Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: multimediální centrum Freevo, tvtime  (Přečteno 1617 krát)

destovka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
multimediální centrum Freevo, tvtime
« kdy: 07 Října 2006, 09:30:27 »
Dobrý den lidičky,

Nedávno jsem zakoupil kartu Hauppauge dec 2000T pro příjem digitální televize, dá se připojit jako set-top-box i do PC.
Ve Win XP , které provozuji současně s linuxem, jsem nainstaloval ovladače bez problémů. Chtěl jsem to tedy zkusit i v linuxu, abych nemusel přepínat mezi systémy. Na googlu jsem zjistil ze by to neměl být větší problém.

s mírnými problémy ale přece jsem nainstaloval Freevo, tvtime a v4l, ale u všech mám problém se vstupem videa, hlásí že neexistuje /dev/video0. Zkoušel jsem zadat lsusb a tam přístroj je. Hlásí se jako

bus 001 device 002

V zoufalosti jsem zkoušel též lsmod a tam jsem našel mezi jinými module

ttusb_dec
dvb_core
ttusbdecfe

Nevím jak postupovat dále, jsem začátečník použvám Ubuntu 6.06 Drapper, udev. Děkuji za pomoc

PS. zkoušel jsem ješte modprobe ttusb_dec ale nejsem si úplně jist co by to mělo dělat.

akulama

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
multimediální centrum Freevo, tvtime
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2006, 23:03:20 »
Cau
pred vcerem jsem si poridil,kartu AirSat 2 TV a ten tvtime hlasi to same.
Na stesti v Kaffeinu to slo skoro hned a xine stacilo domluvit "scan /usr/share/doc/dvb-utils/examples/scan/dvb-t/cz-Praha > ~/.xine/channels.conf"
As bude cas tak skusim ''MythTV''

destovka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
multimediální centrum Freevo, tvtime
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2006, 17:55:48 »
Trochu jsem se do toho ponořil a zjistil že se driver pro tuto kartu nenahraje při bootu systému protože tam jednoduše není (v /lib/...) takže jsem se dostal kousek dál.

Rozchodil jsem zvuk 1.kanálu (ČT) v progarmu xine ale obraz pořád nejede. Xine hlásí že nemá video kodek.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.