Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: otevřít soubor jako root [vyřešeno]  (Přečteno 5086 krát)

lamalam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
otevřít soubor jako root [vyřešeno]
« kdy: 15 Října 2009, 09:44:57 »
Dobrý den,
potřeboval bych otevřít soubor /etc/firefox/profile/prefs.js a vložit do něj nějaký text. Tento soubor vyžaduje práva root. Můžete mi prosím poradit jak na to; přes Terminál nebo jinak. Díky
« Poslední změna: 15 Října 2009, 11:24:44 od lamalam »

Kedrigern

Re: otevřít soubor jako root
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2009, 09:53:15 »
V terminálu napíšeš: sudo gedit adresu_souboru, nebo použiješ nějakého správce souborů jako je gnome-commander (někde tam bude klikátko).

lamalam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re: otevřít soubor jako root
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2009, 10:56:55 »
Díkes. (Trochu jsem to předtím spletl - ten soubor do kterého to musím vložit je trochu jinde, a to sice /home/uzivatel/.mozilla/a8k1wef1.default/pref.js. Ale to na věci v podstatě nic nemění.)

 Podařilo se mi ten soubor otevřít a vložit co potřebuju; pak jsem to uložil a restartoval firefox; potřebné změny se neprojevily; otevřel jsem znovu ten soubor pref.js, a to co jsem tam předtím vložil a uložil, tam není. Neví někdo v čem to vězí?

lamalam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re: otevřít soubor jako root
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2009, 11:23:41 »
Už je to OK chtělo to jen zavřít Mozillu při tom ukládání.

Kedrigern

Re: otevřít soubor jako root [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2009, 12:36:34 »
Hele, ale to si měl problém jinde :). To je nejspíš normálně tvůj soubor (nevím nemám ho, kdyžtak to zjistíš výpisem ls -la /home/uzivatel/.mozilla/a8k1wef1.default/pref.js), akorát k němu přistupovala Mozzila a ještě ty - to není dobré.

A na roota dávej bacha v Linuxu s ním můžeš udělat opravdu cokoliv.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.