Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Login - editace uživatelů  (Přečteno 663 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Login - editace uživatelů
« kdy: 16 Října 2009, 11:47:58 »
Zdravím, měl bych dva dotazy.
1. Nevíte někdo kde je konfigurák k editaci uživatelů k přihlašovací obrazovce? Jedná se o Karmic Koalu, kde mě zmizel můj účet, resp. přihlásím se pokud zvolím položku Ostatní a následně zadám svůj login a heslo, nebo přes recovery mode.

2. V users-admin mám pouze uživatele root a vytvořeného hosta, ale můj účet tam není zobrazen. Je to chyba, nebo jsem něco propásnul :D

Díky

Pavel Půlpán

Re: Login - editace uživatelů
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2009, 15:45:28 »
V nastavení GDM (Nastavení přihlašovací obrazovky někde v menu, nepamatuju se?!) je podle mě někde schované nastavení, jaký rozsah UID se má zobrazovat v seznamu uživatelů.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Login - editace uživatelů
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2009, 17:10:24 »
V nastavení GDM (Nastavení přihlašovací obrazovky někde v menu, nepamatuju se?!) je podle mě někde schované nastavení, jaký rozsah UID se má zobrazovat v seznamu uživatelů.
JJ, je tam nástroj, ale u 9.10 máš možnost jen si zvolit defaultního uživatele, který se bude automaticky přihlašovat (to nechci), nebo jen zatržítko - zobrazovat přihlašovací obrazovku (zobrazí se jen host + nově vytvoření uživatelé) - žádná jiná volba.

Pokud jsem vyzkoušel zatrhnout automatické přihlášení, mám ve volbách pouze vytvořeného hosta, nikoliv sebe. Zřejmě viz. problém č. 2.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.