Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odinstalování woken  (Přečteno 1879 krát)

bricattus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
odinstalování woken
« kdy: 30 Července 2009, 21:39:39 »
prosímvás, jak odinstaluju Visty? zabírají cenné místo a pri spouštění jsou jako primární OS
Na Ubuntu jsem přešel z přesvědšení, Gates mně naštval svým nekvalitním softwarem. Raději budu říkat svémupočítači Soudrhu, než abych tam nainstaloval Wokna.
---------------------------
Ubuntu 9.4 Jaunty, Intel Core Duo 2 2.10 GHz, 1GB RAM, grafika NVIDIA 256MB ---- prostě ta moje šunka :P

premet

  • Host
Re: odinstalování woken
« Odpověď #1 kdy: 30 Července 2009, 21:43:21 »
Smažeš ten oddíl, na kterém jsou nainstalovány a obnovíš zaváděč  :)
http://wiki.ubuntu.cz/GRUB/Obnova

bricattus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: odinstalování woken
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2009, 21:55:45 »
Smažeš ten oddíl, na kterém jsou nainstalovány a obnovíš zaváděč  :)
http://wiki.ubuntu.cz/GRUB/Obnova

a jak .vymažu ten dotyčký sektor ? ???
Na Ubuntu jsem přešel z přesvědšení, Gates mně naštval svým nekvalitním softwarem. Raději budu říkat svémupočítači Soudrhu, než abych tam nainstaloval Wokna.
---------------------------
Ubuntu 9.4 Jaunty, Intel Core Duo 2 2.10 GHz, 1GB RAM, grafika NVIDIA 256MB ---- prostě ta moje šunka :P

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: odinstalování woken
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2009, 22:07:57 »
Přes GNOME Partition Editor (Editor diskových oddílů). Oddíl s Windows musí být ale odpojen.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

bricattus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: odinstalování woken
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2009, 19:51:03 »
nojo ale velký problém je že ubuntu a visty mám na jednom HDD :'( :'(
Na Ubuntu jsem přešel z přesvědšení, Gates mně naštval svým nekvalitním softwarem. Raději budu říkat svémupočítači Soudrhu, než abych tam nainstaloval Wokna.
---------------------------
Ubuntu 9.4 Jaunty, Intel Core Duo 2 2.10 GHz, 1GB RAM, grafika NVIDIA 256MB ---- prostě ta moje šunka :P

col_boggy

  • Host
Re: odinstalování woken
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2009, 19:57:41 »
Jen fyzicky. Normálně to smaž, jak říkal Jan Skořepa.
(jestli to ovšem myslíš tak, že máš to ubuntu nainstalované na vistách pod wubi, je to něco trochu jiného :))

bricattus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: odinstalování woken
« Odpověď #6 kdy: 12 Srpna 2009, 20:57:45 »
joo přes wubi jsem to instaloval (instal inside windows)
Na Ubuntu jsem přešel z přesvědšení, Gates mně naštval svým nekvalitním softwarem. Raději budu říkat svémupočítači Soudrhu, než abych tam nainstaloval Wokna.
---------------------------
Ubuntu 9.4 Jaunty, Intel Core Duo 2 2.10 GHz, 1GB RAM, grafika NVIDIA 256MB ---- prostě ta moje šunka :P

col_boggy

  • Host
Re: odinstalování woken
« Odpověď #7 kdy: 12 Srpna 2009, 21:13:48 »
Tož to pak záloha dat a formát celého disku.

bricattus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: odinstalování woken
« Odpověď #8 kdy: 12 Srpna 2009, 21:38:59 »
jej taky mně to napadlo...

ale ríkám si že by stačilo upravit bootocvací informace a vymáznout celou složku woken (a všecno kolem)
Na Ubuntu jsem přešel z přesvědšení, Gates mně naštval svým nekvalitním softwarem. Raději budu říkat svémupočítači Soudrhu, než abych tam nainstaloval Wokna.
---------------------------
Ubuntu 9.4 Jaunty, Intel Core Duo 2 2.10 GHz, 1GB RAM, grafika NVIDIA 256MB ---- prostě ta moje šunka :P

bricattus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: odinstalování woken
« Odpověď #9 kdy: 13 Srpna 2009, 09:29:06 »
jak změnim možnosti bootování??
Na Ubuntu jsem přešel z přesvědšení, Gates mně naštval svým nekvalitním softwarem. Raději budu říkat svémupočítači Soudrhu, než abych tam nainstaloval Wokna.
---------------------------
Ubuntu 9.4 Jaunty, Intel Core Duo 2 2.10 GHz, 1GB RAM, grafika NVIDIA 256MB ---- prostě ta moje šunka :P

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: odinstalování woken
« Odpověď #10 kdy: 13 Srpna 2009, 10:30:20 »
jej taky mně to napadlo...

ale ríkám si že by stačilo upravit bootocvací informace a vymáznout celou složku woken (a všecno kolem)

To nepůjde, Ubuntu u tebe využívá ke svému běhu i část woken. Tvůj případ se dá řešit jen zformátováním disku a čistou instalací.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

bricattus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: odinstalování woken
« Odpověď #11 kdy: 13 Srpna 2009, 10:34:24 »
nemám možnost formátovat mám jeden hdd a externí je na usb a velmi rád chcípá :( netušíte alspoň teda jak udělat ubuntu primárním os? visty se tam cpou pořád :(
Na Ubuntu jsem přešel z přesvědšení, Gates mně naštval svým nekvalitním softwarem. Raději budu říkat svémupočítači Soudrhu, než abych tam nainstaloval Wokna.
---------------------------
Ubuntu 9.4 Jaunty, Intel Core Duo 2 2.10 GHz, 1GB RAM, grafika NVIDIA 256MB ---- prostě ta moje šunka :P

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: odinstalování woken
« Odpověď #12 kdy: 13 Srpna 2009, 12:13:33 »
nemám možnost formátovat mám jeden hdd a externí je na usb a velmi rád chcípá :( netušíte alspoň teda jak udělat ubuntu primárním os? visty se tam cpou pořád :(


To nepude, nainstaloval jsi Ubuntu jako program do Vist, takže bez nich běžet nemůže. Musíš to nějak zazálohovat a smazat.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

bricattus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: odinstalování woken
« Odpověď #13 kdy: 13 Srpna 2009, 12:54:11 »
asik jo... jak docílim toho, abych mohl zálohovat i nainstalovaný aplikace a nastavení? já mám totiž velmý pomalý připojení k netu :( (nyní 3bk/s)
Na Ubuntu jsem přešel z přesvědšení, Gates mně naštval svým nekvalitním softwarem. Raději budu říkat svémupočítači Soudrhu, než abych tam nainstaloval Wokna.
---------------------------
Ubuntu 9.4 Jaunty, Intel Core Duo 2 2.10 GHz, 1GB RAM, grafika NVIDIA 256MB ---- prostě ta moje šunka :P

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: odinstalování woken
« Odpověď #14 kdy: 15 Srpna 2009, 17:27:21 »
Je to úplně jednoduché. ;)

1. Nastartuj z liveCD Ubuntu, a v menu Systém>Správa vyber Partition Editor(možná to bude česky editor diskových oddílů).
2. Uvidíš tam různé disky v podobě takových řádků, které budou různě zaplněné(a podle toho zaplnění a velikosti nejlépe poznáš, zda je to ten disk s Windows Vista).
3. Vybereš disk s Vistou, klikneš na něj pravým tlačítkem myši, a zvolíš Změnit velikost(Resize)
4. Objeví se okno se zvětšeným řádkem, vezmeš myší za pravý okraj toho oddílu(řádku), zmenšíš ho(potáhneš doleva), co to půjde, a potvrdíš volbu.
5. Vznikne ti tam takový šedý oddíl, klikneš na něj, dáš Nový, a vybereš Souborový systém FAT32.
5. Potom dáš v okně editoru oddílů Upravit>Provést všechny operace(je tam zelená fajfka).
6. Počkáš, až se operace provedou.

...

7. Restartuješ do Windows Vista (pokud systém nenastartuje, vrať všechno zase zpět pomocí liveCD a nebo možná pomůže na disku s Vistou nechat ještě trochu místa - třeba 2GiB)
8. Zkopíruješ z Ubuntu na nový disk - to je ten se systémem FAT32 - všechno, co potřebuješ(klidně radši všechno)
9. Restart a znovu liveCD Ubuntu

...

10. Znovu do Editoru oddílů, a tam smažeš oddíl s Vistou(klidně tam nech to šedé místo), potvrdíš, počkáš, a zavřeš editor.
11. V liveCD spustíš instalaci Ubuntu, vybereš při instalaci ten oddíl, kde byla dřív Vista.
12. Po instalaci si jako král můžeš všechno obnovit ze zálohy z disku starého Ubuntu.

Hodně štěstí ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Zweistein

  • Host
Re: odinstalování woken
« Odpověď #15 kdy: 15 Srpna 2009, 21:11:47 »
Ještě bych doplnil. :)
Pokud chceš smazat oddíl, na kterém jsi měl zálohu, postupuj takto:

13. Až si přetaháš všechny data, restart a znovu liveCD Ubuntu.
14. Znovu do Editoru oddílů, a tam smažeš oddíl, na kterém byla záloha, potvrdíš.
15. Vybereš disk s Ubuntu, klikneš na něj pravým tlačítkem myši, a zvolíš Změnit velikost(Resize)
16. Objeví se okno se zvětšeným řádkem, vezmeš myší za pravý okraj toho oddílu(řádku), zvětšíš ho(potáhneš doprava), co to půjde, a potvrdíš volbu.
17. Potom dáš v okně editoru oddílů Upravit>Provést všechny operace(je tam zelená fajfka).
18. Počkáš, až se operace provedou.
19. Restartuješ zpátky do svých Ubuntu a vesele je používáš dál.

bricattus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: odinstalování woken
« Odpověď #16 kdy: 04 Září 2009, 10:31:10 »
děkuji už to mám, disk jsem forátoval asik 10 krát páč jsem si usmyslel že tam narvu xpčka, ale instalačka nebralä ntfs, fat16 ani fat32 tak jsem zkřísil Jaunty a je mi fajn, díky za pomoc
Na Ubuntu jsem přešel z přesvědšení, Gates mně naštval svým nekvalitním softwarem. Raději budu říkat svémupočítači Soudrhu, než abych tam nainstaloval Wokna.
---------------------------
Ubuntu 9.4 Jaunty, Intel Core Duo 2 2.10 GHz, 1GB RAM, grafika NVIDIA 256MB ---- prostě ta moje šunka :P

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.