Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Účetnictví  (Přečteno 3761 krát)

suky57

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Účetnictví
« kdy: 04 Října 2009, 12:05:12 »
Zdravím,

potřeboval bych program na vedení účetnictví (nejlépe podvojného) pro občanské sdružení. Našel jsem program WinStrom, který je (ve verzi Start) poskytován zdarma. Je zde však omezení (max 100 položek v libovolném seznamu), čímž si nejsem zcela jist. Nevím, jestli to omezení (100 položek) je platné pro každé účetní období a nebo pro všechna období dohromady .... Nechci začít účtovat v něčem, co mi po roku vypoví službu .....

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Účetnictví
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2009, 12:38:37 »
Zdravím,

potřeboval bych program na vedení účetnictví (nejlépe podvojného) pro občanské sdružení. Našel jsem program WinStrom, který je (ve verzi Start) poskytován zdarma. Je zde však omezení (max 100 položek v libovolném seznamu), čímž si nejsem zcela jist. Nevím, jestli to omezení (100 položek) je platné pro každé účetní období a nebo pro všechna období dohromady .... Nechci začít účtovat v něčem, co mi po roku vypoví službu .....
Nevím jak to tam přesně je. Nic méně winstrom je komerční program. A to omezení je spíše něko jako by v rámci demoverze, aby si to uživatel koupil.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

suky57

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Účetnictví
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2009, 12:52:22 »
Ještě jsem zkoušel HoneyCalc, ale ta se (při zadávání nového pokladního dokladu) setkávám s problémem "DPH Suma nesouhlasí", přitom mám nastaveno DPH na "Není zdanitelné plnění" ... Tak nevím.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Účetnictví
« Odpověď #3 kdy: 04 Října 2009, 14:41:50 »
Ještě je tu svobodné linkonto -- http://wiki.ubuntu.cz/LinKonto

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Účetnictví
« Odpověď #4 kdy: 08 Listopadu 2009, 19:46:19 »
A pořád má ten (dle mého názoru nehezkej) DOS-like frontend? ;) Já Winstrom používám už nějakou chvíli a přehlednost sama. Jen teď po upgrade na Karmic mám problémy s PostgreSQL úložištěm... :-(
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Účetnictví
« Odpověď #5 kdy: 08 Listopadu 2009, 20:15:03 »
No teď měli nějaký problém s nějakým sh skriptem. Jsme tam volali. Nefungovali zálohy.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Účetnictví
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2009, 20:44:03 »
To snad už opravili v nové verzi. Každopádně právě jsem vyřešil problém doinstalací postgreSQL ve verzi 8.3 a vše okamžitě (včetně zdárného dokončení instalace) začalo fungovat. Měli by asi přejít na novou verzi db... No, jsem rád, že jsem to rozběhl.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

karlos007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
  • Ubuntu od 22.10.2009
Re: Účetnictví
« Odpověď #7 kdy: 09 Listopadu 2009, 10:19:55 »
me to taky blblo. po upgrade na karmic mi neslo spoustet uloziste, musel jsem to spoustet jako root. od cisteḧo reinstalu koaly mi to jede v pohode i pod pg 8.4

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Účetnictví
« Odpověď #8 kdy: 09 Listopadu 2009, 11:15:42 »
Používám Money 2000 SE a Money S3 přes wine.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Účetnictví
« Odpověď #9 kdy: 09 Listopadu 2009, 16:49:08 »
Jo, ty si lidé také chválí. Ale raději mám nativní aplikace. Jinak jak říkám, v Ubuntu stačí doinstalovat jen dva balíčky starší verze 8.3 a vše se vrátí do starých kolejí, ani data nemusíte obnovovat. ;) Mě WinStrom vyhovuje, je to dobrý soft.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Účetnictví
« Odpověď #10 kdy: 09 Listopadu 2009, 18:39:42 »
Winstrom se mi také jeví jako schopný software.... možná trochu škoda, že používá javu kvůli rychlosti.
Ta chyba by měla být opravená, řešili jsme to po telefonu jak jsem psal. ;-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Účetnictví
« Odpověď #11 kdy: 15 Dubna 2010, 16:22:24 »
WinStrom jsem taky cvičně vyzkoušel. Na první pohled vypadá dobře. Akorát mě mrzí, že se mi nedaří se dostat do databáze - je nějaká neviditelná. Ale když si udělám zálohu, tak ji bez problémů naimportuji do své databáze, takže kvůli utajení struktury db to asi nebude :-)
Netuší někdo jak na to?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Účetnictví
« Odpověď #12 kdy: 15 Dubna 2010, 16:29:35 »
WinStrom vypadá dobře, a když ho někdo dodělá, tak to bude výborný software. Jinak má klasické vady dnešních účetních systémů (stejně tak Money, pohoda a další). Takže když chcete vytvořit a vytisknout daňový doklad či fakturu, strávíte s tím 5 minut. To je podle mě v roce 2010 moc. Já vystavoval i tisknul faktury pod DOSem už v roce 1992 na jehličkovce za 30 sekund. :-)

Vývoj se dělá tak, aby se software dobře prodával a ne aby se na něm dobře pracovalo. Protože zpravidla účetní mají pramalý vliv na to, co jim šéf koupí... :-)

...a ten Cígler si myslí, že se z něj stal už poloviční Gates.
« Poslední změna: 15 Dubna 2010, 16:32:48 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Účetnictví
« Odpověď #13 kdy: 15 Dubna 2010, 16:31:13 »
Jo, pod DOSem, to se to tisklo! A taky programovalo!!! :-)

tiny bee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Účetnictví
« Odpověď #14 kdy: 15 Dubna 2010, 16:41:56 »
ProgramWinStrom -  Flexi BEE jsem si také nainstaloval a plně s vámi souhlasím.
Ze zoufalství jsem začal také podnikat, ale asi to budu řešit obdobou Excelových - Open Office které jsou v Ubuntu standartně. Patřičné formůláře  si vytvořím podle podobných programů jako výše zmíněný a tak, aby se mi kolonky vypočítávaly dle vzorců v excelech běžně používaných.Bude to mít tu výhodu že si vše kdykoliv změním podle svých potřeb. Všechna takováto účetnictví vám ročně vytáhnou zbytečně z kapsy minimálně 1500 kč. Málo kdo, kdo začíná něco dělat po tom prahne. Máte - li zájem nabízím vám v tomto spolupráci.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Účetnictví
« Odpověď #15 kdy: 15 Dubna 2010, 16:45:52 »
Tak to já bych dal klidně deset tisíc za soft, který není přebujelý a paragon i fakturu vytiskne za 30s. Teď používám Money2000. Novější verzi jsem si koupil a mám jí v krabici. Je složitější a vše v ní déle trvá.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Účetnictví
« Odpověď #16 kdy: 15 Dubna 2010, 16:52:53 »
...a ten Cígler si myslí, že se z něj stal už poloviční Gates.

No jo, takovej půbill :-)

Citace
Tak to já bych dal klidně deset tisíc za soft, který není přebujelý a paragon i fakturu vytiskne za 30s. Teď používám Money2000. Novější verzi jsem si koupil a mám jí v krabici. Je složitější a vše v ní déle trvá.

Že bych ještě nakonec vyzkoušel, jak mi bude pod Wajnem běhat PC-FAND? :-)

Ale zpět k dotazu:
Neuší někdo z těch, kdo zkoušeli WinStrom a používají PosgreSQL i jinak, jak se s pomocí běžných nástrojů (pgAdmin, phpPgAdmin, ...) dostat do databáze WinStrom? Protože kdyby to šlo, to bych to pak moh třeba pěkně propojit s e-shopem...

Boby the tramp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Pohoda 2010
« Odpověď #17 kdy: 26 Dubna 2010, 08:19:33 »
Ahoj, mate nekdo zkusenosti s Pohodou 2010 na 9.10. Zkousek jsem zatim balik Start ver.9401. Instalace pres Wine probehne, na konci zahlasi, ze mu chybi knihovna StwInstall.dll. Po spusteni pres Wine nic, zadna chybova hlaska. Bohuzel ta Pohoda je nutna. Manzelka bude pracovat pro ucetni firmu kde se v ni dela. Dik.
Autem se dostanes daleko, ale pesky dal.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Pohoda 2010
« Odpověď #18 kdy: 26 Dubna 2010, 09:16:13 »
na konci zahlasi, ze mu chybi knihovna StwInstall.dll.

A co natvrdo zkopírovat tuto knihovnu z Windows do wine?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Účetnictví
« Odpověď #19 kdy: 26 Dubna 2010, 09:23:14 »
Ale zpět k dotazu:
Neuší někdo z těch, kdo zkoušeli WinStrom a používají PosgreSQL i jinak, jak se s pomocí běžných nástrojů (pgAdmin, phpPgAdmin, ...) dostat do databáze WinStrom? Protože kdyby to šlo, to bych to pak moh třeba pěkně propojit s e-shopem...
Přímo do databáze bych raději nesahal, proč to nedělat přes REST API? To je k tomuto účelu dělané.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Účetnictví
« Odpověď #20 kdy: 26 Dubna 2010, 09:45:30 »
No určitě bych do ní nezapisoval. Ale takový SELECT je holt SELECT :-)

Boby the tramp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Účetnictví
« Odpověď #21 kdy: 26 Dubna 2010, 11:11:40 »
A co natvrdo zkopírovat tuto knihovnu z Windows do wine?
[/quote]
Po instalaci na Win tahle knihovna nikde neni.
Autem se dostanes daleko, ale pesky dal.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Účetnictví
« Odpověď #22 kdy: 26 Dubna 2010, 22:24:35 »
No určitě bych do ní nezapisoval. Ale takový SELECT je holt SELECT :-)

A k čemu by to bylo? Já jsem myslel, že propojení e-shopu a účetnictví má smysl, když data putují oběma směry. Tedy třeba když někdo udělá objednávku v e-shopu, tak se ta objednávka vytvoří i v účetnictví atd. To REST API bylo děláno s hlavním využitím pro e-shopy. Když jsem se bavil s Petrem Fershmannem z Winstromu tak mi říkal, že plánují udělat i nějaký balík. Vzít nějaký oblíbený open source e-shop, provázat ho s Winstromem a nabízet to jako jeden balík, kde už člověk nemusí žádné propojování řešit. Nevím, jak jsou s tímto daleko.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Účetnictví
« Odpověď #23 kdy: 26 Dubna 2010, 23:39:01 »
No určitě bych do ní nezapisoval. Ale takový SELECT je holt SELECT :-)

A k čemu by to bylo? Já jsem myslel, že propojení e-shopu a účetnictví má smysl, když data putují oběma směry. Tedy třeba když někdo udělá objednávku v e-shopu, tak se ta objednávka vytvoří i v účetnictví atd. To REST API bylo děláno s hlavním využitím pro e-shopy. Když jsem se bavil s Petrem Fershmannem z Winstromu tak mi říkal, že plánují udělat i nějaký balík. Vzít nějaký oblíbený open source e-shop, provázat ho s Winstromem a nabízet to jako jeden balík, kde už člověk nemusí žádné propojování řešit. Nevím, jak jsou s tímto daleko.

A co když zrovna jako na potvoru nehodlám provozovat svůj e-shop na nějakém oblíbeném oupnu? A kdo ví, jestli vlastně chci pěstovat strom, kterej začíná na win. Jen jsem se ptal :-)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Účetnictví
« Odpověď #24 kdy: 27 Dubna 2010, 04:23:08 »
No určitě bych do ní nezapisoval. Ale takový SELECT je holt SELECT :-)

A k čemu by to bylo? Já jsem myslel, že propojení e-shopu a účetnictví má smysl, když data putují oběma směry. Tedy třeba když někdo udělá objednávku v e-shopu, tak se ta objednávka vytvoří i v účetnictví atd. To REST API bylo děláno s hlavním využitím pro e-shopy. Když jsem se bavil s Petrem Fershmannem z Winstromu tak mi říkal, že plánují udělat i nějaký balík. Vzít nějaký oblíbený open source e-shop, provázat ho s Winstromem a nabízet to jako jeden balík, kde už člověk nemusí žádné propojování řešit. Nevím, jak jsou s tímto daleko.

A co když zrovna jako na potvoru nehodlám provozovat svůj e-shop na nějakém oblíbeném oupnu? A kdo ví, jestli vlastně chci pěstovat strom, kterej začíná na win. Jen jsem se ptal :-)
Já jenom odpovídám, že není třeba sahat do databáze, je tam na to REST API. A to si můžeš implementovat do čeho chceš ;-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.