen. Je to na bázi Firefoxu a to je pro mě ideální.
Stejně tak když jsem psal autorovi programu Esmska nějaké tipy k opravě nebo vylepšení, tak často argumentoval "To já neovlivním, to záleží na implementaci Javy v konkrétním OS. Windows má špatnou implementaci.". Což je podle mě špatné (ne autor, ale ten fakt, že to nemůže ovlivnit).

Naopak implementace jvm pro win byla !donedávna! nejrychlejší.Na aplikačních serverech se jedná se o nejžádanější enterprise řešení s nejlíp propracovanou bezpečnostní politikou. Každej program v javě se dá napsat rychleji v C ale ta optimalizace, kterou dělá za Javystu virt. mašina stojí programátora v C exponenciálně víc člověkočasu než Javystu. Dá se teda říct že stejný projekt  implementován v C a v Javě se stejným rozpočtem pro obě implementace bude v Javě mnohem rychlejší.
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #28 kdy: 31 Srpna 2009, 15:04:31 »
Resp. ještě jedna věc - co si myslíte o FreePascalu (+Lazarus)? Jak je vhodné a nevhodné pro vývoj multiplatformních programů?
Ehm,než pascal tak to radši ten python,možná je to multiplatofrmní ale užitek v tom nevidím,pascal je tak na učení
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

ITGuru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #29 kdy: 31 Srpna 2009, 15:10:45 »
OK - tak nějak jsem to tušil :-) Takže díky všem za všechno!

nettezzaumana

  • Host
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #30 kdy: 31 Srpna 2009, 15:21:32 »
ad.1) proc si vlastne rikas *ITGuru ??

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #31 kdy: 31 Srpna 2009, 15:26:19 »
ad.1) proc si vlastne rikas *ITGuru ??
To nevypadá dobře...
*klidí se z cesty*
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

ITGuru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #32 kdy: 31 Srpna 2009, 16:09:16 »
Jestli narážíš na to, že nejsem nebo nevypadám (podle dotazů) jako IT Guru, tak to jednoznačně nejsem. Považuji se spíše za IT Laika. Ale mám koupenou doménu itguru.cz a tam jsem měl aplikaci kde jsem použil jméno domény jako svůj nick (jako admin) a to už mi zůstalo.

Člověk kterého bych považoval za IT Guru by musel být hodně dobrej a zatím takového neznám.

Ale nikoho, koho znám osobně o IT neví zdaleka tolik co já - je to ale protože nikdo není na IT odkojenej a nemá takový nadšení pro veškerou elektroniku a "programovací logiku" - znám jen prosté uživatele a kdo není uživatel, ale něco víc, tak je to kvůli mě protože každýho do IT hned namočím :-)

Takže přímá odpověď je takováto: Neříkám si IT guru, ale "ITGuru" - je to jen nick - nevyjadřuji tím svoje znalosti v oblasti IT.
Stejně tak ve hrách (můžete mě potkat třeba v Battlefield Heroes, Quake Live) si říkám "Gloooom" a není to proto že bych byl depresivní nebo nějaký morbidní podivín nebo vypadal jako Glum, ale protože to vyhovovalo mým požadavkům na nick a líbí se mi to :-)

ad.1) proc si vlastne rikas *ITGuru ??
To nevypadá dobře...
*klidí se z cesty*

;D Neboj - mě žádný narážky na diskuzích nerozhází. Ať už jsou po právu (jako teď) nebo tupý narážky jen tak aby někdo někoho *censored*. Co mě vytáčí je spíš blbost, nelogika a stádový efekt lidí.
Tuto otázku očekávám od té doby kdy jsem si tento nick zvolil a kupodivu až teď to někdo nepřenesl přes srdce :-)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #33 kdy: 31 Srpna 2009, 16:12:19 »
Člověk kterého bych považoval za IT Guru by musel být hodně dobrej a zatím takového neznám.
Precti si Jargon File :P

ad.1) proc si vlastne rikas *ITGuru ??
To nevypadá dobře...
*klidí se z cesty*

;D Neboj - mě žádný narážky na diskuzích nerozhází. Ať už jsou po právu (jako teď) nebo tupý narážky jen tak aby někdo někoho *censored*. Co mě vytáčí je spíš blbost, nelogika a stádový efekt lidí.
Tuto otázku očekávám od té doby kdy jsem si tento nick zvolil a kupodivu až teď to někdo nepřenesl přes srdce :-)
Já spíš narážel na to že jsem čekal že se tu BBM začne hádat že nejsi IT guru,a rozběhne se flejm :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

nettezzaumana

  • Host
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #34 kdy: 31 Srpna 2009, 19:31:04 »
Ale nikoho, koho znám osobně o IT neví zdaleka tolik co já ..
.. ha. sebevedomi ti nechybi, a to se mi libi, nicmene vzhledem k okolnostem, polozenym otazkam a virtualnimu mistopisu, kde se etuda odehrava, te zacinam podezirat, ze jsi neco jako *?eskymak ..

to znamana jediny ty z vaseho kmene jsi se setkal s kompjutrem .. no, nejak zacinat se musi ..

4LuciusMare :: jako jestrab cekam na *stupid *post a pote se nekompromisne vrhnu za koristi ..
yeah .. BBM je tady aby otravoval a delal bordel .. :D
« Poslední změna: 31 Srpna 2009, 19:32:48 od Bad Batz Maru »

qUAKER

  • Host
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #35 kdy: 31 Srpna 2009, 19:37:25 »
ntz, radši se přejmenuj zpátky :)

nettezzaumana

  • Host
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #36 kdy: 31 Srpna 2009, 19:45:35 »
ntz, radši se přejmenuj zpátky :)


&& prdiiiiikkkk

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #37 kdy: 31 Srpna 2009, 19:56:35 »
ntz? panebože já si to myslel  ;D
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

nettezzaumana

  • Host
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #38 kdy: 31 Srpna 2009, 20:10:49 »
ntz? panebože já si to myslel  ;D
.. yeah .. bastards have landed ..

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #39 kdy: 31 Srpna 2009, 20:18:24 »
To jsi to zjistil brzo ;D doporucuju http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,18323.0.html linuxtero,a ntz koutek,neni divne ze to najednou odkazuje na BBM?
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

ITGuru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #40 kdy: 31 Srpna 2009, 20:30:30 »
Ale nikoho, koho znám osobně o IT neví zdaleka tolik co já ..
.. ha. sebevedomi ti nechybi, a to se mi libi, nicmene vzhledem k okolnostem, polozenym otazkam a virtualnimu mistopisu, kde se etuda odehrava, te zacinam podezirat, ze jsi neco jako *?eskymak ..

to znamana jediny ty z vaseho kmene jsi se setkal s kompjutrem .. no, nejak zacinat se musi ..

4LuciusMare :: jako jestrab cekam na *stupid *post a pote se nekompromisne vrhnu za koristi ..
yeah .. BBM je tady aby otravoval a delal bordel .. :D

Nějakej místní prudič? :-) Sebevědomí mě myslím docela chybí. Ale je to jak říkáš - kolem mě nikdo kolem IT nic moc neví, takže moje okolí mě za toho ITGuru má. Když se srovnám s ostatními na netu a na fórech atp. tak su lama. Už programuju jen v jednom jazyku (ale načal jsem 5 + různý značkovací jazyky atp.) a mám problémy s Linuxem a tak celkově prostě sem tam potřebuju radu atp. Ale už to neřešme - tu přezdívku mě stejně nevymluvíš - už jsem si zvykl ;-) A hlavně to je prudce mimo téma a místní moderátoři to asi každou chvilku zamčou :-)
« Poslední změna: 01 Září 2009, 13:14:27 od ITGuru »

nettezzaumana

  • Host
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #41 kdy: 31 Srpna 2009, 20:37:52 »
what?

nikomu nic nevymlouvam. jen jsem se ptal.
mam stovku++ neresitelnych problemu, tak jsem zjistoval, jestli se te muzu zeptat.

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #42 kdy: 31 Srpna 2009, 20:39:26 »
Byl jsem nějakou dobu na Marsu, ale teď budu místní bulvár sledovat
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #43 kdy: 31 Srpna 2009, 20:49:04 »

Nějakej místní prudič? :-)
Pochopil... :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

ITGuru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #44 kdy: 31 Srpna 2009, 20:58:20 »
Pochopil... :)

:-) Ale vidím že slušnej prudič.

what?

nikomu nic nevymlouvam. jen jsem se ptal.
mam stovku++ neresitelnych problemu, tak jsem zjistoval, jestli se te muzu zeptat.

OK, OK - mě se můžeš zeptat na cokoli ;-) Tak ať se Ti ty neřešitelný problémy daří řešit!

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #45 kdy: 01 Září 2009, 12:15:56 »
tu přesdívku mě stejně nevymluvíš

Přes jakou dívku? žádnou jsem tu neviděl... :-)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #46 kdy: 01 Září 2009, 13:12:44 »
To jsi to zjistil brzo ;D doporucuju http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,18323.0.html linuxtero,a ntz koutek,neni divne ze to najednou odkazuje na BBM?
Takže ntz je teď BBM? :D  Mno.. změna přezsívky je přece dovolená ;)    (to je super!  ;D)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

nettezzaumana

  • Host
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #47 kdy: 01 Září 2009, 13:15:41 »
jj, byl nebyl ntz který ale umřel na prdíky ale pak povstal z svho popela abychom tady mohli pokračovat v věčném flejmu


ITGuru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #48 kdy: 01 Září 2009, 13:17:21 »
tu přesdívku mě stejně nevymluvíš
Přes jakou dívku? žádnou jsem tu neviděl... :-)
A toto bude zase místní češtinář :-) Je chválihodné, že to tady máte tak pěkně kategorizované (OK - opraveno, díky za korekci - Tebe bych potřeboval za zadkem pořád).

nettezzaumana

  • Host
Re: Multiplatformní programovací jazyk kromě Javy a C++
« Odpověď #49 kdy: 01 Září 2009, 13:27:21 »
tu přesdívku mě stejně nevymluvíš
Přes jakou dívku? žádnou jsem tu neviděl... :-)
A toto bude zase místní češtinář :-) Je chválihodné, že to tady máte tak pěkně kategorizované (OK - opraveno, díky za korekci - Tebe bych potřeboval za zadkem pořád).
.. koukam, ze ty jsi opravdu multioborovej expert. prave mi dosla trpelivost se tvyma *inane *blathers

ad.1) pokud nevis kdo je mka, tak ti nedoporucuju prisuzovat mu jakekoliv atributy, je to krajne neslusne.
ad.2) pkud prijdes s nickem ITGuru na nejake IT forum a (vedes reci/ptas se na otazky) jak padlo vyse, tak se prominutim nediv, kdyz ti nekdo napise UTFG a nebo neco podobneho.
ad.3) chtel jsem se puvodne zeptat jeste (pote co jsi mi vysvetlil historii tveho nicku) co ma byt obsahem stranky *itguru, ale pod tihou okolnosti muzu uprimne rict, ze radsi nevedet ..

regards

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.