Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP  (Přečteno 3237 krát)

Lukáš "HUDY" Hudec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
  • Na hudbu? Jedině AMAROK!!
Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP
« kdy: 21 Července 2008, 19:01:51 »
Mám ubuntu 8.04 a používám D-Link DWL G630 revize E2. Síť najde v pohodě, ale nepřipojí se, jen stále znovu vyhazuje okno s tím, abych zadal wep key a i když ho zadávám pořád dokola a správně tak se nepřipojím, ve Winech se připojím bez problému. Zkoušel sem zadat i ručně bránu a adresu, ale i tak to nepomohlo. Vím, že se to tu párkrát řešilo, ale nikde nemužu najít přesnou odpověď...:-(
Notebook: ASUS A9RP Celeron M420 1.6GHz, 1024MB RAM DDR2, ATi X200M, wi-fi D-link DWL-G630   Ubuntu 7.04

PC: AMD Athlon X2 4000+, 2048MB DDR2, Saphire Atlantis Radeon X1650 256MB DDR3    Windows XP

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP
« Odpověď #1 kdy: 21 Července 2008, 19:26:46 »
Kód: [Vybrat]
sudo iwconfig wlan0 essid "nazevsite"
sudo iwconfig wlan0 key s:tajnyklic

nefunguje?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP
« Odpověď #2 kdy: 21 Července 2008, 19:53:02 »
iwconfig vypisuje co?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

beer

  • Host
Re: Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2009, 08:42:35 »
Kód: [Vybrat]
sudo iwconfig wlan0 essid "nazevsite"
sudo iwconfig wlan0 key s:tajnyklic

Mám stejný problém, v ubuntu to funguje v pohodě, ale v Kubuntu, v Debianu a možná některých dalších distribucích network manager neakceptuje wep key.

V jakém formátu musí být klíč po v
Kód: [Vybrat]
sudo iwconfig wlan0 key  s:tajnyklic ? V Hex, nebo ASCII? Nebo je to jedno?
Ukládá se to někam do souboru? Pokud ano, tak bych si mohl zazálohovat konfigurák z Ubuntu na jiném PC...

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2009, 10:28:14 »
nainstaluj WICD a budeš mit klid..já měl s network managerem taky podobný problém....mám pocit, že network špatně převádí z ASCII do HEX, ale zkus někde ten svůj klíč zadat do network manageru ručně v hexadecimálním tvaru, nanetu je spousty převaděčů, či překladačů.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP
« Odpověď #5 kdy: 05 Října 2009, 21:58:27 »
nainstaluj WICD a budeš mit klid..já měl s network managerem taky podobný problém....mám pocit, že network špatně převádí z ASCII do HEX, ale zkus někde ten svůj klíč zadat do network manageru ručně v hexadecimálním tvaru, nanetu je spousty převaděčů, či překladačů.

Přesně tak, v NM to nebralo za boha, wicd (v repozitářích) funguje bez problému.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

beer

  • Host
Re: Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2009, 02:02:38 »
Kód jsem zadával jak ve formátu ascii tak i ve formátu Hex, převáděl jsem zde:

http://petrfaltus.net/petr-faltus-sifrovani-wep-prevod-klicu-do-hex-podoby.php

Vím, že jsou jiné Network manažery, které fungují (například standardní z Gnome funguje Ok, o výše zmiňovaném jsem také slyšel), není mi ale jasné, proč nefunguje výchozí manager v Kde. Pokud je špatný, proč se nevymění. Pokud je dobrý, proč ho vývojáři KDE neopraví.

Chtěl bych mít Live CD funkční, tedy i připojení k inetu, a to zejména pro prezentační, ale i záchranné účely. Nerozumím, proč se mění Pidgin v 9.10 za něco jiného, když Pidgin funguje a je osvědčený a dobře integrovaný do Gnome. Zatímco dobrý network manager je základ Live CD, nepochopil jsem, k čemu existuje varianta K, která je asi úplně k ničemu, když nezvládne autentizaci pomocí wep klíče, přesto, že to nastavení slibuje...
« Poslední změna: 15 Května 2014, 09:49:01 od Tadeáš Pařík »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP
« Odpověď #7 kdy: 06 Října 2009, 09:24:43 »
Problém je, že ne vždy je chyba na straně manageru. Vemte si, že třeba ovis, nebo i d-link nedodržovali (a nechci se dohadovat o tom, jak je to teď) určité definované normy a standardy (nejen) při převodu klíče v ascii na HEXa, který se ve WEPu využívá. Klasický problém, kdy dvě "krabičky" dvou různých výrobců mezi sebou odmítali komunikovat kvůli chybám v šifrování.

Který manager je lepší, ten, který striktně dodržuje normy a daná psaná pravidla, nebo ten, který se snaží vyhovět paskvilům na trhu? To je spíše taková otázka k zamyšlení, než něco, co by mělo směrovat k řešení.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP
« Odpověď #8 kdy: 06 Října 2009, 16:12:38 »
Problém je, že ne vždy je chyba na straně manageru. Vemte si, že třeba ovis, nebo i d-link nedodržovali (a nechci se dohadovat o tom, jak je to teď) určité definované normy a standardy (nejen) při převodu klíče v ascii na HEXa, který se ve WEPu využívá. Klasický problém, kdy dvě "krabičky" dvou různých výrobců mezi sebou odmítali komunikovat kvůli chybám v šifrování.

Který manager je lepší, ten, který striktně dodržuje normy a daná psaná pravidla, nebo ten, který se snaží vyhovět paskvilům na trhu? To je spíše taková otázka k zamyšlení, než něco, co by mělo směrovat k řešení.
Máš pravdu předsedo :-)

fakt je, že já jsem měl problém s NM snad všude (ubuntu, kubuntu, ale i na fedoře) a vím také, že kolega to řešil taky..máme stejný notesy a připojujem se ke stejný síti (tak možná NM, pracuje s jinými ovladači, prostě nevím, spíše se jen domnívám) jen on má KDE a já GNOME, a tak jsem zkoušeli a testovali, až jsme právě přišli na to, že když po probuzení nebo po přepojení na jinou siť, dáme do řádky znova klíč, tak se to zase chytne, čili karta naběhne,nebo se spojí, ale už nekomunikuje, ještě také pomáhla restart karty ifdown ifup...no vyměnili jsme to za WICD a je klid :-)...sem zvědavej na koualu :-)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Nemohu se připojit do sítě chráněné WEP
« Odpověď #9 kdy: 06 Října 2009, 21:56:57 »
...no vyměnili jsme to za WICD a je klid :-)

Ale já jsem vůbec nechtěl vychválit NM - naopak, jak ho vidím, jde pryč! :D
Jen upozorňuji na to, že ne vždy je chyba na straně SW.

A zvědav jsem též.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.