Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wine pro vice uzivatelu?  (Přečteno 1398 krát)

cutor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
wine pro vice uzivatelu?
« kdy: 04 Září 2009, 15:05:52 »
Ahoj
mam ubuntu 9.04 a zkousel jsem pod hlavnim uctem administratora nainstalovat MS office. Vse krasne beha na prvni pokus. Ale ted nevim jak zpristupnit druhemu uzivately (desktop user) ten office.
v menu je jen ciste wine ale uz ne ten Office.
Musim to instalovat znovu pod timto uzivatelem?  Nebo jen nejak vytvorit spoustec.

Dik moc za rady

qUAKER

  • Host
Re: wine pro vice uzivatelu?
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2009, 15:28:14 »
Ahoj
mam ubuntu 9.04 a zkousel jsem pod hlavnim uctem administratora nainstalovat MS office. Vse krasne beha na prvni pokus. Ale ted nevim jak zpristupnit druhemu uzivately (desktop user) ten office.
v menu je jen ciste wine ale uz ne ten Office.
Musim to instalovat znovu pod timto uzivatelem?  Nebo jen nejak vytvorit spoustec.

Dik moc za rady


hmm.. zkopíruj složku .wine k novému uživateli, nastav jí vlastníka/skupinu. Pak zkopíruj z .local/share/applications spouštěč k novému uživateli a také nastav práva.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: wine pro vice uzivatelu?
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2009, 15:31:46 »
Jo,a takhle tam bude mit nekolik giga nekoilikrat :) spis me napada symlink,ale to by to zase muselo byt nekde kam muze kazdy
goddamit,jsem se tak pekne rozepsal nez mi doslo ze takhle bude nastaveni u kazdeho to same...mno,tedy at to prebere nekdo jiny :)
« Poslední změna: 04 Září 2009, 15:36:14 od LuciusMare »
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: wine pro vice uzivatelu?
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2009, 15:49:20 »
Dalo by se to resit treba takto:

1. Vytvorim nekde adresar napr. wine-shared

2. Nastavim vlastnictvi adresare prikazem chown, napr.
Kód: [Vybrat]
sudo chown MOJE_UZIV_JEMNO:users wine-sharedJo a jeste bude treba zmenit opravneni skupiny na rwx, coz jde bud pres chmod, nebo i pres Nautilus (asi snazsi, na karte opravneni)

3. Budu instalovat program pomoci
Kód: [Vybrat]
env WINEPREFIX=/CESTA_K_wine-shared wine setup.exe
4. Take budu spoustet s uvedenym prefixem (zastupci by se mely vytvorit jiz s timto prefixem, staci je kazdemu nakopirovat)

Da se s tim ruzne laborovat, napr. si muzes vytvorit skupinu wine-users a pouzivat tu misto users...

5. Abychom se vyhli problemum se zmenenym nastavenim, spustime jeste pred instalaci winecfg a nastavime cestu k My Documents a spol nekam do jeho domaciho adresare (treba do .wine-config), cesta muze byt zadana i relativne, takze to staci udelat jenom jednou :-)
« Poslední změna: 04 Září 2009, 15:59:17 od sandrick »

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: wine pro vice uzivatelu?
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2009, 15:54:14 »
No,neco podobeho jsem myslel,jenze tohle by znamenalo ze kdokoli zmeni nastaveni,projevi se to u vsech.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

cutor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: wine pro vice uzivatelu?
« Odpověď #5 kdy: 04 Září 2009, 16:29:13 »
Panove vsem dekuji za nasmerovani otestuji vase rady a uvidime.
Pokud bude stabilne chodit kombinace office+linux tak vyresim snad konecne problemy s pc u nas v neziskovce. openoffice je ok ale kompatibilita neni dokonala a ne vsude ho muzu nasadit jako samostatny kancl. soft.

V nejhorsim to nainstaluji jako ten user to zas takovy problem neni tech 300Mb mista jeste mam :-). Ja jako admin si vystacim s openoff. a  system bude jednouzivatelsky.

Jeste jednou dik a zkusim napsat jak jsem dopadl.

nettezzaumana

  • Host
Re: wine pro vice uzivatelu?
« Odpověď #6 kdy: 04 Září 2009, 16:41:13 »
no, reknu ti jak to mam u sebe:

mam jednu spolecnou slozku /home/share/wine, do ktere odkzuji symlinky $HOME/.wine -> /home/share/wine

ted jde jen o to, jak si zaridis aby v teto slozce meli soubory .. bud si nastavis globalne umask na 002 (rw pro ug), nebo pouzijes acl a nebo nastavis umask na pripojenej volume jako option pro mount

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: wine pro vice uzivatelu?
« Odpověď #7 kdy: 04 Září 2009, 17:15:53 »
dopytle vzdyt presne takhle jsem to chtel rict,ale narazel jsem ze jeden si pokazi nastaveni a nikdo uz to nespusti :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.