Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Posunutý čas na fóru ale také v systému  (Přečteno 1398 krát)

juntas

  • Host
Posunutý čas na fóru ale také v systému
« kdy: 14 Října 2009, 10:45:19 »
Všimnul jsem si jedné věci - aktuální čas je na Ubuntu o hodinu pozadu. Problémy s časem jsou rovněž v samotném systému. Fedora, Mandriva, Windwos atd. mají čas v pořádku (samozřejmě při nastavení správného časového pásma), Ubuntu však nikoliv. Čím to je?

juntas

  • Host
Re: Posunutý čas na fóru ale také v systému
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2009, 11:43:26 »
Sotva člověk poukáže na problém, je odstraněn - tak to má být, administrátorští slouhové. Teď ještě opravit OS.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Posunutý čas na fóru ale také v systému
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2009, 12:20:15 »
Juntas, já na žádném z počítačů s Ubuntu ve svém okolí problém nepozoroval. Na serveru je čas zjevně posunutý o hodinu dopředu, což si nedovedu vysvětlit ani jako letní GMT, ani jako zimní SEČ, prostě je to rozhašené, na serveru se musí hnout s více věcmi. Myslím, že máš jen něco špatně nastavené, zkus to opravit a pokud se ujistíš o tom, že je to nová chyba, ohlaš bug. Dík.

Co se týče konfliktů s ostatními lidmi na fóru, nepovažuji to za tvůj hrdinný boj za pravdu proti dogmatům nějaké fanatické sekty. Chyby v Ubuntu jsou, často jsou závažné a je tu o nich myslím dobře známo. Není potíž v tom, že by zaslepení ubunťáci nechápali hloubku tvých myšlenek.

Zkus teď prosím pochopit ty je, rozvaž, jestli bychom po operačním systému neměli požadovat nejen zjevné záležitosti jako rychlý start, velkou podporu hardware i software a hezké ikonky, ale také přizpůsobení se uživateli namísto přizpůsobení uživatele sobě, důsledné dodržování standardů a seriózní politiku jeho výrobce bez lží a manipulací. Myslím, že v tom druhém Windows dost selhávají a nevidím zde velkou naději na brzké zlepšení. To je skutečný důvod, proč řada lidí považuje používat ubuntu v dlouhodobém pohledu  za výhodnější, případně za správnější, chceme-li.

Pokud ti vadí ubuntí "křiklouni" na fórech, není těžké se přesvědčit, že dostatek podobných extremistů je ze všech stran všech možných pomyslných barikád. Prostě si jich nevšímej. Myslím, že většina lidí na tomto fóru s nimi má málo společného a také si jimi nenechávají zvednout tlak.
« Poslední změna: 14 Října 2009, 12:28:44 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Posunutý čas na fóru ale také v systému
« Odpověď #3 kdy: 14 Října 2009, 12:47:45 »
Co se týče konfliktů s ostatními lidmi na fóru, nepovažuji to za tvůj hrdinný boj za pravdu proti dogmatům nějaké fanatické sekty. Chyby v Ubuntu jsou, často jsou závažné a je tu o nich myslím dobře známo. Není potíž v tom, že by zaslepení ubunťáci nechápali hloubku tvých myšlenek.
Proti PR MS nemá cenu bojovat, podívejte jak zpracovali bloggerskou rádobycelebritu RH. Pokud se potřebuje MS propagovat tímto způsobem, má už asi docela velké obavy z jiných OS. ;D

NoWin

  • Host
Re: Posunutý čas na fóru ale také v systému
« Odpověď #4 kdy: 14 Října 2009, 19:02:50 »
Sotva člověk poukáže na problém, je odstraněn - tak to má být, administrátorští slouhové. Teď ještě opravit OS.
Kapitalistickej synku, jak jen může bejt možný, že všem z nás (pravda, Ubuntu nemám, ale Ubuntu je jednou z frakcí Debianu) to funguje, jen jedinýmu Ťunťasovi ne! Nedivím se Tvýmu rozhořčení, taky bych byl strašně nasranej, kdyby mi to zlobilo tolik, co Tobě. Pravděpodobně Tě Ubuntu nemá rádo, zbav se ho a napiš to na MyDego, rADo Tě jistě pochválí a veřejně prohlásí na hrdinu svýho BlOgÍíÍsQu a stejně jako on, budeš mít tu čest bejt na Wikipedii...
... a stejně jako on budeš světu pro smích.

Nemám Tě rád!  :P

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Posunutý čas na fóru ale také v systému
« Odpověď #5 kdy: 14 Října 2009, 19:19:44 »
Posunuteho casu na foru jsem si ani nevsiml, koukam ze ted se mi o hodinu predchazi. V nastaveni profilu jsem mel nastaven time offset na 1H, tak jsem si to nyni vratil na 0 a vse je zase OK.

Problem s casem zvlaste v kombinaci s dualbootem se tu uz resil nekolikrat. Jako treba zde: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=27203.0
a zde: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=38411.0

a neco k tomu take zde> http://weblogs.asp.net/dfindley/archive/2006/06/20/Set-hardware-clock-to-UTC-on-Windows-_2800_or-how-to-make-the-clock-work-on-a-Mac-Book-Pro_2900_.aspx
« Poslední změna: 14 Října 2009, 19:21:30 od kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.