Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.  (Přečteno 45692 krát)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Snad jen komentář za mě: už se tolik Linuxu bojí,že vymyslí kdejakou blbost aby obhájili ten svůj os. ;D

http://www.dsl.cz/clanky-dsl/clanek-1502/microsoft-tvrde-utoci-na-linux-v-ramci-kampane-za-windows-7

zdroj:dsl.cz
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

MartenP

  • Host
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #1 kdy: 10 Září 2009, 12:51:29 »
Tyhle zaujatá srovnání mají jen ten účinek, ze mi evokují úsměv na tváři. Proti těmhle kejklím jsem naprosto imunní. Já Linux používám výhradně, takže vím, jak na tom je s podporou, multimédii, atd. Rozhodně nepotřebuji "zaručená a zaručeně nezaujatá" srovnání či testy.

Marcel Gavalier - Gavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
    • Facebook - GavoStar
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #2 kdy: 10 Září 2009, 13:23:59 »
Cely win je dobry akurat tak na stiahnutie linuxu, btw poznam Win OS podrobne daleko viacej ako bezny uzivatel (nastavnie politiyk chraniena uzivatelou podrobna analyza, registre a pod.) A ak by to nestacilo na nete je kopec knowhow ako a kde co spravit. Podla mna kto neni absolutna lama tak pochipi ze Win je na prd. A len lamam vyhovuje, btw ked je niekto lama tak ani najbezpecnejsi os ich nezachrani.
« Poslední změna: 12 Října 2009, 13:35:27 od Anna Taliánová »
Po 19:00 sa k odpovedi neodpracujes! - Vsetci kukaju vecerne spravodajstvo!  :/
Ubuntu 9.10 "na tvrdo"
XPS M1530 CORE 2 DUO T8300 2.40GHz,800,3M Memory Dual Channel 3.0GB (1X2GB + 1X1GB) 667 MHz DDR2 SDRAM Hard Drive 250GB Serial ATA (5400RPM) Graphics Card 256MB NVIDIA GeForce Go 8600M GT

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2009, 13:32:02 »
Dobrá zpráva je, že se ten spolek parchantů z R. cítí linuxem a podobnými systémy ohrožen. A doufejmě, že oprávněně :-)))

col_boggy

  • Host
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2009, 13:41:48 »
Tyhle zaujatá srovnání mají jen ten účinek, ze mi evokují úsměv na tváři. Proti těmhle kejklím jsem naprosto imunní. Já Linux používám výhradně, takže vím, jak na tom je s podporou, multimédii, atd. Rozhodně nepotřebuji "zaručená a zaručeně nezaujatá" srovnání či testy.
Je fajn, že se k tomu dokážeš takhle postavit; mě to zvedá žluč a při čtení mám chuť něco zabít. Uvědomuješ si, co se stane v případě, že nezaujatí budoucí kupci počítačů, kteří si vybírají mezi dvěma operačními systémy dostanou takovéhle informace? MS to poslední dobou silně přehání (možná by to bylo i na žalobu - pomluva?).
« Poslední změna: 12 Října 2009, 13:36:04 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #5 kdy: 10 Září 2009, 13:42:04 »
Tyhle zaujatá srovnání mají jen ten účinek, ze mi evokují úsměv na tváři. Proti těmhle kejklím jsem naprosto imunní. Já Linux používám výhradně, takže vím, jak na tom je s podporou, multimédii, atd. Rozhodně nepotřebuji "zaručená a zaručeně nezaujatá" srovnání či testy.

Tak tyhle srovnání taky nejsou cílena na tebe, ale na lidi, kteří Linux znají jen tak z doslechu.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #6 kdy: 10 Září 2009, 13:49:44 »
Tak, teď se mě zase udělalo blivno. Kdyby si toho "nesmyslného, nedodělaného, nestabilního, nebezpečného" systému aspoň nevšímali. Vždyť ho stejně nikdo nepoužívá, kromě pár fanatiků reagujících na tento post.  ;D
« Poslední změna: 10 Září 2009, 16:38:44 od luisah »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #7 kdy: 10 Září 2009, 14:24:06 »
Windows 7? Neznám. Kdysi jsem měl Windows XP. Novější verze nesleduji...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #8 kdy: 10 Září 2009, 15:34:19 »
luisah : taky si myslím, s 70% podílu na serverovém trhu je ten linux vlastně úplně k ničemu ! :D

to jsem četl asi před 2 dny na zive.cz. snad jen se zasmát, nic jiného s tím člověk neudělá
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #9 kdy: 10 Září 2009, 15:55:42 »
No jo no... ale myslím, že se příliš s těma kecama moc nic nezmění... cena je holt cena... a v době krize tuplem  ;D
« Poslední změna: 12 Října 2009, 13:36:58 od Anna Taliánová »
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #10 kdy: 10 Září 2009, 17:20:38 »
Což mi mimochodem připomíná jeden starej vtípek:
  • K čemu jsou dobrá Wokna?
  • Aby se skrz ně člověk poohlédl po něčem lepším!
No, já vím, nic moc... :-)

zozo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
  • Mám sestupný tračník plný prejtu
    • Moje virtuálne miesto
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #11 kdy: 10 Září 2009, 18:26:23 »
<spam> bla bla bla MS kecy, bla bla bla FUD bla bla bla .... </spam>  ;D
last.fm/user/kingzozo

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #12 kdy: 10 Září 2009, 18:39:48 »
At dou pekne do pr... Dnes jsem pro kamose koupil pres net Lenovo3000 s francouzskou Vistou. Tak jsem tam slehl Ubuntu. Vsechno slo jako po masle, vcetne integrovane webky a wifi - jedine, co jsem musel upravit, byl vstupni plugin pro mikrak ve Skype. Jinak vse absolutne bez chybicky. Cela instalace i s poinstalacni upravou (proprietarni balast), mi trvala asi tri ctvrte hodiny.
Pokud bych tam daval Widle, tak bych musel najit ovladace, stahnout z netu, musel bych to aktivovat u MS (anebo taky ne) a urcite by mi to vsechno vzalo 2 hodiny prace...At jdou uz fakt do *censored*!
« Poslední změna: 12 Října 2009, 13:39:00 od Anna Taliánová »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #13 kdy: 10 Září 2009, 19:00:19 »
jedine, co jsem musel upravit, byl vstupni plugin pro mikrak ve Skype

Hele Hase, tak to mě fakt zajímá: kámoš má nb (tuším asus nebo acer nebo tak něco), před nějakým časem jsem mu tam nahrnul Ubuntu a teď mi hlásil, že mu ve Skype nefunguje mikrák. Tak až (jestli) mi to přinese, abych věděl, jak na to...

Předem dík, alespoň v tom vláknu bude něco ... konstruktivního :-)

zelwa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #14 kdy: 10 Září 2009, 19:16:10 »
Uz nevi co by, asi hraji na 10 x 10^6 opakovana lez se stava pravdou  ;D. U lidi co linox nikdy nevideli to ma svuj uspech.
« Poslední změna: 12 Října 2009, 13:39:29 od Anna Taliánová »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #15 kdy: 10 Září 2009, 19:17:39 »
V Skype - nastaveni - zvukova zarizeni, muzes upravit, co ma Skype pouzit u vstupu, vystupu a vyzvaneni. Je tam alsa, pulse... a par pluginu pro tvou zvukovku. Pro vystup a vyzvaneni jsem nechal pulse a pro vstup jsem prostridal a vybral ten plugin z nabidky, ktery mi u test call dal dobrou odezvu. Nic jsem neupravoval v konfigurakach, ani jsem nemusel otevrit terminal (jedine kdyz jsem daval do Skype cestinu)
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #16 kdy: 10 Září 2009, 19:49:30 »
Tyhle zaujatá srovnání mají jen ten účinek, ze mi evokují úsměv na tváři. Proti těmhle kejklím jsem naprosto imunní. Já Linux používám výhradně, takže vím, jak na tom je s podporou, multimédii, atd. Rozhodně nepotřebuji "zaručená a zaručeně nezaujatá" srovnání či testy.
Je fajn, že se k tomu dokážeš takhle postavit; mě to zvedá žluč a při čtení mám chut něco zabít. Uvědomuješ si, co se stane v případě, že nezaujatí budoucí kupci počítačů, kteří si vybírají mezi dvěma operačními systémy dostanou takovéhle informace? MS to poslední dobou silně přehání (možná by to bylo i na žalobu - pomluva?).
Tak nejak  :-\
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #17 kdy: 10 Září 2009, 20:30:41 »
na zalobu by to jiste bylo, akorat MS by ten soud vyhral - pac ma penize...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

MartenP

  • Host
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #18 kdy: 10 Září 2009, 20:35:54 »
Je fajn, že se k tomu dokážeš takhle postavit; mě to zvedá žluč a při čtení mám chut něco zabít. Uvědomuješ si, co se stane v případě, že nezaujatí budoucí kupci počítačů, kteří si vybírají mezi dvěma operačními systémy dostanou takovéhle informace? MS to poslední dobou silně přehání (možná by to bylo i na žalobu - pomluva?).

Uvědomuji a souhlasím, jen jsem to vzal se vztahem k mě. Pokud vezmu v úvahu působení na ostatní uživatele, je to velice smutné a ubohé. MS jsem vždy pokládal za korporaci, která přesně takovéto postupy nemá zapotřebí, a pokládám to za nesprávný přístup k věci. Kdyby raději razantně vylepšili a opravili ten jejich úžasný systém, než házeli špínu na ostatní.

col_boggy

  • Host
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #19 kdy: 10 Září 2009, 20:59:27 »
...MS jsem vždy pokládal za korporaci, která přesně takovéto postupy nemá zapotřebí...
Co já jsem slyšel, "zapotřebí" to měli odjakživa - nechci začínat flame (!), ale MS odjakživa dost nehorázným způsobem vykrádal produkty ostatních firem a při tvorbě svého OS nevykázali zrovna moc originality (míněno v tom smyslu, že spousta lidí dodnes považuje Windows za první systém s GUI; když už to nestačilo, "vypůjčili" si od ostatních jednotlivé grafické nebo funkční prvky).
  A samozřejmě, zaplatí si dobré právníky a nakonec jsou to oni, kdo pomlouvají ostatní systémy s jejich nedokonalostí a ubohostí oproti jejich produktu; a pak sami začnou žalovat (viz. Lindows). Čím to, že nikdo nenadává na ně za kopírování Plasmy ve Win7? Témata kurzorů z OSX? A takto bychom mohli ve výčtu pokračovat..
« Poslední změna: 12 Října 2009, 13:40:48 od Anna Taliánová »

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #20 kdy: 10 Září 2009, 22:14:07 »
No opravdu, to je Goebbels jak vyšitý, co MS předvádí. No nevím nevím Microsofte, jestli si ty Win 7 koupím, když budete tohle předvádět.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #21 kdy: 10 Září 2009, 22:43:55 »
kdyz jsem videl film Piráti ze Silicon Valley tak jsem si uvedomil ze to cele ( i Apple ) byla jedna velka kradez a kopirovani od Xeroxu. ale at zijou prachy, vymlouvani a kecy kecy a kecy
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #22 kdy: 11 Září 2009, 08:24:01 »
Lidi, pojďte se dohodnou, že se nebudeme o MS a Windows zajímat. Ať si dělají co chtějí...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #23 kdy: 11 Září 2009, 09:39:33 »
V Skype - nastaveni - zvukova zarizeni ...

Fajn, jak se mi to dostane pod ruku, poladím to. Dík, K+ :-)

col_boggy

  • Host
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #24 kdy: 11 Září 2009, 15:58:41 »
Lidi, pojďte se dohodnou, že se nebudeme o MS a Windows zajímat. Ať si dělají co chtějí...
Rozhodně bych to jen tak nenechal, ale pouhou diskusí tady by vznikl akorát lesní požár a uhořela by spousta malých zvřátek (hlavně krtci). Zbývá jen sedět a doufat, že jim to někdo vrátí. Requesting lock, while it's pretty calm down here.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.