Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odpojování USB flešky, klíčenky atd...  (Přečteno 1669 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Odpojování USB flešky, klíčenky atd...
« kdy: 31 Srpna 2009, 08:47:15 »
Dám z plochy "Odpojit svazek" a někdy mi vyskočí okno, že můžu zařízení bezpečně odebrat, někdy až po chvíli, někdy vůbec. Jak tohle vyladit?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re: Odpojování USB flešky, klíčenky atd...
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2009, 23:05:43 »
to, že to trvá dýl je nejspíš způsobeno tím, že systém s svazkem ještě pracuje a tak to chce trochu trpělivosti
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Odpojování USB flešky, klíčenky atd...
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2009, 09:13:39 »
to, že to trvá dýl je nejspíš způsobeno tím, že systém s svazkem ještě pracuje a tak to chce trochu trpělivosti

většinou se nezobrazí nic...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Odpojování USB flešky, klíčenky atd...
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2009, 09:23:23 »
to, že to trvá dýl je nejspíš způsobeno tím, že systém s svazkem ještě pracuje a tak to chce trochu trpělivosti

většinou se nezobrazí nic...
V případě kladném, tj. pokud mohu se mi nikdy nezobrezuje níc. V případě, nemohu se mi zobrazuje okno, že musím počkat.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

josef_m

  • Host
Re: Odpojování USB flešky, klíčenky atd...
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2009, 09:26:10 »
když mám připojený mobil pro přenos dat a dám odpojit přes ikonu na ploše, tak se stane toto:
- ikona na ploše zmizí, ale telefon je stále připojený a po vytažení USB-kabelu hlásí, že se to musí ukončit, jinak může dojít ke ztrátě dat
- druhý způsob odpojení mobilu je možný tak, že po skončení práce s přenosem dat dám odpojit přes ikonu na ploše a pak např. uspat na disk, teprve pak hlásí i telefon, že kabel je možno odpojit (velmi nepraktické, ale za to je to řádně odpojeno)

-> nejsem si vůbec jistý, jestli i ostatní USB paměťové nosiče (které oproti tomu mobilu nehlásí ukončení přenosu) jsou opravdu bezpečně odhlášeny (když používám odhlásit přes ikonu na ploše) ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.