Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Facebook  (Přečteno 5455 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Facebook
« Odpověď #25 kdy: 06 Října 2009, 03:05:39 »
Facebook je super věc, dlouho jsem mu odolával, ale vzhledem k tomu, že mám přátele a kámoše doslova po celém světě, je to nejlepší způsob, jak s nima můžu být v kontaktu.

Pavel Půlpán

Re: Facebook
« Odpověď #26 kdy: 06 Října 2009, 09:59:37 »
Facebook je super věc, dlouho jsem mu odolával, ale vzhledem k tomu, že mám přátele a kámoše doslova po celém světě, je to nejlepší způsob, jak s nima můžu být v kontaktu.

Nesplňují běžné IM stejný účel... co se týče toho kontaktu s lidmi?

zozo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
  • Mám sestupný tračník plný prejtu
    • Moje virtuálne miesto
Re: Facebook
« Odpověď #27 kdy: 06 Října 2009, 11:28:04 »
Facebook je super věc, dlouho jsem mu odolával, ale vzhledem k tomu, že mám přátele a kámoše doslova po celém světě, je to nejlepší způsob, jak s nima můžu být v kontaktu.

Nesplňují běžné IM stejný účel... co se týče toho kontaktu s lidmi?

Splňujú ale proste niekto musí byť zastihnuteľný iba ba FB chate ( z ktorého sa mi zdvíha žalúdok), pretože je to in, a ja s ním potrebujem nutne komunikovať (alebo koľko ľudí toľko protokolov)
last.fm/user/kingzozo

Pavel Půlpán

Re: Facebook
« Odpověď #28 kdy: 06 Října 2009, 12:59:55 »
Facebook je nadnárodní varianta něčeho, co už bylo tisíckrát vymyšleno běžnými webovými chaty... takže, děkuji, ale stejně nechci, nemám na to čas ani náladu. Stejně si myslím, že Facebook způsobí pouze momentální pobláznění právě jako ty chaty. ;)

nettezzaumana

  • Host
Re: Facebook
« Odpověď #29 kdy: 06 Října 2009, 13:06:21 »
@kanec .. a tohle zamknout nechces? predpokladas snad, ze tohle povede k necemu plodnejsimu?

Pavel Půlpán

Re: Facebook
« Odpověď #30 kdy: 06 Října 2009, 13:08:04 »
Hulákán je nebezpečnější téma než nějakej ujetej Blejtbook. Zatím... ;)

nettezzaumana

  • Host
Re: Facebook
« Odpověď #31 kdy: 06 Října 2009, 13:11:53 »
ps. jako ortodoxni pravicak s hulanovou politickou agitkou docela souhlasim .. je ale pravda, ze clanky jako tento: http://myego.cz/item/proc-nemam-rad-open-source se myego radi ke skutecne zumpe ceskeho internetu ..

Pavel Půlpán

Re: Facebook
« Odpověď #32 kdy: 06 Října 2009, 13:15:09 »
Stejně je to vocas zralej na ránu železnou tyčí přes klacek...

zozo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
  • Mám sestupný tračník plný prejtu
    • Moje virtuálne miesto
Re: Facebook
« Odpověď #33 kdy: 06 Října 2009, 15:33:51 »
ps. jako ortodoxni pravicak s hulanovou politickou agitkou docela souhlasim .. je ale pravda, ze clanky jako tento: http://myego.cz/item/proc-nemam-rad-open-source se myego radi ke skutecne zumpe ceskeho internetu ..


btw: toto nenapisal RH ale jeden s jeho nohsledov :), jakýsi "OnNe" 
last.fm/user/kingzozo

nettezzaumana

  • Host
Re: Facebook
« Odpověď #34 kdy: 06 Října 2009, 15:34:58 »
btw. sak vime ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Facebook
« Odpověď #35 kdy: 06 Října 2009, 15:35:53 »
Příznám se, četl jsem to  :D Ten článek je příšernej....
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

qUAKER

  • Host
Re: Facebook
« Odpověď #36 kdy: 06 Října 2009, 15:38:16 »
btw. sak vime ;)

a tento comment:

Kód: [Vybrat]
Jako programátorovi a podnikateli v oblasti vývoje software mi nezbývá než s autorem souhlasit.
Nadšená banda studentů sice může vytvořit kvalitní software, ale nikdy nebude tak kvalitní jako software komerčních firem. Navíc nadšení časem odpadne a motivace se ztratí, narozdíl od firem, které vyvíjejí komerční software - kde od začátku vývoje po finální odladění poslední verze (+ následná podpora) jsou hnacím motorem finance a zisk.

Open source sice může poté převzít nějaká další banda lidí, ovšem ta obvykle má jiné představy a pro mě jako programátora není nic horšího než upravovat něčí kód, obvykle je lehčí napsat celou aplikaci znova od píky (zvláště u open-source autorů, kde bývá kód téměř vždy bez komentářů a špatně popsán specifikací ... zvláštní že "komerční" autoři si kód vždy komentují a mají detailní specifikace).

Free (Open source) software píší z drtivé většiny studenti, kterým náklady na živobytí hradí rodiče (případně příspěvky školy) - a nemusí se starat o domácnost. Jakmile dokončí školu, okamžitě začínají vyvíjet obvykle closed-source komerční aplikace (Já sám nikdy open-source nevyvíjel).
Hádka mezi tábory není zbytečná, protože o open-source/freeware táboře se nedá mluvit, jsou to nadšení studenti anebo lidé s prací kteří vyvíjejí po večerech - a nikdy za pár hodin práce týdně od těchto lidí nevznikne lepší kus software, než ten který vyvíjejí vystudovaní (obvykle se zkušenostmi) programátoři mnoho (zpravidla obvykle 8, někdy více) hodin denně.
Jako programátorovi a podnikateli v oblasti vývoje software mi nezbývá než s autorem souhlasit.
Nadšená banda studentů sice může vytvořit kvalitní software, ale nikdy nebude tak kvalitní jako software komerčních firem. Navíc nadšení časem odpadne a motivace se ztratí, narozdíl od firem, které vyvíjejí komerční software - kde od začátku vývoje po finální odladění poslední verze (+ následná podpora) jsou hnacím motorem finance a zisk.

Open source sice může poté převzít nějaká další banda lidí, ovšem ta obvykle má jiné představy a pro mě jako programátora není nic horšího než upravovat něčí kód, obvykle je lehčí napsat celou aplikaci znova od píky (zvláště u open-source autorů, kde bývá kód téměř vždy bez komentářů a špatně popsán specifikací ... zvláštní že "komerční" autoři si kód vždy komentují a mají detailní specifikace).

Free (Open source) software píší z drtivé většiny studenti, kterým náklady na živobytí hradí rodiče (případně příspěvky školy) - a nemusí se starat o domácnost. Jakmile dokončí školu, okamžitě začínají vyvíjet obvykle closed-source komerční aplikace (Já sám nikdy open-source nevyvíjel).
Hádka mezi tábory není zbytečná, protože o open-source/freeware táboře se nedá mluvit, jsou to nadšení studenti anebo lidé s prací kteří vyvíjejí po večerech - a nikdy za pár hodin práce týdně od těchto lidí nevznikne lepší kus software, než ten který vyvíjejí vystudovaní (obvykle se zkušenostmi) programátoři mnoho (zpravidla obvykle 8, někdy více) hodin denně.

Open source autoři si jako jediní nechtějí přiznat že programování je byznys, je to stejné jako kdyby někdo chtěl stavět auta s popisem postupu a darovat je zdarma (kdy by jim materiály a stroje k výrobě uhradili rodiče, případně si je uhradili sami) - taková auta nikdy nedosáhnou kvalit Škodovky, nebo Volkswagenu (nedejbože Mercedesu, Audi, apod.).

Osobně po letech zkušeností s vývojem využívám pouze komerční software (holt Blender nikdy nedosáhne kvalit 3ds max, GIMP nebude Photoshopem, GC++ nikdy nebude umět to co Microsoft Visual Studio a Linux nikdy nebude pro vývoj tak dobrou platformou jako Microsoft Windows, atd ... ano všechny jmenované stojí peníze - přehledné specifikace, jednoduché ovládání, stabilita, solidní podpora, apod. budou u mě mít vždy přednost i přesto, že za software musím zaplatit)

*btw. neberte toto jako ultimátní názor, berte to pouze jako léta zkušeností v oboru práce se software a můj osobní názor. Nezavrhuji Open-source a freeware programy, ale komerční software i přes closed-source je takřka vždy lepší alternativou.
Open source autoři si jako jediní nechtějí přiznat že programování je byznys, je to stejné jako kdyby někdo chtěl stavět auta s popisem postupu a darovat je zdarma (kdy by jim materiály a stroje k výrobě uhradili rodiče, případně si je uhradili sami) - taková auta nikdy nedosáhnou kvalit Škodovky, nebo Volkswagenu (nedejbože Mercedesu, Audi, apod.).

Osobně po letech zkušeností s vývojem využívám pouze komerční software (holt Blender nikdy nedosáhne kvalit 3ds max, GIMP nebude Photoshopem, GC++ nikdy nebude umět to co Microsoft Visual Studio a Linux nikdy nebude pro vývoj tak dobrou platformou jako Microsoft Windows, atd ... ano všechny jmenované stojí peníze - přehledné specifikace, jednoduché ovládání, stabilita, solidní podpora, apod. budou u mě mít vždy přednost i přesto, že za software musím zaplatit)

*btw. neberte toto jako ultimátní názor, berte to pouze jako léta zkušeností v oboru práce se software a můj osobní názor. Nezavrhuji Open-source a freeware programy, ale komerční software i přes closed-source je takřka vždy lepší alternativou.

na to se dá říct jediné... UFF.

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re: Facebook
« Odpověď #37 kdy: 06 Října 2009, 16:28:05 »
fůůůj ! facebook must die !!

+7
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Facebook
« Odpověď #38 kdy: 06 Října 2009, 18:04:41 »
Facebook je super věc, dlouho jsem mu odolával, ale vzhledem k tomu, že mám přátele a kámoše doslova po celém světě, je to nejlepší způsob, jak s nima můžu být v kontaktu.

Nesplňují běžné IM stejný účel... co se týče toho kontaktu s lidmi?

Nesplňuje, já nechci mít v IM 200 kontaktů, IM používám na bezprostřední komunikaci. Facebook na kontakt s lidmi, s kterými si píšu třeba jednou za měsíc, dva. Nehledně na to, že mám kámoše rozprášené opravdu po celém světě. V Americe používají MSN a AOL, v západní Evropě především MSN, u nás a na Slovensku ICQ, kámoši v Polsku zase jedou na GaduGadu. Někteří mají zase pro změnu jenom Skype. Já používám jen Jabber. To mám být připojený do 5-6 sítí naráz? Jsem zrovna na výměnném pobytu, je nás tu asi 20 výměnných studentů. Když se organizuje akce, rozešlu hromadnou zprávu, do které může každý adresát přispívat a domluví se všechno potřebné. To mám kvůli tomu zakládat někde poštovní konferenci, když na Facebooku to mám několika kliknutími? A to nemluvím o hromadě dalších funkcí, kterými Facebook obyčejné IM převyšuje. Neříkám, že je dokonalý. Stránky jsou kvůli hromadě JavaScriptu těžkopádné, uploader fotek je žalostný a chat občas padá, ale přijde mi, že prostě za každou cenu hledáš důvody, proč to nepoužívat, takže z této diskuse asi fakt nic nevzejde.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Facebook
« Odpověď #39 kdy: 06 Října 2009, 18:12:16 »
Ano, potřebujete nejlépe jedinou komunikační platformu společnou všem. Vaší volbou je FB. Je to vaše volba.

Já raději volím XMPP. Klienti pro všechny operační systémy včetně naprosté většiny mobilů a dnes už konečně začíná i s hlasem.
ad) Nechci mít 200 kontaktů v IM. Mám jich v Jabberu přes 1000. Rozdělené do skupin a když potřebuji tak každé zobrazuji jiný status.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Pavel Půlpán

Re: Facebook
« Odpověď #40 kdy: 06 Října 2009, 18:33:32 »
...ale přijde mi, že prostě za každou cenu hledáš důvody, proč to nepoužívat, takže z této diskuse asi fakt nic nevzejde.

Nikomu nic neupírám ani nenutím. Ani nehledám důvody, proč to nepoužívat, ba naopak spíš nemám jedinej důvod Facebook používat. Třeba zatím a třeba se to nikdy nezlomí, toť otázka. Kdyby mě Facebook přinášel něco pro mě užitečného, jistě bych si k němu cestu našel... tím bych to asi tak uzavřel. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Facebook
« Odpověď #41 kdy: 06 Října 2009, 18:37:24 »
No možná by to opravdu stálo za uzavření  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Pavel Půlpán

Re: Facebook
« Odpověď #42 kdy: 06 Října 2009, 18:52:38 »
Šak si tu zatím do vemen nenadáváme, ne? 8) Já jsem například zvědav, kam až dosáhne +n posloupnost. :D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Facebook
« Odpověď #43 kdy: 06 Října 2009, 19:00:52 »
já ale FB nehodnotím z technologického hlediska nebo z hlediska mezinárodní komunikace ( v tom má Sešívaný pravdu že FB nemá konkurenci ) . ale hodnotím to jak se u nás k FB přistupuje a sociální důvod ho mít. přistupuje se k němu jako k něčemu cool free a in a co sakra musí mít každý kdo nechce být out .... tak s tímto přístupem mi každý mpže vlést na záda
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Facebook
« Odpověď #44 kdy: 06 Října 2009, 19:03:29 »
Uzavřít se to mělo hned na začátku po tom prvním off-topic výlevu.. V celém tématu jsou asi dva tři směrodatné příspěvky. Ostatní jsou jen výkřiky...:-(
(Skoro jakoby ti, kteří nepoužívali FB, používali k chatu fórum ubuntu):-D Ale vážně, už by se hodilo to uzamknout.
Have you tried turning it off and on again?

qUAKER

  • Host
Re: Facebook
« Odpověď #45 kdy: 06 Října 2009, 19:11:02 »
já ale FB nehodnotím z technologického hlediska nebo z hlediska mezinárodní komunikace ( v tom má Sešívaný pravdu že FB nemá konkurenci ) . ale hodnotím to jak se u nás k FB přistupuje a sociální důvod ho mít. přistupuje se k němu jako k něčemu cool free a in a co sakra musí mít každý kdo nechce být out .... tak s tímto přístupem mi každý mpže vlést na záda

+1

oyankee

  • Host
Re: Facebook
« Odpověď #46 kdy: 06 Října 2009, 19:14:50 »
tohle už se tu navíc řešilo

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: Facebook
« Odpověď #47 kdy: 06 Října 2009, 19:16:57 »
Taky přiložím polénko,
facebook je docela fajn věc pro lidi, se kterými chceme být v kontaktu, ale tak nějak se to tam vymyká kontrole a je to nehorázná žumpa stupidních příspěvků a především otravováním stupidních her, spoustu lidí tam propadlo například hraní Farmwillu a jiných blbostí, navíc se tam začíná pronikat komerční reklama. Prostě mi přijde, že prvotní myšlenka facebooku je ta tam.
« Poslední změna: 06 Října 2009, 19:19:33 od wlado »
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Facebook
« Odpověď #48 kdy: 06 Října 2009, 19:21:52 »
Založíme skupinu: "Přidejme si všichni Vojtu"  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

oyankee

  • Host
Re: Facebook
« Odpověď #49 kdy: 06 Října 2009, 19:25:31 »
ps. jako ortodoxni pravicak s hulanovou politickou agitkou docela souhlasim .. je ale pravda, ze clanky jako tento: http://myego.cz/item/proc-nemam-rad-open-source se myego radi ke skutecne zumpe ceskeho internetu ..

No, ten článek je v mezích myega ještě normál. Už jsem klikl na horší odkazy. Ale to blití v těch komentářích mě teď tak pip, že ani nevím co psát.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.