Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Doporučíte hudební/multimediální mobil?  (Přečteno 4040 krát)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« kdy: 15 Října 2009, 21:48:14 »
Hezkou zimu vespolek,

nějak se odhodlávám si koupit nový mobil, no a kromě telefonování potřebuju, aby uměl přehrávat hudební soubory, a aby měl 3.5mm zdířku na sluchátka či reproduktory. Chci se tedy zeptat:

Máte někdo konkrétní zkušenosti s nějakým takovým mobilem a jeho funkčností v Ubuntu/Linuxu? Jde mi hlavně o synchronizaci souborů, čili nejlepší by bylo, aby se po připojení choval jako externí disk. Stačí mi napsat značku + typ mobilu a aplikaci, kterou k synchronizaci/prohlížení používáte.

Díky za případné náměty, třeba se to bude hodit i někomu jinému.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

bst

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2009, 22:01:54 »
Jde hodně o to jak velká to bude investice.Co se týče zvuku určitě nebude chybou poohlídnout se po nokiích řady xpress, které jsou dělané speciálně na muziku.S druhou otázkou ohledně spárování v ubuntu nemůžu poradit, na svojí lg areně jsem to ještě nestihl vyzkoušet.

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2009, 22:07:44 »
skoncila mi akcia a pokukujem po nokii 5800. aku ma zdírku to neviem...
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2009, 22:10:15 »
S druhou otázkou ohledně spárování v ubuntu nemůžu poradit, na svojí lg areně jsem to ještě nestihl vyzkoušet.
No a mně jde hlavně o to spárování s Ubuntu...  ;)

Na ceně tolik nezáleží, ale do nějakého "smart phonu" asi nepůjdu, leda že by byl hodně přesvědčivý  :D
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2009, 22:13:12 »
no jo ..symbian...
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2009, 07:03:26 »
nokia 5310 xpressmusic splnuje tve pozadavky. V Ubuntu je videt jako externi disk, dokonce s ikonkou telefonu :)
Prakticky nekolikrat odzkouseno.

5610 se mozna bude chovat stejne.

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2009, 09:50:05 »
nokia 5310 xpressmusic splnuje tve pozadavky. V Ubuntu je videt jako externi disk, dokonce s ikonkou telefonu :)

Podle mě je takto vidět každý mobil, co umí masstorage nebo jsi to myslel tak, že si umí popovídat třeba s Evolutionem (synchro kalendáře, kontaktů apod.)? To by bylo pak zajímavé.
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

Kedrigern

Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #7 kdy: 16 Října 2009, 09:56:53 »
Co OpenMoko? :-)

Jinak nelze už dneska rozumně obecně "sychronizovat"? Třeba přes exportované soubory (napsat si vlastní skript) či tak? Přecejen na mobilu už není jen firnware, ale i aplikace (navíc Java by neměla dělat problém, ne?).

Taky se pomalu budu muset poohlížet po novém mobilu (starý se doslova rozpadá). Ty hudební nokie vypadají dobře, navíc mám s nimi dobré zkušenosti (např. narozdíl od SE používali pro poznámky čistý text).

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #8 kdy: 16 Října 2009, 10:21:55 »
Openmoko vypadá zajímavě :-)  Já zkoušel na PDA linux (tuším, že QtOpia), ale zatím to bylo nepoužitelné.

Jinak já uvažuju o vyzkoušení přes Wine ten SW od Nokie (Nokia PC Suite) a tím bych si vyřešil to, co potřebuju. Někde jsem ale četl, že to možná nebude fungovat tak, jak má.
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #9 kdy: 16 Října 2009, 10:28:41 »
RapMan
Díky moc, přesně něco takového jsem potřeboval slyšet  :)

ulo
Jak zjistit, jestli daný mobil umí mass storage? Edit: máš pravdu, např. na mobilmania to uvádí, ale předtím jsem si toho nevšiml. Díky.
Jinak na Nokii můžeš vyzkoušet programy Gnokii, Gammu, Wammu.

Kedrigern
OpenMoko is probably dead ;(
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #10 kdy: 16 Října 2009, 10:39:34 »
ulo
Jinak na Nokii můžeš vyzkoušet programy Gnokii, Gammu, Wammu.

Super, díky moc za tipy, podívám se na ně ;-)
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #11 kdy: 16 Října 2009, 10:42:16 »
pokud mate s sebou notebook s linuxem, vyzkousejte primo v prodejne, co a jak fachci, neni nad praxi, aby pak nebyl problem... Hlavne vycist z manualu, jake protokoly mobil podporuje.
Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #12 kdy: 16 Října 2009, 10:44:35 »
Soubory bych asi neřešil, tam bude podpora mass storage, jak už bylo řečeno. Synchronizace to je však jiná káva.

Po poněkud šílené instalaci se dá pod wine zprovoznit MyPhoneExplorer (MPE) tak aby synchronizoval SE telefony (jen hloupé) s Thunderbirdem a Lightingem. Kdysi jsem to používal a přes to strašidelné zprovoznění to však pak s mým K750i fungovalo výborně. Protože ti stačí mobil bez OS a s 3,5mm jackem, přichází (v případě, že by jsi se rozhodl pro MPE a SE) do úvahy SE W995.

Já teď mám už starší SE P1i (se Symbianem UIQ3) a připojuju ho přes wammu. Oproti MPE je to hrozné neštěstí. MPE fungoval tak, že jsem připojil foun a aplikace mi nahlásila, že se změnili ty a ty položky a zda je chci synchronizovat. Tohle wammu (alespoň pro symbian) nenabízí. Při každém připojení musím znova stáhnout z telefonu všechna data. Nejde to najednou, ale musím klikat zvlášť na kontakty, sms a hovory a ještě ke všemu to šíleně dlouho trvá. Nevím jak to funguje u hloupých telefonů, zda je to u nich lepší.

Pavel56

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #13 kdy: 17 Října 2009, 20:36:24 »
pokud mate s sebou notebook s linuxem, vyzkousejte primo v prodejne, co a jak fachci, neni nad praxi, aby pak nebyl problem... Hlavne vycist z manualu, jake protokoly mobil podporuje.
Presne tak, staci si pujcit libovolny NB a vrazit do nej live distro a vyzkouset v magazinu. Jinak vetsina novych mobilu ma standard MSD i kdyz treba u SE bude videt IMHO jen karta a ne int. pamet.
Kdyz uz to tu bylo naznaceno - ma nekdo vychytane spojeni PDA s Evolutinem? Je to temer posledni vec kvuli ktere drzim Billovo ditko neb se mi nedari zprovoznit synchronizaci. Konkretne se jedna o X800 (WM 6.0)

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #14 kdy: 17 Října 2009, 21:17:49 »
Kdyz uz to tu bylo naznaceno - ma nekdo vychytane spojeni PDA s Evolutinem?

Ještě se mi to nepovedlo a také s tím bojuju. Řeším to přes Win a Outlook v práci, ale bylo by to milé mít to rozchozeno doma. Našel jsem několik návodů (buď přes synce-dccm nebo opensync), ale nic mi nešlo rozchodit.
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #15 kdy: 30 Října 2009, 18:06:15 »
Nakonec jsem pořídil telefon nokia 5310 xpressmusic, víceméně ke spokojenosti.

V Ubuntu se připojí jako 1GB disk, souborový systém FAT, a je možno číst/zapisovat.
Je dobré ho odpojovat v Ubuntu, ne pomocí tlačítka Ukončit v telefonu.
Taky doporučuji nastavit v telefonu Nastavení → Připojení → Datový kabel USB → Ukládání dat, aby se při připojení pořád neptal, co má dělat.

Podrobnosti:
dmesg
Kód: [Vybrat]
usb 3-2: new full speed USB device using uhci_hcd and address 2
usb 3-2: configuration #1 chosen from 1 choice
Initializing USB Mass Storage driver...
scsi4 : SCSI emulation for USB Mass Storage devices
usbcore: registered new interface driver usb-storage
USB Mass Storage support registered.
usb-storage: device found at 2
usb-storage: waiting for device to settle before scanning
usb-storage: device scan complete
scsi 4:0:0:0: Direct-Access     Nokia    Nokia 5130c-2    0000 PQ: 0 ANSI: 4
1989632 512-byte hardware sectors: (1.01 GB/971 MiB)
Write Protect is off
Mode Sense: 04 00 00 00
Assuming drive cache: write through
1989632 512-byte hardware sectors: (1.01 GB/971 MiB)
Write Protect is off
Mode Sense: 04 00 00 00
Assuming drive cache: write through
 sdc:
Attached SCSI removable disk
sd 4:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 0

lsusb
Kód: [Vybrat]
0421:0207 Nokia Mobile Phones
mount
Kód: [Vybrat]
/dev/sdc on /media/disk type vfat (rw,nosuid,nodev,uhelper=hal,shortname=mixed,uid=1000,utf8,umask=077,flush)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Winc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #16 kdy: 31 Října 2009, 16:20:25 »
A co třeba nějaký Android Phone?  ;) Linux s linuxem spáruješ vesele. Navíc tyhle smartphony už stojí za to a jejich použitelnost je přesvědčivá ;-) Synchronizace (co se týče emailů, telefonního seznamu atd. je zajištěna hromadou aplikací a podporou googlu). Mám G1 a za jiný bych neměnil. A s 3,5 jackem asi Hero nebo teď vycházející HTC Tatoo ;-)

aloisam

  • Host
Re: Doporučíte hudební/multimediální mobil?
« Odpověď #17 kdy: 31 Října 2009, 16:30:56 »
já čekám, až se rozšíří/zlevní Maemo, N 900 od Nokie má stát 15000 a to se mně za telefon zdá moc..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.