Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký PDF editor k editaci PDF?  (Přečteno 16193 krát)

strepon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Editace PDF - PDF editor [vyřešeno]
« Odpověď #25 kdy: 11 Října 2009, 20:56:09 »
Zvýrazňování a komentáře v PDF souborech dělám ve Wine pomocí PDF X-change Vieweru (základní verze je freeware). Pro Linux jsem bohužel nenašel nic, co by tohle spolehlivě zvládalo a ukládalo do původního souboru (třeba Okular ukládá informace o zvýraznění do zvláštního souboru).
« Poslední změna: 24 Srpna 2010, 15:15:32 od Anna Taliánová »

Kedrigern

Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #26 kdy: 11 Října 2009, 21:09:49 »
A ten PDF X-change Viewer chodí pod wine bez problémů? Je pravda, že wine, alespoň dle mých zkušeností, jede tak hladce, že skoro není znatelný rozdíl, takže pokud je něco rozumného pro win, tak to není problém :).

Pokusím se najít čas a zpracovat toto vlákno do wiki (vím, že jsem to slíbil ještě v jiném vlákně, ale víte jak je to s časem :) ).

oyankee

  • Host

alisdair

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #28 kdy: 11 Října 2009, 22:48:15 »
pdfedit
http://www.cyberciti.biz/tips/open-source-linux-pdf-writer.html

Dík, ale pdf edit mi prostě nejede. Jak při minulé instalaci i teď se seká a během chvilky se sekne zcela a nereaguje.

PDF X-change Viewer - ten vyzkouším a dám vědět. Mně bohužel teda ve wine třeba adobe acrobat ani foxit edior nejel, resp spadl a psala mi to i nějaká borka na ubuntuforums.org . Tak uvidím co tohle, ale už asi půjdu spát, měl jsem společensky náročný víkend.

Kedrigern: Rád ti pomůžu :)
Dell Vostro 1510 C2D 1,8GHz, 2GB ram,
Jsem lama, která si oblíbila Ubuntu, nebijte mě za to prosím :)

strepon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #29 kdy: 12 Října 2009, 11:01:54 »
A ten PDF X-change Viewer chodí pod wine bez problémů?

S problémy jsem se nesetkal, ale jak jsem psal, používám ho jen na zvýrazňování a komentáře. Další věc je to, jak uložený výsledek zobrazí PDF prohlížeče - Evince zobrazí text stejnou barvou jako zvýraznění (takže není vidět), ale u Okularu je vše jak má být.

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #30 kdy: 12 Října 2009, 19:53:58 »
Musíš to pdf nejdřív vytvořit v oo.org a uložit jako editovatelné pdf.

Nebo máš cizí pdf? To by mohl být problém...

Mám právě cizí pdf (přednášky) na kterých potřebuju jen zvýrazňovat, nic víc, ale nejsem schopný toho žádným nástrojem dosáhnout. :(

Tak na dopisování do slajdů k přednáškám můžu doporučit flpsed - je to asi nejhnusnější "editor" pdf, co najdeš, ale na tenhle účel je ideální: kam klikneš,
tam můžeš psát, napsané texty myší přetahovat, zvýrazňovat můžeš ____. Nenech se odradit prvním dojmem, je to docela použitelné. Používám ho docela dlouho, škoda, že se nevyvíjí

alisdair

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #31 kdy: 12 Října 2009, 22:08:01 »

Citace
Tak na dopisování do slajdů k přednáškám můžu doporučit flpsed - je to asi nejhnusnější "editor" pdf, co najdeš, ale na tenhle účel je ideální: kam klikneš,
tam můžeš psát, napsané texty myší přetahovat, zvýrazňovat můžeš ____. Nenech se odradit prvním dojmem, je to docela použitelné. Používám ho docela dlouho, škoda, že se nevyvíjí

Pokud mi vysvětlíš jak se tam dá zvýrazňovat tak je to super a budu maximálně spokojený.

Citace
S problémy jsem se nesetkal, ale jak jsem psal, používám ho jen na zvýrazňování a komentáře. Další věc je to, jak uložený výsledek zobrazí PDF prohlížeče - Evince zobrazí text stejnou barvou jako zvýraznění (takže není vidět), ale u Okularu je vše jak má být.

Vypadá to stabilně a dělá to co potřebuji, děkuji moc. Z tohodle vlákna odělám návod na wiki, jestli to nikomu nebude vadit :)
Dell Vostro 1510 C2D 1,8GHz, 2GB ram,
Jsem lama, která si oblíbila Ubuntu, nebijte mě za to prosím :)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #32 kdy: 12 Října 2009, 23:20:27 »
Mám OOo 3.1.1 a pdf mi editovat také nejde - vždycky dostanu pouze několik stran "paznaků". Je tam sice na začátku při otvírání hromada nastaveních, ale kdo se v tom má vyznat? Když nechám automatické nastavení, tak dostanu onu směs. :D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #33 kdy: 13 Října 2009, 16:34:35 »
Pánové, uvědomte si, prosím, že Vaše snaha editovat PDF je nestandardní krok! PDF není formát, který je navržen k následné editaci, ale pouze a jenom ke čtení, obecný návod jak a v čem editovat PDF neexistuje, z tohoto důvodu je toto vlákno pouhé tlachání o ničem. Všechny aplikace, které tady byly vyjmenovány s PDF nějakým způsobem umějí pracovat, ale myslet si, že existuje něco v čem se dá každé PDF otevřít a editovat je je nanejvýš bláhové. Univerzální rada neexistuje a následná editace PDF je vždy sázkou do loterie, jelikož záleží zejména na tom v čem a jakým algoritmem bylo vytvořeno. Nejlepší možnosti zpětné editace vždy dosáhnete v původním programu v němž bylo PDF vytvořeno (umožňuje-li to ten program).
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

alisdair

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #34 kdy: 13 Října 2009, 17:45:44 »
Pánové, uvědomte si, prosím, že Vaše snaha editovat PDF je nestandardní krok! PDF není formát, který je navržen k následné editaci, ale pouze a jenom ke čtení, obecný návod jak a v čem editovat PDF neexistuje, z tohoto důvodu je toto vlákno pouhé tlachání o ničem. Všechny aplikace, které tady byly vyjmenovány s PDF nějakým způsobem umějí pracovat, ale myslet si, že existuje něco v čem se dá každé PDF otevřít a editovat je je nanejvýš bláhové. Univerzální rada neexistuje a následná editace PDF je vždy sázkou do loterie, jelikož záleží zejména na tom v čem a jakým algoritmem bylo vytvořeno. Nejlepší možnosti zpětné editace vždy dosáhnete v původním programu v němž bylo PDF vytvořeno (umožňuje-li to ten program).

Podívej joudo, jde o to, že někdy to prostě je třeba editovat a když nevím v čem to je vytvořené tak potřebuji univerzální program. Adobe acrobat umí editovat všechny (přesněji na žádné needitovatelné jsem v době co jsem pracoval ve win nenarazil), takže univerzální program je. ;-) To, že něco podobného není pro linux chápu, protože přeci jen by to nikdo nezaplatil a beru to, ale nějak tuto situaci řešit musíme ;-) Navíc nikdo tady nemluví o pdf, která jsou složena z naskenovaných textů...
Dell Vostro 1510 C2D 1,8GHz, 2GB ram,
Jsem lama, která si oblíbila Ubuntu, nebijte mě za to prosím :)

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #35 kdy: 13 Října 2009, 22:57:06 »
Pokud mi vysvětlíš jak se tam dá zvýrazňovat tak je to super a budu maximálně spokojený.
Jak jsem psal - použij podtržítka, případně jiný ASCII art :) Víc z toho drobečka asi nedostaneš. Ale už si hodně dlouho pohrávám s myšlenkou, že bych ten prográmek vylepšil sám... zdroják vypadá dost jednoduše... Můžeš to udělat místo mě a přispět tak svou trochou GNU  ;)

corey_cavalera

  • Host
Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #36 kdy: 19 Října 2009, 00:57:40 »
Zdravím, tak na tohle mám jasnou odpověď protože jsem se sám s touto potřebou potýkal. Taky máme velkou část skript z přednášek v pdf a používám na to Xournal, jednoduchý, intuitivní...Můžeš do pdf psát, podtrhávat, zvýrazňovat, či si jen tak čmárat. Jediné v čem by mohla být překážka je, že Xournal tyto poznámky ukládá do zvláštní vrstvy a pdf se uloží v jiném formátu, který otevřeš zase v xournal. Mě to ale pro tyhle potřeby maximálně vyhovuje, mám třeba naskenovanou učebnici v pdf a jednotlivá cvičení pomocí Xournal vypracovávám.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Editace PDF - PDF editor
« Odpověď #37 kdy: 23 Října 2009, 12:06:40 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.