Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wicd & WPA2 : Can't get\obtain IP address [VYŘEŠENO]  (Přečteno 1731 krát)

Zneužitkovatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Wicd & WPA2 : Can't get\obtain IP address [VYŘEŠENO]
« kdy: 03 Září 2009, 12:49:48 »
V  minulých dnech jsem se potýkal s problémem, kdy Wicd vždy ztroskotalo na získávání IP adresy z DHCP serveru. Přitom jsem si byl jistý, že router je správně nastaven a WiFi karta řádně nainstalovaná. Nakonec mi trvalo tři dny, než jsem našel postup řešení. Aby jste nemarnili čas tak jako já, v případě že budete mít stejný problém, rozhodl jsem se zanést postup řešení v češtině i sem na fórum.

Nuže, pokud se vám Wicd odmítá připojit k zabezpečené síti a vyhazuje error:

Kód: [Vybrat]
can't get IP address
nebo jeho český ekvivalent, a přitom víte že by s připojením jinak neměl být problém, máte veskrze dvě možnosti řešení.

1) jednodušší variantou je zkusit ve Wicd, v menu nastavení, karta externí programy, změnit DHCP klient z auto na pevnou volbu a stejně tak i vyprázdnění směrovací tabulky.
Pokud se nedočkáte kýženého výsledku, nezbývá než přikročit k trochu zdlouhavější variantě:

2)tento postup platí pro novější verze Wicd, které používají ovladač WPA Supplicant wext. Pokud používáte jiný, nahraďte výraz wext v příkazech názvem toho vámi používaného a mělo by to taky fungovat.
Nejdříve vypneme WiFi příkazem

Kód: [Vybrat]
sudo ifconfig wlan0 down
sudo killall dhclient wpa_supplicant dhclient3

pak se podívejte do složky /var/lib/wicd/configurations/ měl by tam být soubor pojmenovaný změtí číslic a písmen, zapište si jeho název a v příkazech dole tímto názvem nahraďte výraz <název_souboru>

Kód: [Vybrat]
sudo wpa_supplicant -B -Dwext -iwlan0 -c/var/lib/wicd/configurations/<název_souboru> -dd
teď už jenom nahodit WiFi

Kód: [Vybrat]
sudo ifconfig wlan0 up
sudo dhclient wlan0

a mělo by být po problémech!
Vím že vím *censored*.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.